gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

Tinnitusu azaltmak için kendi kendimize birşeyler yapabilir miyiz

Konu, 'K.B.B Tedavisi' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Cevap 14: Herşeyden önce işitme sistemimizin vucutta bulunan en hassas ve nazik sistemleren biri olduğunu bilmek gerekir. İşitme siniri, iç kulakta koklea adı verilen salyangoz görünüşlü kısımdan çıkarak beyin sapına girdikten sonra, çeşitli çekirdeklerde çoğalarak ilerler ve beyin kabuğunda işitme bölgesine varır. İşitme sisteminin kulaktan sonraki kısmı genel merkezi sinir sisteminin bir parçası olduğu için kişinin endişeleri, stresi ve yorgunluğu işitmesini de etkiler. Bu etkilenme diğer duyular için de geçerlidir. Bu nedenle
    Yükses ses ve gürültüden uzak durunuz.
    Tansiyonunuz yüksek ise normale gelmesini sağlayınız.
    Tuzdan uzak durunuz.
    Kafeinli ve aspartamlı ilaç ve yiyecek-içeceklerden sakınınız. (çay, kahve, kola, çikolata)
    Günlük jimnastik yapınız.
    Uygun istirahat yapınız. aşırı yorgunluktan sakınınız.
    Nedeni araştırıldığı halde bulunamadığı için tinnitusun önemli bir hastalık belirtisi olmadığını bilerek rahatlayınız.
    Beceremezseniz tinnitusa ilgi duyan bir KBB uzmanına baş vurunuz.

Tinnitusu azaltmak için kendi kendimize birşeyler yapabilir miyiz konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hamilelikte mide bulantısını azaltmak için

Hamilelikte mide bulantısını azaltmak için

mide bulantısına ne iyi gelir hamilelikte mide bulantısına ne iyi gelir gelen yiyecekler hamilelikte bulantıya gelen yiyecekler çare Hamilelerin en büyük sıkıntılarından biri de mide bulantıları. Mide bulantıları gebeliğin 5-6. haftasında başlıyor ve daha çok sabahları görülüyor. Bu bulantılar ilk 3 ay devam edip daha sonra azalıyor. Bulantıların şiddeti gebeler arasında farklılık...
  2. Hamilelikte mide bulantısı azaltmak için…

Hamilelikte mide bulantısı azaltmak için…

hamilelikte mide bulantısı hamilelikte mide bulantısı hapı gebelikte bulantı hapı gebelikte bulantisi bulantı hapları Hamilelerin en büyük sıkıntılarından biri de mide bulantılarıdır. Mide bulantıları gebeliğin 5.-6. haftasında başlıyor ve daha çok sabahları görülüyor. Bu bulantılar ilk 3 ay devam edip daha sonra azalıyor. Bulantıların şiddeti gebeler arasında farklılık gösterebiliyor....
  3. kendi sagılıgın için birşey yap

kendi sagılıgın için birşey yap

Yönetimin Notu: Sitemizde izinsiz reklam yapmak yasaktır. Reklam yapmak istiyorsanız lütfen yönetimle irtibata geçiniz.. edit by TİTAN
  4. Doğum Ağrısını Azaltmak İçin Neler Yapabilirsiniz ?

Doğum Ağrısını Azaltmak İçin Neler Yapabilirsiniz ?

Bu konu; Doğum Ağrısını Azaltmak İçin Neler Yapabilirsiniz konusu hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, doğum sancısı en ağır sancısı olarak bilinir ve diğer tüm ağrılar doğum sancısıyla kıyaslanır. Elbette ki yaşamayanın bilemeyeceği doğum sancısı aslında herkese göre değişir. Çevrenizde normal doğumu çok kolay atlattığını söyleyenler olduğu gibi dayanılmaz geçtiğini söyleyenler...
  5. evde kendim peynir yapabilir miyim kızlar?

evde kendim peynir yapabilir miyim kızlar?

Evde yoğurtdumu kendim mayalaıyorum ve şimdi de peynir denemek istiyorum acaba bilen varmı nasıl yapabilirim? Tecrübeli hanımlardan bilgi rica ediyorum :)

Sayfayı Paylaş