gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

TİTAN'dan Muhteşem Pirinçli Vişneli Pasta (resimli)

Konu, 'Kekler - Pastalar' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

pirinçli vişneli pasta tarifi malzemeleri yapılışı reçetesi resimleri ile ilgili bilgiler burada melekler

''Pirinç ne alaka? '' dediğinizi duyar gibi oluyorrum melekler :) Ama oldu işte :) Sanki Fırında sütlaça pirinç koyuyor muyuz? Pastaya da konuyor işte ve de çok güzel oluyor.Korkmayın Pirinç pilavı gibi olmuyor :D:D

Eğer çocuklarınıza el emeği bir doğumgünü pastası yapmak istiyorsanız bu tarif tam size göre melekler :) Çocukların doğumgünü yaklaştığında gün evveli bu pastadan istiyorlar.Hatta geçen sene küçük oğlumun arkadaşlarıyla kutladığı doğum gününde bu pastadan yaptım ve pasta tamamen bitti,hem de tabakları sıyırırcasına :)

Şimdi bu güzel lezzeti sizin de denemenizi istiyor ve tarife geçiyorum;

2 paket burçak ya da yulaflı bisküvi

80-100 gr tereyağı

1 su bardağı pirinç

6 su bardağı süt

1 su bardağı şeker

2 paket vanilya

Vişne

1 paket krem şanti

1 çay bardağı süt-1 paket çikolata sosu (isterseniz sosun yarısını hatta daha azını yapın,süsleme için lazım)

yarım su bardağı çikolata rendesi

Bisküvileri rondoda un haline gelene kadar çekin melekler.Erimiş tereyağı ile karıştırıp kelepçeli kalıbın dibine iyice bastırın.Hatta kenarlardan bir serçe parmağı kadar kalksın melekler.Buzdolabına koyun.

Süt pirinç ve şekeri pişirin.Vanilyasını katın.Katılaşınca 2-3 dk mikserleyin.

Dolapta ki kalıbı çıkarıp kenarlarına vişneleri sık sık dizin.Muhallebiyi kalıba döküp tekrar buzdolabına koyun.

1 çay bardağı sütle 1 paket krem şantiyi çırpın ve pastanın üzerine yayın.Bir kaç tane vişneyi aralıklı olarak muhallebinin içine doğru bastırın.Üstünü düzleyin.

Üstüne bol çikolata rendesi serpin ve vişnelerle süsleyin.Çikolata sosuyla şekiller verin.

Buzdolabında bir gün dinlendirin.

Afiyet olsun melekler :tik:

MaWiM, karakuzu, emral ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  2. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0
    off off offf bu ne güzellik böyle :D:D

3. karakuzu

karakuzu Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    476
    Ödül Puanları:
    113
    Ooyyyyy resime bak yaaaa off offffff :)

TİTAN bunu beğendi.
  4. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

Valla tadı da görüntüsü gibi bana göre, deneyin derim :)

5. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113
    Beni can evimden vurdun titan hemen ilk uçakla yanına uçuyorum hazırlıklara başla bu kekten istiyorum hahaha

a.özlem ve TİTAN bunu beğendi.
  6. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

Pirinçli pasta köpeğin olsun Mawim buyur uç gel sen :D:D

7. MaWiM

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113
    wuuuuu:D:D Bu gazla ben uçaksız bile gelirim. O birrr TİTAN, o birrr admin, o birr dost, o bir anne, o bir ev hanımı, o birr eş, o bir on parmağında on marifet olan mikemmellll maharetliii hamarat beceriklii daha ne saysam bilemedim kiiii hepsi o işte..:D:D

TİTAN bunu beğendi.
  8. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Aaaa lütfen ama beni utandırıyorsun :utan:
    Bak şimdi şımaracam ha :D:D ...

