gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Tırnak yiyen çocuğu azarLamayın

Konu, 'Bebeğimiz ve biz' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Tırnak yiyen çocuğu azarLamayın Çocuklarda tırnak yeme alışkanlığı; aile içinde baskıcı bir eğitim uygulanması, çocuğun azarlanması, kıskançlık, ilgi görememe gibi sebeplerden kaynaklanıyor. Uzmanlar, 3-4 yaşlarına kadar tırnak yemenin annebabalar tarafından görmezden gelinmesi gerektiğini ifade ediyor. Bu alışkanlığı önlemek için çocuğun azarlanması, korkutulması veya ona ceza verilmesinin yararlı olmayacağını belirten çocuk gelişim uzmanları, bu tür tutumların daha ağır duygusal problemlere neden olabileceği konusunda ebeveynleri uyarıyor. Uzmanlar anne-babalara şunları öneriyor: "Çocuğunuzu korkacağı ortamlardan uzak tutun. Parmağına ve tırnağına acı fakat zararsız bir sıvı sürün. Bu yöntem; hem hatırlatıcı olur, hem de tırnağını ağzına götürdüğü zaman acı tadı alacağından bu alışkanlığını terk etmesini sağlar.

Tırnak yiyen çocuğu azarLamayın konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Çocuğunuzu Azarlamayın!

Çocuğunuzu Azarlamayın!

Çocuklar doğuştan yapısı itibarıyla donanım olarak bizlere uyum sağlamak ve bizleri örnek alarak hayata hazırlanmak üzere programlanmışlardır. Bizden gördüklerini taklit eder ve öğrenirler. Hiç düşündük mü acaba hayatımızın birçok noktasında olabileceği gibi disiplin konusunda anne ve babamıza benzediğimizi? Birçok insan disiplin konusunda anne ve babasından öğrendiği dili kullanmak zorunda...
  2. Tırnak yiyen çocuğu azarlamayın

Tırnak yiyen çocuğu azarlamayın

Tırnak yiyen çocuğu azarlamayın Çocuklarda tırnak yeme alışkanlığı; aile içinde baskıcı bir eğitim uygulanması, çocuğun azarlanması, kıskançlık, ilgi görememe gibi sebeplerden kaynaklanıyor. Uzmanlar, 3-4 yaşlarına kadar tırnak yemenin annebabalar tarafından görmezden gelinmesi gerektiğini ifade ediyor. Bu alışkanlığı önlemek için çocuğun azarlanması, korkutulması veya ona ceza...
  3. tırnak yiyen çocuğu azarlamayın

tırnak yiyen çocuğu azarlamayın

Çocuklarda tırnak yeme alışkanlığı; aile içinde baskıcı bir eğitim uygulanması, çocuğun azarlanması, kıskançlık, ilgi görememe gibi sebeplerden kaynaklanıyor. Uzmanlar, 3-4 yaşlarına kadar tırnak yemenin annebabalar tarafından görmezden gelinmesi gerektiğini ifade ediyor. Bu alışkanlığı önlemek için çocuğun azarlanması, korkutulması veya ona ceza verilmesinin yararlı olmayacağını belirten...
  4. Dayak yiyen kadın çocuğunu dövüyor

Dayak yiyen kadın çocuğunu dövüyor

Çocukluğunda ya da evliliğinde şiddet gören kadınların yarısı, çocuklarına da şiddet uyguluyor. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Işıl Vahip ve Dr. Özge Doğanavşargil’in 100 evli kadınla yapıtığı ‘aile içi şiddet’ konulu araştırmada, bu kadınların yüzde 42’sinin hem çocukluklarında hem de evliliklerinde aile içi şiddete maruz kaldıkları saptandı....
  5. Dayak yiyen kadın çocuğunu dövüyor ( Dayak yiyen kadınların çilesi )

Dayak yiyen kadın çocuğunu dövüyor ( Dayak yiyen kadınların çilesi )

dayak yiyen kadın resmi Dayak yiyen kadın çocuğunu dövüyor Çocukluğunda ya da evliliğinde şiddet gören kadınların yarısı, çocuklarına da şiddet uyguluyor. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Işıl Vahip ve Dr. Özge Doğanavşargil’in 100 evli kadınla yapıtığı ‘aile içi şiddet’ konulu araştırmada, bu kadınların yüzde 42’sinin hem çocukluklarında hem...

Sayfayı Paylaş