gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

THY, Güney Avrupa'nın En İyi Havayolu seçildi.

Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

Skytrax şirketi tarafından yapılan değerlendirme sonucu Türk Hava Yolları (THY), "Güney Avrupa'nın En İyi Havayolu Şirketi" seçildi.

Havayolu şirketleri ve havalimanlarını verdikleri hizmet ve kalite standartları yönünden 750 parametrede değerlendiren Skytrax Şirketinin 2008 yılı değerlendirme sonuçları açıklandı.
    THY ilk kez 2007 yılında elde ettiği "4 yıldızlı havayolu şirketi" unvanını 2008 yılında da sürdürdü. Havacılık endüstrisinin 'Oscar'ları olarak adlandırılan "Skytrax Ödülleri En İyi Havacılık Şirketleri 2009 - Skytrax World Awards 2009" sıralamasında bu yıl THY önemli çıkış yaptı. Yapılan değerlendirmede THY bölgesinin en iyisi seçilerek 2009 yılı "Güney Avrupa'nın En İyi Havayolu" şirketi unvanına kavuştu.
    Ödüller denetim ve ödül kuruluşu Skytrax tarafından 95 uyruktan 15.4 milyon yolcu arasında Ağustos 2008 ve Mart 2009 tarihleri arasında 10 ay boyunca gerçekleştirilen anketler sonucu belirlendi.
    Almanya'nın Hamburg kentinde bu yıl 10'uncusu gerçekleştirilen"Uçak Kabin İçi Ekipmanlar Fuarı"nda 1 Nisan 2009 Çarşamba günü düzenlenen Skytrax ödül töreninde Türk Hava Yolları'nın ödülü Skytrax CEO'su Edward Plaisted tarafından Genel Müdür Temel Kotil'e verildi.
    Havacılık sektörünün yakından takip ettiği listede THY'nin elde ettiği bir başka başarı ise değerlendirme yapılan tüm katagorilerde 4 yıldız alan Avrupa'nın tek havayolu şirketi olması.
    Uzun hatlarda first, business, ekonomi, kısa hatlarda business, ekonomi sınıfında yapılan değerlendirmelerin tümünde THY 4 yıldız aldı. Özellikle ekonomi sınıfında alınan 4 yıldız ödülü THY'yi Avrupalı rakiplerine göre öne geçirdi. Avrupalı taşıyıcılar arasında 4 yıldızlı havayolu şirketleri içerisinde ekonomi sınıfında 4 yıldızlı havayolu şirketi bulunmuyor.
    THY'nin bölgedeki rakiplerinin bir adım daha önüne geçmesini sağlayan Skytrax değerlendirme sonuçları Airline Reviews, Airport Reviews, Flight Reviews, Seat Reviews and SKYTRAX Airline and Airport Star Ranking adresinde de ilan edildi.

Güney Avrupa bölgesi kapsamında değerlendirmeye alınan ülkeler Portekiz, İspanya, İtalya, Arnavutluk, Bosna, Bulgaristan, Hırvatistan, Yunanistan, Karadağ, Makedonya, Sırbistan, Kıbrıs Rum Kesimi, Malta, Romanya, Slovenya ve Türkiye'den oluşuyor.

THY, Güney Avrupa'nın En İyi Havayolu seçildi. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Garanti Bankası Avrupa'nın EN İyisi

Garanti Bankası Avrupa'nın EN İyisi

GARANTİ Bankası, Avrupa’nın en iyi internet bankası seçildi. İş ve finans dergisi Global Finance tarafından bu yıl 8’incisi gerçekleştirilen ’Avrupa’nın En İyi İnternet Bankaları’ değerlendirmesinde, Garanti Bankası’nın 4 kategoride toplam 10 ödüle layık görüldü. Garanti, ödülünü, Kasım ayında New York’ta düzenlenecek törenle alacak. Garanti Bankası’ndan yapılan açıklamada, Global Finance’ın,...
  2. Krize direnen tek havayolu 'THY'

Krize direnen tek havayolu 'THY'

Küresel krize rağmen yılın ilk 2 ayında yolcu sayısını yüzde 11,3 artırmayı başaran THY, geçen yıl 7'nci sırada bulunduğu Avrupa ulusal havayolları arasında 2 basamak yükselerek ilk 5'e girdi. Avrupa Ulusal Havayolları Birliği'ne üye 32 hava yolu şirketinin toplam yolcu sayısı, kriz nedeniyle ocak ve şubat yıllarında yaklaşık yüzde 10 azalarak 41,6 milyona indi. Aynı dönemde THY'nin yolcu...
  3. Avrupa'nın en liberal uyuşturucu yasası!

Avrupa'nın en liberal uyuşturucu yasası!

avrupanın en liberal uyuştucu yasası uyuşturucu yasağı ile ilgili yasalar avrupada uyuşturucu yasağı hakkında Meleklerim şaşkınlıkla okuduğum bir haberi paylaşmak istiyorum sizinle.Ne kadar güncel bilemiyorum ama yorumlarınızı bekliyorum.İnsan hayatı bu kadar basit değil bunu da söylemeden edemiyorum.. Avrupa'nın en liberal uyuşturucu yasası 1 Ocak itibariyle Çek Cumhuriyeti'nde...
  4. En Yakışıklı Erkek Seçildi

En Yakışıklı Erkek Seçildi

Bradley Cooper,Yaşayan En Yakışıklı Erkek Seçildi Kendisini çok yakışıklı bulduğum hatta birçok filmini izlediğim Bradley Cooper Yaşayan En Yakışıklı erkek seçilmiş hanımlar.Komedi filmlerinde oldukça başarılı ve sempatik buluyorum kendisini.Özellikle masmavi gözleri ve sıcacık gülüşü ile eminim birçok bayanın gönlünü ferhetmiştir( ilk izlediğim filminde gözlerine ve komik hallerine resmen...
  5. En Yardımsever Ünlü Seçildi!

En Yardımsever Ünlü Seçildi!

Bu konu Taylor Swift hakkında bilgilere yer vermektedir. 22 Yaşında ki genç ve güzel şarkıcı Taylor Swift 2012 yılının en yardımsever ünlüsü olarak seçildi. Kanser hastalarına büyük ölçü de yardımcı olan Taylor Swift haberinin detaylarına geçiyorum. DoSomething.org (Bir şeyler yapın) isimli internet sitesi tarafından 2012 yılının en yardımsever ünlülerinin derlendiği listede ilk sırayı...

Sayfayı Paylaş