MaWiM bunu beğendi.
  9. MaWiM

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113
    Bencede söyleme aman nazar değmesin:nazar: Eşin ve çocukların çok şanslı bilesin titanım adminim:)

TİTAN bunu beğendi.
  10. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

Ne yaptım yahu ben hemen siliyorum :D:D

Canım Mawim çok sağol ne güzel sözler etmişsin, kalpler karşılıklı, sen bu kadar iyi olmasan beni de bu kadar iyi görmezsin, can arkadaşım benim :kiss:

gonca 16 ve MaWiM bunu beğendi.
  11. gonca 16

gonca 16 Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    780
    Ödül Puanları:
    113
    bu neyyyy titoş ablaaaa çooooook güzel gözüküyor offffff derim bu pastaya ben :D:D allerine sağlık hmmmm

TİTAN bunu beğendi.
  12. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

Sen de dene, eminim çok güzel yapacaksındır gonca, teşekkür ederim :tik:

13. karakuzu

karakuzu Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    476
    Ödül Puanları:
    113
    Neeeeee:abo: 1 saat buzdolabindami bekilcek??? Kusura bakmasin 2-3 saat neyine yetmiyomus:hıh: o kadar cok beklemek istiyosa midemde beklesin..

TİTAN bunu beğendi.
  14. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

Hayır kuzu 1 gün bekleyecek. Bak bekletmezsen ve o kelepçeli kalıbı açarken dağılırsa sakın bana ağlama ha :D:D

karakuzu bunu beğendi.
  15. karakuzu

karakuzu Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    476
    Ödül Puanları:
    113
    :uhu: :uhu:

TİTAN'dan Muhteşem Pirinçli Vişneli Pasta (resimli) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Vişneli Pasta

Vişneli Pasta

Pasta Keki • 4 yumurta (oda sıcaklığında) • 1 su bardağı (170 gr) toz şeker • 1 su bardağı (110 gr) un • ½ su bardağı (50 gr) nişasta • 1 paket vanilya • 1/2 çay kaşığı limon suyu • 1/2 çay bardağı sıcak su 1. Fırın ısısını 170 dereceye ayarlıyoruz. 2. Yumurta sarılarını ve beyazlarını ayırıyoruz. Yumurta beyazlarını derin bir kapta mikser ile çırpıyoruz. 3. Hafif köpüklenmeye başladığı...
  2. Vişneli pasta

Vişneli pasta

vişneli pastalar Vişneli Pasta Malzemeler: Pandispanya: 1 poşet Dr.Oetker Pandispanya Un 4 yumurta Yarım çay bardağı su 2 yemek kaşığı Dr.Oetker Kakao Krema: 1 paket Dr.Oetker Vanilyalı Pasta Kreması 1,5 su bardağı soğuk süt 4 yemek kaşığı vişne reçeli 2 yemek kaşığı vişne likörü Süslemek için: 10 adet vişne tanesi 1 yemek kaşığı Dr.Oetker Kakao Hazırlanışı: Pandispanya: Pandispanya unu...
  3. TİTAN'dan şekilsiz (resimli)

TİTAN'dan şekilsiz (resimli)

şekilsiz tarifi, resimleri, nasıl yapılır, kaya kurabiye, şekli bozuk, kurabiye çeşitleri, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Şekilsiz benim annemden ilk öğrendiğim ve tadına hala doyamadığım hamurişi çeşitidir.Yapımı zahmetsiz ve sonucu garantili bu kurabiyeyi 1 tepsi yapmak için malzemelerimiz; 2 yumurta 1 çay bardağı toz şeker 1 çay bardağı sıvıyağ...
  4. TİTAN'dan Muzlu Balkabaklı Pasta (resimli)

TİTAN'dan Muzlu Balkabaklı Pasta (resimli)

muzlu balkabaklı pasta tarifi malzemeleri reçetesi nasıl yapılır resimleri ile ilgili bilgiler burada melekler Balkabağı seven tüm meleklere balkabaklı pasta tarifi geliyor melekler :) Görselliğiyle gözleri,tadı ve hafifliğiyle mideleri şenlendirecek bu pastanın yapılışı da gayet kolay.Tarif canım annemden :kiss: Malzemelerimiz; 2 kg balkabağı 1 kg şeker 2 paket petit...
  5. TİTAN'dan Ödüllü Gofret Pasta Tarifi (resimli)

TİTAN'dan Ödüllü Gofret Pasta Tarifi (resimli)

gofret pasta tarifi malzemeleri yapılışı resimleri ile ilgili bilgiler burada melekler Gofret pasta yapma girişimim Turizm Otelcilikte okuyan kuzenimin okulunda düzenlenen yarışmayla başladı.Görselliği nedeniyle seçtiğim bu pastanın tadı da güzel olunca bu pastayla yarışmaya katıldık ve en güzel 5 mamülden biri seçildik melekler :) Aslında aklımda balkabaklı muzlu pasta yapmak vardı...

Sayfayı Paylaş