gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

TİTAN'dan Lokumlu Kurabiye Tarifi (resimli)

Konu, 'Bisküviler - Kurabiyeler' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

lokumlu kurabiye tarifi malzemeleri yapılışı reçetesi ile ilgili bilgiler burada melekler [​IMG]

Bu kurabiyenin adını ilk duyduğum zaman nasıl olur acaba diye çok düşünmüştüm melekler :) Acaba lokum fırına girip çıkınca nasıl olur,kurabiye çok mu tatlı olur,lokum akar mı diye :)

Bir ahbabımızda yedikten sonra kesinlikle yapmaya karar verdim ve bu güzel tarife sahip oldum :D:D

Şimdi sıra sizde,değişiklik arıyorsanız ,arkadaş toplantılsı sofralarınızda farklılık istiyorsanız uyrun tarife geçelim :tik:

Malzemelerimiz;

125 gr margarin ya da tereyağı (oda ısısında yumuşatılmış)

1 yumurta

1 çorba kaşığı yoğurt

1 çay bardağı sıvıyağ

3 su bardağı un

1 paket vanilya

1 paket kabartma tozu

3 çorba kaşığı pudra şekeri

Ayrıca üstüne serpmek için bir miktar daha pudra şekeri

İçi için lokum

Yumuşamış katıyağı,yumurtayı,yoğurdu,sıvıyağı karıştırın.Unu yavaş yavaş ilave edin.Pudra şekerini,vanilyayı ve kabartma tozunu ilave edin.Elinizde yuvarlaklar yapıp,içlerine lokum koyup kapatın ve yusyuvarlak şekil verin.

180 derecede beyaz kalacak şekilde pişirin.Sıcakken pudra şekeri serpin.

Ben bu ölçüyle 20 adet kurabiye yaptım.

Afiyet olsun :tik:

melike gunduzalp bunu beğendi.
  2. Misafir

Misafir Forum Okuru

Of of ki ne offf lezizzz görünüyorr :D:D Ay acaba denesem becerirmiyim ki :hmm: Ben kendi şahsıma bunu becebileceğimden emin değilim ama kardeşim Sara kesinlikle enfes yapar bunu, bende enfes bir şekilde yerim :D:D Tarifi kardeşime verecem :A:A
    Ellerine sağlık Titişkom:kiss:

3. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

***** adminim kesinlikle yaparsın,çok kolay emin ol :)

Ama yemesi daha kolay tabi ve keyifli hahaha

Afiyetle yersin inş :kiss:

TİTAN'dan Lokumlu Kurabiye Tarifi (resimli) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Lokumlu Kurabiye

Lokumlu Kurabiye

kuş lokumlu kurabiye lokumlu tatlılar kurabiye krem şantili krem şantili 1 paket margarin ( yumuşak olacak ) 1 çorba kaşığı pudra şekeri 1 paket toz halinde krem şanti 1 / 2 çay bardağı sıvı yağ Aldığı kadar un Lokum Yapılışı : Yağ, pudra şekeri ve krem şantiyi ilk başta yoğur. sonra sıvı yağı ve unu ekle. bir parça al elin ile açtır. sonra lokum koy ve yuvarla. 150 derece pişir ama beyaz...
  2. TİTAN'dan Üzümlü Kek Tarifi (resimli)

TİTAN'dan Üzümlü Kek Tarifi (resimli)

üzümlü kek, tarifi, malzemeleri, üzümlerin dibe çökmemesi için, püf noktası, yapılışı, resimleri, ile ilgili bilgiler burada melekler Kek mutfaklarımızda sıklıkla yaptığımız ,misafir sofralarımızın demirbaşıdır.Hele de bu konuda pratikleşenler için can kurtarıcıdır melekler :) Ben de çok sık kek yaparım ve hiç şaşmaz :) Mesela pek denenmeyen muzlu kekim de çok güzel olur :tik:...
  3. TİTAN'dan Muzlu Kek Tarifi (resimli)

TİTAN'dan Muzlu Kek Tarifi (resimli)

muzlu kek tarifi malzemeleri yapılışı reçetesi resimleri ile ilgili bilgiler burada melekler Geçen akşam çocuklar tutturdu kek isteriz diye.Aslında pankek yapmaya karar vermiştim ama , baktım ki evde ki muzlar (nasıl olup ta iki canavardan kaldıysa) kararmaya başlamış,nette gördüğüm muzlu kek tarifini denemeye karar verdim melekler :) Tabi bu muzlarla muzlu rulo pasta da yapabilirdim ama...
  4. TİTAN'dan Enfes Limonluı Kurabiye Tarifi  (resimli)

TİTAN'dan Enfes Limonluı Kurabiye Tarifi (resimli)

portakallı limonlu kurabiye tarifi resimleri malzemeleri reçetesi ile ilgili bilgiler burada melekler Çay davetlerimizde kurabiyenin yeri ayrıdır melekler bilirsiniz :) Çünkü çay kültürümüz olduğu için kurabiye de çayın yanında yerini alıverir.Çayın yanında başka hiçbirşey olmasa da ya da karnımız tok da olsa çayın yanına bir iki kurabiye yeterlidir ve mutlaka yenir melekler :) Benim...
  5. Türk Lokumlu Kurabiye Tarifi çok lezzetli

Türk Lokumlu Kurabiye Tarifi çok lezzetli

Türk Lokumlu Kurabiye Nasıl Yapılır Lokumlu Kurabiye Tarifi Merhaba Sevgili melek'ler ve bizi ziyaret eden siz sevgili misafirler, http://www.meleklermekani.com/hamur-isleri/218105-lokum-pogaca.html tarifimizden sonra şimdi de siz sevgili üyelerimiz ile Türk lokumku kurabiye tarifi paylaşıyor ve şimdiden afiyet olsun diyoruz. Geçen gün yaptığım bir kurabiye tarifini sizinle...

Sayfayı Paylaş