gebe
  1. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

Theraflu Film Tablet Piyasadan Toplatılıyor!

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Bu sayfa; Theraflu Film Tablet Piyasadan Toplatılıyor konusu hakkında bilgiler vermektedir.
    Sevgili melekler, Kahramanmaraş'ta bir vatandaşın soğukalgınlığı için içmek istediği Theraflu Film Tablet'in içinden kıl çıkması üzerine Sağlık Bakanlığı bu ilacı toplatma kararı aldı. İşte detaylar...

Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde yaşayan Huzeyfe Günbakmaz isimli vatandaşın soğuk algınlığı nedeniyle kullandığı Theraflu Film Tablet isimli ilacın içerisinde kıl çıktığını belirttiği haberin ardından, Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu ilacın toplatılmasına karar verdi.

Yutmak üzere olduğu hapın üzerinde gördüğü cismi inceleyip, hapı ortadan ikiye kırınca, yaklaşık 1 santim uzunluğunda bir kıl ile karşılaşan 55 yaşındaki Huzeyfe Günbakmaz, haberin ardından Elbistan Sağlık Grup Başkanlığı'ndan yetkililerin kendisini aradığını tableti almak istediklerini belirttiklerini söyledi.

Daha sonra Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürlüğü'nden gelen bir ekibin üzerinde kıl olan tableti tutanak karşılığında kendisinden aldığını belirten Günbakmaz, akşam saatlerinde ise Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu yetkilisinin kendisini arayıp bilgi aldığını ifade etti.Sağlık Bakanlığı'nın duyarlılığına teşekkür eden Günbakmaz, ilacın eczane ve ecza depolarından toplatılma kararı alındığının da kendisine iletildiğini aktardı.

BAKANLIK TALİMAT VERDİ

İlacın içinden kıl çıkmasının ardından harekete geçen Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu, Theraflu Film Tablet isimli ilacı toplatma kararı aldı. Bakanlıktan yapılan açıklamada, "İTS (ilaç takip sistemi) üzerinden ilgili ilacın satışı ivedilikle bloke edilerek geri çekme işlemleri B seviyesinde (eczane ve ecza deposu) başlatıldı. Gerekli incelemeler ve analizler yapılmak üzere ilaç numunesi kuruma teslim edildi" denildi. Bakanlık yetkilileri duyarlı vatandaşa teşekkür ederek, ilaçla ilgili incelemeleri başlatıldığını belirttiler.

Theraflu Film Tablet Piyasadan Toplatılıyor! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kahve pişiriciler toplatılıyor

Kahve pişiriciler toplatılıyor

Elektrik şoku riski bulunması nedeniyle piyasadaki plastik mini kahve pişiriciler toplatılıyor. Edinilin bilgiye göre, Avrupa Birliği mevzuatı çalışmaları kapsamında Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Sanayi Genel Müdürlüğü elektrik şoku riski bulunması nedeniyle plastik mini kahve pişiricilerin toplatılmasını kararlaştırdı. 81 il Sanayi ve Ticaret il müdürlüklerine gönderilen yazı üzerine Sinop'ta...
  2. tabletler

tabletler

tekirdağa ne zaman ulaşır bu tabletler
  3. Yeni Lenovo Thinkpad Tablet Bilgisayarlar Piyasaya Çıkıyor

Yeni Lenovo Thinkpad Tablet Bilgisayarlar Piyasaya Çıkıyor

Bu konu, lenovo thinkpad tablet hakkında biligler vemektedir. Sevgili melekler, ileri işletim sistemli telefonlar artık herkesin elinde. Ülkemiz cep telefonu kullanımında dünyada hatırı sayılır bir sırada ilerlerken, artık tabletler yaygınlaşmaya başlamış durumda. Artık sokaklarda ellerinde tabletlerle uğraşan birçok insan görmekteyiz. İşte teknolojiyle ilgilenen, ben teknolojik...
  4. öksürük şurupları piyasadan toplatılıyor mu ?

öksürük şurupları piyasadan toplatılıyor mu ?

Bir arkadaşım artık öksürük şuruplarının toplatılacağını sağlığa zararları olduğunu söyledi. Bütün öksürük şurupları mı toplatılacak, korkuyorum çünkü kızıma veriyordum :S
  5. Domestos Piyasadan Toplatılıyor!

Domestos Piyasadan Toplatılıyor!

domestos haberler, domestes mikrop öldürüyormu, domestos ile ilgili haberler Hepimiz evimizde hijyene önem verenlerdeniz. Bunun aksini bile düşünemiyorum. Piyasada bir takım markalarla satılan hijyen sağlayıcı mikrop öldürücü ürünler satılıyor. Domestos markasıda bu ürünlerden biri... Birçok kişinin hijyeni sağlamak amacı ile kullandığı domestos ile ilgili şok bir iddia öne atıldı. Mikrop...

Sayfayı Paylaş