gebe
  1. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    0

Timsahla korkusuzca oynuyorlar

Konu, 'İlginç Haberler' kısmında mislinay tarafından paylaşıldı.

timsahla ilgili bilgiler timsahlarla ilgili ilginç bilgiler Timsahlar bu insanlar için kutsal. Vahşi hayvanlardan korkmadıkları gibi, onlara sarılıyor, oynuyor, onlar için kurban kesiyorlar. İşte korkusuz çocukların fotoğrafları...

Burkina Faso’ nun başkenti yakınlarındaki, Bazoule bölgesinde yaşayan bu insanlar 600 yıldır, timsahlarla birlikte yaşıyor ve onları kestikleri tavuklarla besliyorlar. Daily Telegraph Gazetesinin haberine göre, kutsal gelenek, yüzyıllardır devam ediyor. İnanılması zor, ama çocuklar timsahların yanıbaşında oynuyor.

Fotoğrafçı Oliver Born, yabani ve tehlikeli olarak bilinen timsahların, bu bölgede evcilleşip insan yaşamının bir parçası olduğunu söylüyor. Born’ a göre, timsahlarla çocukaların oynaması gayet doğal. Timsah ve insanların beraber yaşaması, 14. yüzyılda başlamış. Dönemin bölge yöneticisi, Şef Koud Naba, timsahları bolluk ve bereket getireceğine inanarak, insan yaşamına dahil etmiş.

Timsahla korkusuzca oynuyorlar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Tİmsahlarin Yuvalari

Tİmsahlarin Yuvalari

TİMSAHLARIN YUVALARI Florida Everglades'de yaşayan dişi timsah, yumurtaları için çok farklı bir yuva hazırlar. Önce çürümüş bitkileri çamurla karıştırır ve bu bitkilerden yaklaşık 90 cm. yüksekliğinde bir tepecik yapar. Tepeciğin üzerinde bir çukur oluşturur ve bu çukurun içine birkaç düzine olan yumurtalarını yerleştirir. Yumurtaların üzerini ise yine topladığı bitkilerle örter. Sonra...
  2. Timsah

Timsah

rüyada yüzen timsah görmek rüyada yumurtası görmek gelincik timsahı nasıl öldürür timsahı öldüren gelincik nasıl öldürür video Alçak ve hakir düşmana, hain hırsıza, zalim tüccare ve polise delalet eder.Timsahın karada yürüdüğünü görmek, onun çok tehlikeli düşmanları bulunduğuna; timsahı öldürürse, düşmanlarına üstün geleceğine işarettir. Timsahın karada yürüdüğünü görmek, onun çok tehlikeli...
  3. Ajda Pekkan - Korkusuzum

Ajda Pekkan - Korkusuzum

Korkusuzum karşıma zor olur çıkmak Kümden kuleleri çok kolay yıkmak Son sözümü söyletme şimdi sakın bana Dimdik ayaktayım ben güle güle sana Biliyorum gidiyorsun başkasına Ne ağrısın başım Ne aksın göz yaşım Ben yıllardan beri Benle barışmışım Bazen kaybetmişim Bazen kazanmışım Ben yıllardan beri Benle yarışmışım Habersiz gidişin acı vermez bana Korkma seni aramam dönüp...
  4. Pacman Oynuyoruz..

Pacman Oynuyoruz..

Hanımlar çocukluğumuzda çok oynardım bu oyunu hadı beraber oynayalım.. Pacman - Oyun - te Gen

Sayfayı Paylaş