gebe
  1. ms_enemy

ms_enemy Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    0

Time (zaman)

Konu, 'Yabancı Dil Sözlük' kısmında ms_enemy tarafından paylaşıldı.

Zamanı sormak için What time is it? veya What’s the time? (Saat kaç?) soru kalıpları kullanılır. Do you have the time? cümlesi de günlük hayatta kullanılan bir kalıptır. Zamanı ifade etmeyi iki başlık altında incelemek gerekir. Saat başlarını söylerken It’s ten o’clock. (Saat on) gibi It + is + time + o’clock cümle yapısı kullanılır. Saat başları dışındaki zamanları ifade etmek için o’clock ifadesi kullanılmaz. Bu derste past (geçe, geçiyor) ve to (var, kala) edatları ele alınmamaktadır. Dijital saatlerin okunuşu gibi saati söylemek bu dersin hedefidir. Örneğin 3:10 zamanını “three-ten” şeklinde, 6:05 zamanını “six-oh-five” şeklinde, 2:45 zamanını two-forty-five şeklinde okumalıyız. Ayrıca 12:00’dan gece 23:59’a kadar olan saatlerin sonuna p.m, gece 24:00’dan öğlen 11:59’a kadar saatlerin sonuna da a.m. ifadesi eklenmelidir

Time (zaman) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. zaman..........

zaman..........

Hayat bazen filmin geri alınması ve tekrar oynatılması izlenimi verir insana. Basit ve gündelik bir hadiseyi yaşarken insan bir an durup "ben bunu daha önce yaşamıştım" der. Bazı insanlar buna reenkarnasyon, dejavu vb. gibi özel isimler takıyorlar. Bence bu olağan birşeyi özel kılma çabasından başka hiçbirşey değil. Aslında bu zamanın insana oynadığı bir tür oyun veya bir tür latife....
  2. Öyle bir geçer zaman ki 19 nisan metenin şarkısı dinle

Öyle bir geçer zaman ki 19 nisan metenin şarkısı dinle

mete nin 1 olduğu şarkı öyle bir geçer zamanki metenin şarkısı, ağlaya ağlaya gözümde yaş kalmadı dinle, izle, Dün metenin seslendirmiş olduğu " Ağlaya ağlaya gözümde yaş kalmadı " isimli şarkı bir çok izleyiciden tam not aldı. Mete'nin yani Aras Bulut İyemli'nin söylemiş olduğu şarkıyı bir defa daha dinlemek isteyen arkadaşlarımız için bir kez daha paylaşıyorum. Gerçekten tekrar...
  3. Dinle Sevgili 2. sezon ne zaman başlıyor

Dinle Sevgili 2. sezon ne zaman başlıyor

Dinle Sevgili 2. sezon ne zaman başlıyor ? Merhaba hanımlar Dinle Sevgili 2. sezon ne zaman başlıyor biliyormusunuz acaba
  4. Zaman Tüneli Kapakları Dini resimler de paylaşın

Zaman Tüneli Kapakları Dini resimler de paylaşın

Selam arkadaşlar ben sizden Facebook Zaman Tüneli Kapakları için Dini resimler paylaşmanızı rica ediyorum. Şimdiden paylaşımınız için çok sağolun.
  5. Zaman Tüneli Uygulamasında Kullanabileceğiniz Dini Kapaklar

Zaman Tüneli Uygulamasında Kullanabileceğiniz Dini Kapaklar

Dini Zaman Tüneli Kapakları Facebook Zaman Tüneli Kapakları Dini Sevgili melekler, bir dönem nefret edilen facebook zaman tüneli uygulamasına artık kullanıcılar alıştı. Biz de zaman tüneli uygulamasını daha keyifli hale getirmek adına zaman tüneli kapakları paylaşıyoruz zaman zaman sizlerle. Bu yazımızda da dini zaman tüneli kapakları ekleyeceğiz konumuza. Eğer bu kapakları nasıl...

Sayfayı Paylaş