gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Tinnitus tedavisi ile ilgili gelişmeler ümit verici mi?

Konu, 'K.B.B Tedavisi' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

tinnitus tedavisi tinitus tedavisi tinnitus lazer tedavi lazer Cevap 11: Evet. Son yıllarda Tinnitus konusunda çok yoğun araştırmalar yapılmaktadır. 1976 yılına kadar subjektif tinnitusun tedavi edilemeyeceği söylenirdi. Ancak 1977 yılında J.A.Vernon’un yayınladığı akustik maskeleme işlemlerinin başarısı tinnitusa olan ilgiyi artırmıştır. Tinnitus, mekanizmasının ve küratif tedavisinin bulunabilmesi amacıyla yılda 100′den fazla makalenin yayınlandığı, yeni fikirlere ihtiyaç duyulan bir araştırma konusudur. Tinnitusu konu alan araştırma yayınlarının sayısı, 1955-1974 yılları arasında 524, 1975-1995 yılları arasında ise 1841′dir. Profesyonel dergilerdeki bu tebliğlere ilaveten 1979-1995 yılları arasında her dört yılda bir gerçekleştirilmiş olan “Uluslararası Tinnitus Semineri”nin her birindeki tebliğler, kitaplar halinde yayınlanmıştır. Tinnitusa profesyonel ilginin artışını kısmen bu seminerler sağlamıştır. 1995 Temmuz ayında Amerika Birleşik Devletleri’nde Oregon / Portland’da yapılmış olan Beşinci Uluslararası Tinnitus Semineri’nde Boğaziçi Üniversitesi Biyomedikal Mühendisliği Enstitüsünde gerçekleştirilmiş olan “Bilgisayarlı bir sistem kullanarak Maskeleme yöntemiyle Tinnitusun Tetkik ve tedavisi” konulu bir çalışma tebliğ edilmiştir. Günümüzde tinnitusun tedavi yöntemleri azdır ve her hastaya denenmelidir. Ülkemizde de tinnitusla ilgili araştırmaların artacağına kuşkumuz yoktur. Daha çok araştırmacı tinnitus çalışmalarına katıldıkça tedavi yöntemleri gelişecektir. Buluşların çoğu, bilimsel çalışmalar yapılırken tesadüfen bulunur. Fakat hiç kimsenin çalışmadığı bir konuda tesadüfi bir buluş bile beklenemez.
    P. Jastreboff’un geliştirmekte olduğu hayvan modeli iyimser olmak için diğer bir nedendir. Hayvan modeli, tinnitusun sırlarının açılması için önemli bir anahtardır. Hayvanlarda tinnitus oluşturduktan sonra herhangi bir ilacın veya yöntemin etki mekanizması hızlı ve güvenli bir şekilde araştırılabilir. İnsanlarda bu tür çalışmalar çok yavaş ilerlemekte veya hiç mümkün olmamaktadır.
    Geçmiş yıllarda tümüyle ihmal edilmiş olan tinnitus çözülemeyecek bir sorun değildir.

2. Misafir Melek

Misafir Melek Forum Okuru

tinnitus
    Bu mesajı Allah rızası için yazıyorum,yaklaşık 5 aydan beri kulagımda beni illet ettiren,zamanında en cok sevdıgım sessizlikten korkutan uykularımı bölduren hayattan bezdiren ve sonradan tınnutus oldugunu ve hiçbir çaresi olmadıgını arastırıp ogrendıgım illetten daha once hic duymadığım ve bilmediğim bazı insanlarda "bioenerji" denilen Allah vergisi mucizenin beni hayata baglayacagını tinnutusu tamemen ortadan kaldıracagı aklımın ucundan bile geçmezdi,ama gerçekten mucizelere inanıyorum çünkü tamamen kurtuldum arkadaslar,eger Bursada oturan varsa sizi Bioenerji uzmanıyla görüstürerek bu illetten kurtarabilirim inş.(ben kurtuldum,sizde inşallah kurtulursunuz) ve bu arada benim bu işten tabikii çıkarım var; hayır duanız...... eger bursa dısındaysanız mutlaka bi bioenerji uzamını arastırıp bulun bolgenizde.......

3. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113
    geçmiş olsun bilgi için teşekkürler....

