gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

teyemmüm hangi durumlarda alınır bilgi istiyorum

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Su olmadığı zaman teyemmümle abdest alınır biliyoruz ama onun da şartları vardır herhalde. Nelerdir, sitenizde bilgi var mıdır acaba ?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Teyemmüm: Su bulunmadığı veya bulunup ta kullanılamadığı takdirde, temiz olan toprağa sürülen ellerle yüzü dirseklere kadar kolları mesh etmektir. Ayrıca bu işin, abdestsizliği gidermek maksadıyla yapılması gerekir.
    Farzları:
    1) Niyet etmek.
    2) Toprak veya toprak cinsinden bir şeye, ellerini iki defa vurup birincide yüzü, ikincide kolları mesh etmektir.

Sünnetleri:
    1) Teyemmüme eûzü besmele ile başlamak.
    2) Sırayı gözetmek
    3) Ara vermeden birbiri ardınca yapmak.
    4) Toprağa vurunca evvela elleri ileri sürmek sonra geri çekmek.
    5) Parmakların arasını açık tutmak.
    6) Elleri yerden kaldırınca toz varsa birbirine vurup silkelemek.

Teyemmüm Nasıl Yapılır
    Abdestsiz olan veya gusül yapması gereken kimse, iki elini toprak cinsinden temiz bir şeye bir kere vurup bununla yüzünü mesh eder. sonra iki elini bir daha vurup, bununla da dirseklerine kadar iki elini mesh eder. Ve bu işi abdestsizliği gidermek veya namaz kılmak yahut taharetsiz geçerli olmayan başka bir ibadette bulunmak niyetiyle yapar.

teyemmüm hangi durumlarda alınır bilgi istiyorum konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Teyemmüm

Teyemmüm

Namaz abdesti için ya da gusletmek gayesi ile teyemmüm ettğini görmek kurtuluş ve farahlığa ermeye, üzüntü ve kederlerden kısa sürede kurtulmaya, az zamanda rahat ve huzura ermeye delalet eder.Su bulunmayan bir yerde teyemmüm eden ve bunu tamamlayan kimsenin rüyasi. saf su ile ve tamam olarak abdest almanin görülen rüyasi gibi yorumlanir. Teyemmümü tamamlamak mümkün olamazsa, bunun yorumu da...
  2. Nafaka Hangi Durmularda Alınır?

Nafaka Hangi Durmularda Alınır?

nafaka, hangi durumlarda alınır, şartları, medeni kanun, boşanma davaları, ile ilgili bilgiler burada melekler Evliliklerin bitmesi durumunda, eşlerden biri (ki bu genelde kadın olur) nafaka talep edebilir melekler.. Eşlerden biri, nafaka istemeden ayrılmış olması durumunda, daha sonra tekrar nafaka isteyemez. Ancak çocuk için, çocuğun velayetini alan taraf çocuğun giderleri için...
  3. Besmele hangi durumlarda söylenmez

Besmele hangi durumlarda söylenmez

besmele hangi durumlarda çekilir besmele hangi durumlarda söylenir Merhaba Sevgili Melek'ler... Bu sayfamızda hangi durumlasrda Besmele çekilir ve hangi durumlarda Besmele çekilmez diye soran misafirimizin sorusunu yanıtlıyor ve sizleride bu konuyla ilgili bilgilendiriyoruz. Güzel ve hayırlı işlerde Besmele çekmek çok yerinde bir harekettir. Alışkanlık haline getirildiği zaman büyük...
  4. Orucu Bozan Durumlar Kısa  bilgi istiyorum

Orucu Bozan Durumlar Kısa bilgi istiyorum

Selam arkadaşlar oruç yaklaşıyor ve ben sizlerden Orucu Bozan Durumlar hakkında benimle bu sayfadan kısa bilgi paylaşmanızı rica ediyorum. Şimdiden Orucu Bozan Durumlar Kısa bilgiler için çok tşkler.
  5. Gusül Abdesti Nasıl Alınır Sünnetiyle ilgili bilgi istiyorum lütfen

Gusül Abdesti Nasıl Alınır Sünnetiyle ilgili bilgi istiyorum lütfen

selam arkadaşlar ben sizden Gusül Abdesti Nasıl Alınır Sünnetiyle ile birlikte bilgi rica ediyorum lütfen detaylı bir şekilde bilgi verin.

Sayfayı Paylaş