gebe
  1. 17984297760

17984297760 Forum Okuru

tırnak yemek günah mı

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında 17984297760 tarafından paylaşıldı.

kızlar ben tırnağımı yemeden asla ama asla yapamıyorum duramıyorum. Bu yeme alışkanlığını yaşayan başka arkadaşlarımız var mı ? birde tırağımızı yersek günah oluyomu mu ve neden tırnak yiyiyoruz

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    İslamda tırnak yeme ile ilgili hüküm: İman sahibi Doktorların bu fiil insana zaralıdır dedği şeyleri yapmak ciaz değildir. tırnak yemek de bu türdendir...

3. İSİMSİZ

İSİMSİZ Forum Okuru

Öncelikle tırnak ,tırnak eti yemek haramdır. Bendede bu alışkanlık var eğer yersek biraz günaha giriyoruz. Çünkü tırnaklarımızın arasında pis bir madde bulunmaktadır.

Nedenmi tırnak yeriz?
    Tırnak yemeyi ısrarla bırakmak istersin ama 5 - 10 dakkika sonra farkına varmadan tırnak yemeye devam edersin ve tüm uğraşın boşa gider.
    Tırnak yemek psikolajik sıkıntı,sitres ten kaynaklanıyor. Ergenlik döneminde çocuklarda bu çok görülüyor.
    Bebeklikten 34 yaşına kadar bunu sürdürenler bile var.

Çözüm ?

Tırnak yemeyi bırakmak ve bırakmakta kararlı olduğunu unutmaman için tırnağına ağıza kötü tad verici örneğin acı oje gibi şeyler sür.

Hastaneye git ve uzman doktorlar tarafından tedavi gör.

YARDIMCI OLABİLDİYSEM NE MUTLU BANA :))

tırnak yemek günah mı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Biriyle çıkmak günah mı ?

Biriyle çıkmak günah mı ?

biriyle çıkmak günah mı biriyle çıkmak sevgiliyle dokunmak günah mı aşık olmak günah mı gibi merak ettiğiniz tüm bilgiler burada arkadaşlar. Az önce yine bir misafirimiz sormuş; Biriyle çıkmak ona dokunmadığın halde günah mı diye... Biz de biriyle çıkmak günah mı diye araştırma yaptık ve sevgiliye dokunmak günah mı sevgili olmak günah mı diye bilgiler topladık ve aşık olmak günah mı diyede...
  2. oruçluyken tırnak kesmek günah mı

oruçluyken tırnak kesmek günah mı

Ninem ısrarla oruçluyken tırnak kesilmez günahtır diyor. Hayır anlatmaya çalışıyorum çok ısrarcı, içime kurt düşmedi değil, var mı bunun doğruluk payı ?
  3. İntihar Etmek Günah mı?

İntihar Etmek Günah mı?

intihar günahmı intiharın dinimizdeki yeri, cana kıymak günahmı Allah yarattığı kuluna bir can vermiştir. Günü ve zamanı geldiğinde ise o canı yine Allah alacaktır. Bazı insanlar girdikleri psikolojik sıkıntılardan dolayı kendi elleri ile intiharı seçerek hayatlarına son verirler. Oysa dinimizde intihar etmek çok büyük bir günahdır... Konu ile ilgili ayrıntılı bilgiler sizlerle... Hayat,...
  4. Adetli İken Tırnak Kesmek Günah mı?

Adetli İken Tırnak Kesmek Günah mı?

adetli iken günah olanlar, adetli iken neler yapılmaz, adetliyken tırnak kesilirmi Kadınların ergenlik döneminden itibaren her ay gördüğü hayız hali denilen adet dönemin de tırnak kesmek günahmı sorusuna yanıt olarak sizlere gereken bilgileri sunuyoruz. Adet halinde de cünüplük gibi dikkat edilmelidir. Cünüp olan birinin saçını kestirmesi yada kesmesi, tırnaklaını kesmesi, vücudundan kan...
  5. Çiğ yumurta içmek sucuk gibi çiğ et yemek günah mıdır?

Çiğ yumurta içmek sucuk gibi çiğ et yemek günah mıdır?

Yiyecekler konusundaki yasakların en başta gelen amacı, insanın beden ve ruh sağlığının korunmasıdır. İnsanın beden ve ruh sağlığına zararlı olduğu sabit olan maddelerin yenilip içilmesi dinen de haram görülür. Bu konuda fıkıh ilmiyle müsbet ilimlerin karşılıklı bilgi alışverişi içinde olması, tecrübeyle ve bilimsel metotlarla elde edilen sonuçların dinî hükümlerde de dikkate alınması gerekir....

Sayfayı Paylaş