tırnak yemek günah mı

• Konbuyu başlatan 17984297760
  • Başlangıç tarihi
1

17984297760

Forum Okuru
tırnak yemek günah mı
kızlar ben tırnağımı yemeden asla ama asla yapamıyorum duramıyorum. Bu yeme alışkanlığını yaşayan başka arkadaşlarımız var mı ? birde tırağımızı yersek günah oluyomu mu ve neden tırnak yiyiyoruz

İslamda tırnak yeme ile ilgili hüküm: İman sahibi Doktorların bu fiil insana zaralıdır dedği şeyleri yapmak ciaz değildir. tırnak yemek de bu türdendir...

Öncelikle tırnak ,tırnak eti yemek haramdır. Bendede bu alışkanlık var eğer yersek biraz günaha giriyoruz. Çünkü tırnaklarımızın arasında pis bir madde bulunmaktadır.

Nedenmi tırnak yeriz?
Tırnak yemeyi ısrarla bırakmak istersin ama 5 - 10 dakkika sonra farkına varmadan tırnak yemeye devam edersin ve tüm uğraşın boşa gider.
Tırnak yemek psikolajik sıkıntı,sitres ten kaynaklanıyor. Ergenlik döneminde çocuklarda bu çok görülüyor.
Bebeklikten 34 yaşına kadar bunu sürdürenler bile var.

Çözüm ?

Tırnak yemeyi bırakmak ve bırakmakta kararlı olduğunu unutmaman için tırnağına ağıza kötü tad verici örneğin acı oje gibi şeyler sür.

Hastaneye git ve uzman doktorlar tarafından tedavi gör.

YARDIMCI OLABİLDİYSEM NE MUTLU BANA :))

ne kadar inanırsınız bilmem ama 262 kere Ya Mütekkebiru okuyup bırakmak niyetiyle kendinize üfleyin her gün 700 kere de Ya Berru okuyun Niyetiniz de şöyle olsun: "Allah ım ben kötü alışkanlıklarımdan kurtulamıyorum hayırlısıyla sağlıklı bir şekilde bana bu alışkanlıklarımı bıraktır" Ben bu yöntemle hem tırnak yemeyi hem de sıgarayı bıraktım Kısaca: Tecrübeyle Sabittir

Geri