Tırnak Sorunlarım

E

Elanur4

Forum Okuru
Tırnak Sorunlarım
10 yaşındayım.Tırnak bakımım önemli ve bakım nasıl yapacağımı bilmiyorum.Araştırdım fakat sorduğum zaman sorumun cevabını daha net alarım diye aklıma bu forum geldi ve annem ile birlikte kayıt olduk.Öncelikle tırnaklarım kısa.Bu sorun oje sürdüğümde güzel gözükmemesini sağlıyor.Tırnaklarım uzadığı zaman bakımsız oluyor ve kesiyorum.Bunun için tırnaklarım kısa.Düzenli uzama nasıl yaparım?Tırnaklarımı yuvarlanımsı kestim ve keşke kesmeseydim.Karemsi olması daha güzel gözüküyor.Bunu nasıl sağlarım?Uzamasını istiyorum evet ama uzayan tırnak sarı uzuyor.Çok moralim bozuluyor.Beyaz uzasın istiyorum.Tırnak sorunlarım bunlar bide tırnak yanındaki derilerim.Çok büyük sorun.Kesik kesik.Sanki tırnağın içinden çıkmış kat kat kesilmiş.Nasıl tırnak derisi bakımı yapılır?
Şimdiden saolun.

canım benim senin tırnak uzatmak için yaşın biraz küçük :) sen şimdilik kısa tırnaklarına sür ojeyi. tırnak uzatmak zor iş bakımlı olması temiz olması gerekir çünkü. herşey tırnaklarımızın diplerinde birikir ve hastalanmamıza mikrop almamıza neden olur. kısa ve bakımlı tırnaklarında olabilir onları törpüleyebilirsin ojelerini sürebilirsin :ehi:

Geri