Tırnaklarım yardım lazım :(((((

Pasaklı Tanrıça

Yeni Üye
Üye
Tırnaklarım yardım lazım :(((((
tırnak neden uzamaz tırnaklarım uzamıyor tırnağım uzamıyor takma tırnak nerede satılır tırnaklarım çok kısa
Benim tırnaklarım çok kısa. Vede ben onları stresten yiyormuşum tam olarak yemiyorumda ısırıp atmak işte.Ben tırnağımın 1 hafta iiçinde çabuk uzamasını istiyorum.:uhu: :uhu: Bana yardım edinn. arkadaşlarımla buluşacağım beni böğle görmesinler . Ben daha 14 yaşındayım liseye başlıcam yeni arkadaşlarım arasındada rezil olmak istemiyorum lütfen bana bir yardım edin çok kısalar vede birazcık bile uzasalar hemen kopuyor.Hem kopmasın hemde uzun dursun isityorum bunun çağresi sizin yardımlarınızda ...:uhu::uhu:

Takma tırnak kullansana canım. İstediğin boyuta göre kesersin. Pahalıda değil

Canım senin için şu bilgiyide ekliyorum hemen buraya.

Saçlar gibi tırnaklar da genel sağlık durumunun yansımasıdır. Sık ve kolay kırılan tırnaklar çoğunlukla vücuttaki bir eksikliğin göstergesidir. Kolay kırılan tırnaklarda öncelikli düşünülmesi gereken vücut ve dolayısı ile tırnakların susuz kalmasıdır. Böyle bir şikâyetiniz varsa günde ortalama sekiz bardak su içmek konusunda kendinizi alıştırın.

Tırnakların kolay kırılmasının bir diğer nedeni yağ eksikliği olabilir ancak bu durum alınan yağ miktarını arttırmakla değil de dengeli beslenme ile çözülebilir.

Tırnakların kolay kırılmasının en yaygın sebebi vitamin ve mineral eksikliğidir. Başlıca demir, çinko, kalsiyum, magnezyum ile A ve D vitamini eksikliği... Tabii hepinizin bildiği gibi en sağlıklı çözüm dengeli ve sağlıklı beslenmektir. Bununla beraber multivitamin tabletler veya kalsiyum, çinko, magnezyum… preparatları da eksiklerin yerine konulmasında önerilen besin takviyeleridir.

1642d1210028255-tirnaklar-jpg

Demir eksikliği anemisine bağlı tırnak bulgularını diğerlerinde ayırmak gerekirse tırnaklarda kolay kırılmanın yanı sıra uzunlamasına kabarık çizgilenme, düzleşme, çukurlaşma da görülür. Demir eksikliği anemisinin tedavisi ile bu şikayetler de ortadan kaybolur. Ve takviye olarak da bol bol üzüm suyu, erik suyu, havuç suyu önerilir.

Eksikliğe göre ilaç ya da beslenme önerilerinden başka tırnaklarınızın kırılmaması için zeytinyağı ve limon karışımı ile ellerin tırnakların ovulması ve beraberinde besleyici merhemlerin kullanılması da konunun uzmanları tarafından önerilmektedir.

Eğer tırnaklarınızda kırılma yok ama beyazlaşma varsa bunun sebebi kalsiyum eksikliğidir. Yine multivitamin ya da kalsiyum ile D vitamini destek ürünleri, beraberinde bolca süt, süt ürünleri ve her gün 10 – 15 tane fındık, badem yenilmesi de uzman önerileri içinde yer almaktadır.

Son olarak tırnak renginden kısaca bahsetmek gerekirse; tırnak rengi de bir sağlık göstergesidir. Vücuttaki eksikliklerin yanı sıra nikotin, kötü ojeler, kötü asetonlar da tırnakların sararmasına neden olur. Bunun için ikiye bölünmüş bir limonu sararan tırnaklara sürdükten sonra oksijenli suyla ıslatılan pamukla ovulması yine uzman önerilerindendir.

Son düzenleme:
verdiğin bilgi için teşekkür ederim ama ben hiçbir yerde takma tırnak bulamıyorum ki :( eskiden foryou lar vardı oradan alacaktım şimi foryou larda kapandı hiçbir yerde bulamıyorum senin bildiğin yer varmı :(( ??

Aman be tatlım dert ettiğin şeye bak kendini bu kadar üzme allah başka dert vermesin tırnak yiyenlere acı ojeler var onlardan sür kesinlikle yararı olacaktır..
sevgiler.

Eczanelerde ve Makyaj ürünleri satan mağazalrda olur mutlaka. Lütfen her konuya ayno sorunu yazıp yardım isteme. Seni duyanlar mutlaka olacaktır. Ne kadar acelesi olursa olsun. İlk ekrandan kanun zaten görünüyor.

Canim ben almanyada yasadigim icin tr de takma tirnak nerde ve nasil bulunur bilmiyorum :S

1 hafta icinde olacak bir isse, takmasini kullan diyecektim bende :)

1 hafta icinde azda olsa uzarlar cnm, yani birkac mm. Bunun üstüne beyaz oje ile, yada altina beyaz kalem ile boyarsan, azda olsa göz yaniltmasi olusur :)

ve okadar kisa görünmezler daha...

Cabuk kirilmalarini ise önlemek icin, eminim evde limon vardir sizde... :)

Skilmis bir Limonu al (taze) ve bunu tirnaklarini sür, yani kabugun icinde tiknaklarini ov :)

yaklask 2-3 dk yap, her el icin :)

Bunu günde 2 kez yapsan yeterli olacaktir sanirim, liomonun icindeki olan vitaminler, tirnagini sertestirecektir canim :)

ve son olarakta, kendini skma :)

Yani eminim, ilk olarak kimse senin parmaklarina bakmayacaktir. :)

Bu huy bendede var(di) :)

büyüttügüne degmio canim :)

Sana bol basarilar diliyorum okulda tatlim :tik:

Son düzenleme:
Geri