gebe
  1. Elanur4

Elanur4 Forum Okuru

Tırnak Sorunlarım

Konu, 'El ve Ayak Bakımı' kısmında Elanur4 tarafından paylaşıldı.

10 yaşındayım.Tırnak bakımım önemli ve bakım nasıl yapacağımı bilmiyorum.Araştırdım fakat sorduğum zaman sorumun cevabını daha net alarım diye aklıma bu forum geldi ve annem ile birlikte kayıt olduk.Öncelikle tırnaklarım kısa.Bu sorun oje sürdüğümde güzel gözükmemesini sağlıyor.Tırnaklarım uzadığı zaman bakımsız oluyor ve kesiyorum.Bunun için tırnaklarım kısa.Düzenli uzama nasıl yaparım?Tırnaklarımı yuvarlanımsı kestim ve keşke kesmeseydim.Karemsi olması daha güzel gözüküyor.Bunu nasıl sağlarım?Uzamasını istiyorum evet ama uzayan tırnak sarı uzuyor.Çok moralim bozuluyor.Beyaz uzasın istiyorum.Tırnak sorunlarım bunlar bide tırnak yanındaki derilerim.Çok büyük sorun.Kesik kesik.Sanki tırnağın içinden çıkmış kat kat kesilmiş.Nasıl tırnak derisi bakımı yapılır?
    Şimdiden saolun.

2. ASİMELEK

ASİMELEK Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2.192
    Ödül Puanları:
    113
    canım benim senin tırnak uzatmak için yaşın biraz küçük :) sen şimdilik kısa tırnaklarına sür ojeyi. tırnak uzatmak zor iş bakımlı olması temiz olması gerekir çünkü. herşey tırnaklarımızın diplerinde birikir ve hastalanmamıza mikrop almamıza neden olur. kısa ve bakımlı tırnaklarında olabilir onları törpüleyebilirsin ojelerini sürebilirsin :ehi:

Tırnak Sorunlarım konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Tırnak Sorunları

Tırnak Sorunları

Tırnaklarınız yumuşak veya kırılgan mı? Belki kötü bir alışkanlık sonucu tırnaklarınızı sürekli kemiriyorsunuz. Belki de tırnaklarınız sararıyor. Sorunların tümü için çözüm yolları var... Kırılgan tırnaklar Saç gibi, tırnaklar da genel sağlık durumunun yansımasıdır. Sık kırılan tırnaklar, çoğunlukla vücuttaki bir eksikliğin (genellikle yağ) göstergesidir. Tırnaklarınız susuz kalmış da...
  2. tırnaklardaki  sorunlar

tırnaklardaki sorunlar

tırnaklardaki beyazlık tırnakta beyazlık tırnaklarda tırnaklarda beyazlama tırnaklardaki beyazlıklar Tırnaklar; parmak uçlarını koruyan, tutmayı ve zarif el işlerine olanak sağlayan bir deri eki. Tırnak kökündeki deriden gelişen sert boynuzsu yapı olan tırnak plağı, elde 3-4 ay, ayakta ise 6-8 ayda uca doğru uzuyor. Doğan Sağlık Grubu Dermatoloji uzmanlarından Uz. Dr. Cevat Yegani; pek de...
  3. tırnak sorunları

tırnak sorunları

tırnak sorunları çocuklarda tırnak sorunları çocuklarda kırılması bebeklerde kırılması kan oturması Şikayet El veya ayak tırnaklarınız renk değiştirdi, kırılıyor, kalınlaştı, uçları çatlıyor ya da oyuk oyuk oldu. Ayak tırnaklarınızın etrafında ağrı, şişme ve kızarıklık da olabilir. Nedenleri Onikomikoz (mantar enfeksiyonu) : Tırnağınız kalınlaştı ve sarardı; tırnak ucuna doğru küçük bir...
  4. Tırnak

Tırnak

rüyada ayak tırnağı görmek rüyada ayak tırnağını kesmek tırnağı kesmek tırnak başkasının tırnağını Kişinin güç ve kuvvetine, düşmana galip gelmeye; Uzun tırnak mesleği gereği olursa rızka, diğerleri için ayıp ve kusura, sünneti terk etmeye, Tırnak kesmek sünnete uymaya yahut borç vermeye, Uzun ve güzel tırnak mala, elbiseye, ziyada güç ve kuvvete, Tırrnağın yok olması güç ve iktidardan düşmeye...
  5. Tırnak eti sorunları

Tırnak eti sorunları

tırnak eti, soyulması, hastalıkları, bakımı, sorunları, problemleri, çözümleri, önerileri ve dahası burada arkadaşlar. Tırnak eti sorunlarının bir çok nedeni vardır Melek'lerim. Zira bu sorundan müzdarip olan kişilerin sayısıda göz ardı edilmeyecek kadar çoktur. Peki tırnak eti hastalıkları için ne yapmak gerekir; buyrun bu yazımızda öğrenelim Melek'lerim:) Tırnak eti sorunları...

Sayfayı Paylaş