gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

Tiryakilere uyku hayal

Konu, 'Psikiyatri' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Uzmanlar, sigara içenlerin daha az derin uykuya daldıklarını söylüyor [​IMG]

Tiryakilerin uyurken beyin faaliyetlerine bakan bilim adamları, içicilerin derin uykuya daldıkları sürenin içmeyenlerden daha az olduğunu belirlediler. Bilim adamları, bir nevi uyarıcı olduğu için nikotinin uykuya dalmayı da zorlaştırdığını söylediler.

John Hopkins Üniversitesi Tıp Okulu'ndan Dr. Nareş Purjabi'nin başkanlığındaki ekip, sigarayla bağlantılı bir rahatsızlıkları bulunmayan orta yaştaki 40 kişinin uyku durumlarını, aynı sayıdaki içmeyenlerle karşılaştırdı. Uyku esnasında beynin elektriksel faaliyetlerini ölçmek için denekler evlerinde EEG makinelerine bağlandı. Sonuçta içicilerin derin uyku sürelerinin daha az olduğu, daha ziyade hafif bir uyku çektikleri tespit edildi.

Tiryakilere uyku hayal konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sİgara Tİryakİlerİne

Sİgara Tİryakİlerİne

Dr. Mehmet Öz 'den Öğütler 1. Sigara içeni ameliyat etmem. Sigarayı bırakmayan hastayı kesinlikle tedavi etmem. Sigaranın belki de en büyük düşmanlarından biriyim. Çünkü insani öldüren bir şey. Hasta kendini öldürmeye karar verdiyse ben ne diye onun için uğraşayım ki, şifa bekleyen onca hasta var, enerjimi onlara harcarım. 2. Sevgisiz insanin kalp riski yüksek. İnsanlara severek kızarım....
  2. Çay tiryakilerine

Çay tiryakilerine

Özellikle çay tiryakileri için oldukça enteresan bir çaydanlık tasarımı. Bu çay takımındaki çaydanlığımız camdan. elbette ısıya dayanıklı camdan. nihale gibi ek bir şey kullanmak gerekmiyor çünkü bu şık çaydanlığı koymak üzere oldukça şık bir yer hazırlanmış. Bu da ahşaptan. altta gördüğünüz yuvarlak şey ise bir mum. iyi fikir ama değil mi? mumu yaktığınızda hem hoş bir görüntü elde etmiş hem...
  3. Sigara Tiryakilerine Avatarlar

Sigara Tiryakilerine Avatarlar

sigara avatarı sigara avatarları avatar avatarlar sigaralı bayan avatarları
  4. İstikbal Hayal Kahramanları Uyku Setleri

İstikbal Hayal Kahramanları Uyku Setleri

istikbal çocuk odası uyku setleri, hayal kahramanları uyku setleri, prenses uyku setleri İstikbal mobilya evinizin mobilya ve tekstil tüm ihtiyaçlarını karşılamaya, senenin moda renk ve desenlerinden oluşan tasarımlarla devam ediyor. Çocuk odaları İstikbal'in rengarenk uyku setleri ile cıvıl cıvıl olacak. Erkek ve kız çocukları içinde ayrı olarak tasarlanan uyku setleri ile çocuğunuzun...
  5. Hayalim

Hayalim

Mrhba Iyi aksamlar buraya yeni katildim 8 aylik evliyim esimle cocuk yapmaya karar verdik adetim düzenli yumurtlama günümde iliskiye girdik 20 haziranda adet olmam gerekiyordu 21 haziranda oldum fakat normal adet kanamasindan cok farkliydi ilk pembe leke seklinde geldi sonra kayboldu 2ci gün kirmizilasti bugn 3cü günüm ve kesildi normalde adet oldugum ilk günü cok sancim olurdu ve 6-7 gün...

Sayfayı Paylaş