gebe
  1. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    960
    Ödül Puanları:
    113

Tiryak

Konu, 'Ş-T' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

Ilaç için tiryak yedigini veya bir yerine sürdügünü görmek, hayir ve menfaat ile; sarhos olmak için tiryak yedigini görmek de sagliginin bozulmasina zarar ve eziyete delalet eder.

Tiryak konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Tiryakiyseniz yeşil çay için

Tiryakiyseniz yeşil çay için

Bir bardak yeşil çayda, normal olarak tüketilen Çay Kur imalatı çaya göre 4 kat fazla antioksidan madde bulunuyor. Araştırmacılar, yeşil çayla birlikte, nane, kekik, sumat ve urfa isot biberinin de antidoksan kapasitesinin yüksek olduğunu belirtti. Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Özcan Erel, Fırat Tıp Merkezi’nde düzenlenen “Total Antioksidan Kapasitesinin Tıpta...
  2. Tual - Tiryakinim

Tual - Tiryakinim

Sokaklar şahitsiniz Pişmanım zehir gibi Yanıyor yüreğim Tiryakinim Her sokak lambasında Senin yüzün bilirim Titriyor ellerim Tiryakinim Her günüm Bir kor gibi yanar geçer Her anım bir yıl gibi uzun sürer Son bir isteğim senden Bir daha deneyelim Bunca yıl sonra yine Bu istek çok mu söyle Çıldırtsanda seninim Yalvartsanda seninim Tiryakinim, tiryakinim Kaldırıma uzanmış Karanlığı beklerim...
  3. Hacı Tiryaki Mehmet Paşa

Hacı Tiryaki Mehmet Paşa

Ayvaz Odabaşı adında yeniçeri ocağına mensup bir şahsın oğlu olup İstanbul'da doğmuş 1148 H. - 1736 M. deki Rus - Avusturya seferinde ocakların Rus cephesine hareketleri esnasında I. Mahmut baş yazıcı Mehmet Efendi'yi huzuruna getirtip: "— Orduya vardıkta göreyim seni ulufeyi (maaşı) zayi etme ve zaid esamileri bulup verme" diye tenbih ettiğinden Babadağı karargâhında bulunduğu...
  4. Tiryakinin Sigara Bırakma Günlüğü

Tiryakinin Sigara Bırakma Günlüğü

Sevgili günlük, Bu sabah Hürriyet'in Kelebek ekinde sigarayı bırakmanın vücuda yaptığı olumlu etkileri anlatan bir haber okudum. Bu tarz haberlerden oldum olası tiksinmeme rağmen nedense coşup sigarayı bırakmaya karar verdim. Kararım kesin, sigarayı bırakıyorum. Bu kararımın vücuduma etkilerini gösteren tabloyu başucuma astım. İçimin zehirden temizlenmesini tabloya bakarak daha rahat...
  5. Tiryaki Arılar

Tiryaki Arılar

Arılarında tiryaki olduğunu yeni öğrendim aynı etki onlardada varmış cafein ve nikotine karşı. İsrail'in Hayfa Üniversitesi'nden bilim adamlarının araştırmasında, bal yapan arıların sade nektar yerine az miktarda nikotin ve kafein içeren nektarları tercih ettikleri belirlendi. Çiçek nektarı öncelikli olarak polen taşıyıcılar için enerji sağlarken, bazı bitkilerin çiçek nektarı az miktarda...

Sayfayı Paylaş