4. siesmic

siesmic Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    tinnitus

Merhaba.
    Ben umut Bursa da yaşıyorum.
    Kulak çınlaması ile internette araştırma yaparken yazınızı gördüm ve buraya üye olup sizinle tanışmak istedim.Lütfen bana yardımcı olun.Benimde yaklaşık 3 senedir kulak çınlamam var.Kullandığım ilaçlar hiç fayda etmiyor ve tedavi olup bu illetten kurtulmak istiyorum.Size ulaşabileceğim bir mail adresi veya tel.numarası yazarsanız sevinirim.Umarım yazımı kısa zamanda okursunuz ve bana yardımcı olursunuz.Bana [email protected] adresinden mail yoluyla yada 0536 9457275 numaralı telden ulaşabilirsiniz.Şimdiden teşekkür ederim.

5. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

yardım edin
    ya biri bana yardım etsin ben yaklasık 10 yıldan beri cekıorum bu illeti eskiden doktorlar tedevisi olmadıgını sölüodu ... bana biri numara versin adres versinnn lütfen :(

6. nazem37

nazem37 Forum Okuru

merhabalar mesajinizi okudum bende yillardir bu rahatsizligi yasamaktayim.Eger bana bu bioenerji uzmaninin adresini ve ulasabilecegim telefon numarasini yazarsaniz cok sevinirim.Simdiden cok tesekkür ederim.

7. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

25 yıldır bu sorunla uğraşıyorum hang bioenerji uzmanı bu tedavi yapan .Birisine gitmiştim. Muradiye'de bir sonuç vermedi. Yardımınızı rica ediyorum.

8. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

bende yoktu bu sorun ama yattım uyumusum uyandım olmus esnediğimde ve kulağıma bastırdığımda oluyor yardımlarınızı bekliyorum

Tinnitus tedavisi ile ilgili gelişmeler ümit verici mi? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Öğretim Ve Metod Teknikleri İle İlgili Yenilikler Ve Gelişmeler

Öğretim Ve Metod Teknikleri İle İlgili Yenilikler Ve Gelişmeler

Konuya öğretme yöntemlerinin açıklamasını yaparak başlayalım. Öğretme yöntemleri; Anlatım, Tartışma, Örnek olay, Gösterip yaptırma, Problem çözme, ve bireysel çalışma yöntemleri. ANLATIM: Daha çok sunuş yoluyla öğretme sağlanır ve öğrenme- öğretme sürecinde en çok kullanılan yöntemlerden biridir.Bu yöntemle.öğretmen merkezli kısa zamanda çok konu aktarılabilir.Düzenli dinleme alışkanlığı...
  2. Ümit İle İlgili Şiirler

Ümit İle İlgili Şiirler

Ümit İle İlgili Şiirler istiyorum sizden ne olur yazın
  3. Klomen Tedavisi İle İlgili Bilgiler

Klomen Tedavisi İle İlgili Bilgiler

klomen tedavisi klomen faydası Evlat sahibi olmak için pek çok insan uğraş veriyor melekler :) Ancak tıbbın gelişimi sayesinde pek çok ilaçla dr kontrolü altında yapılan tedaviler olumlu sonuçlar veriyor. Bu yazımızın konusu klomen tedavisi. Bu tedaviyi yeni görmeye başlayanlar için kısaca bilgilendirme yapmak istiyoruz :) Klomifen sitrat tedavisi (klomen, gonophene) yumurtalık...
  4. 81 İlde Yapılan Damacana Su Araştırması İle İlgili Son Gelişmeler

81 İlde Yapılan Damacana Su Araştırması İle İlgili Son Gelişmeler

damacana su hangi damacana su sağlıklı damacana su analiz raporları Sevgili melekler, geçtiğimiz günlerde Sağlık Bakanlığı İstanbul'da 5 damacana su markasında zararlı maddelere rastlandığı açıklamasını yapmıştı. Bu haberin ardından 81 ilde çalışmalara başlandı ve bu çalışmalarla ilgili ilk bilgiler Sağlık Bakanlığından geldi, işte damacana su analiz raporları ile ilgili son açıklamalar......
  5. Ümit Karan 'dan Burcu Kara İle İlgili Açıklama

Ümit Karan 'dan Burcu Kara İle İlgili Açıklama

Bu konu; Ümit Karan 'dan Burcu Kara İle İlgili Açıklama haberi hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, iki gün önce basında çıkan ve bizim de magazin bölümümüzden paylaştığımız Burcu Kara ve Ümit Karan 'ın havaalanında birlikte görülmesi ile ilgili haber üzerine Ümit Karan bir açıklama yaparak, Burcu Kara ile kendisinin değil, o film karesinde Kara 'nın arkasında bulunan Remzi...

Sayfayı Paylaş