gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

TİTAN'dan Muzlu Kek Tarifi (resimli)

Konu, 'Kekler - Pastalar' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

muzlu kek tarifi malzemeleri yapılışı reçetesi resimleri ile ilgili bilgiler burada melekler

Geçen akşam çocuklar tutturdu kek isteriz diye.Aslında pankek yapmaya karar vermiştim ama , baktım ki evde ki muzlar (nasıl olup ta iki canavardan kaldıysa) kararmaya başlamış,nette gördüğüm muzlu kek tarifini denemeye karar verdim melekler :) Tabi bu muzlarla muzlu rulo pasta da yapabilirdim ama kek krizi bu beklemez:D:D

Malzememiz tam 25 cmlik kelepçeli kalıba göre.Ya da çapı 25 cm olan bir kek kalıbı,hangisi varsa olur melekler :)

Malzemelerimiz;

150 gr margarin ya da tereyağı

3 yumurta

1 su bardağı toz şeker

110 ml buttermilk ( ya da yarı yarıya süt-yoğurt)

3 tane olgun muz (püre haline getirilmiş)

1 tatlı kaşığı karbonat

yarım tatlı kaşığı tuz

2+1/3 su bardağı un

1 tatlı kaşığı tarçın

1 bardak iri doğranmış ceviz

Tereyağı ve şekeri iyice çırpın melekler.Tek tek yumurtaları kırın,karıştırın.Muz ve buttermilki ekleyin,karıştırın.Kabartma tozu,un ve tarçını ekleyip karıştırdıktan sonra son olarak cevizi ekleyip karıştırın.Kalıba dökün.

160 derecede kürdan testine göre pişirin.Ben 45-55 dk arasında pişirdim.Bu süre fırınınıza göre farklılık gösterebilir.

Keki çıkardıktan sonra soğumasını bekleyip kelepçeli kalıptan çıkarın.Yanında çayla afiyetle yiyin melekler :tik:

melike gunduzalp bunu beğendi.
  2. ayseldilan

ayseldilan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    eline sağlık:)

TİTAN bunu beğendi.
  3. melike gunduzalp

melike gunduzalp Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    33
    Ödül Puanları:
    28
    tesekkur ederim canim paylasim icin emeyine salik.kekide yapicam cok guzel gozukuyor.

TİTAN bunu beğendi.
  4. *ESMERİM*

*ESMERİM* Forum Okuru

Bbunu denicemm :)

TİTAN bunu beğendi.
  5. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Yorumlarsan sevinirim ;)

*ESMERİM* bunu beğendi.
  6. *ESMERİM*

*ESMERİM* Forum Okuru

Tabikii yapim ins guzel olur :)

TİTAN bunu beğendi.
  7. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Şimdiden ellerine sağlık, afiyet olsun. Ama şimdiden söyleyebilirim ki, çok değişik ya da baskın bir muz tadı olmuyor :)

TİTAN'dan Muzlu Kek Tarifi (resimli) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. TİTAN'dan Lokumlu Kurabiye Tarifi (resimli)

TİTAN'dan Lokumlu Kurabiye Tarifi (resimli)

lokumlu kurabiye tarifi malzemeleri yapılışı reçetesi ile ilgili bilgiler burada melekler Bu kurabiyenin adını ilk duyduğum zaman nasıl olur acaba diye çok düşünmüştüm melekler :) Acaba lokum fırına girip çıkınca nasıl olur,kurabiye çok mu tatlı olur,lokum akar mı diye :) Bir ahbabımızda yedikten sonra kesinlikle yapmaya karar verdim ve bu güzel tarife sahip oldum :D:D Şimdi sıra...
  2. TİTAN'dan Muzlu Balkabaklı Pasta (resimli)

TİTAN'dan Muzlu Balkabaklı Pasta (resimli)

muzlu balkabaklı pasta tarifi malzemeleri reçetesi nasıl yapılır resimleri ile ilgili bilgiler burada melekler Balkabağı seven tüm meleklere balkabaklı pasta tarifi geliyor melekler :) Görselliğiyle gözleri,tadı ve hafifliğiyle mideleri şenlendirecek bu pastanın yapılışı da gayet kolay.Tarif canım annemden :kiss: Malzemelerimiz; 2 kg balkabağı 1 kg şeker 2 paket petit...
  3. TİTAN'dan Üzümlü Kek Tarifi (resimli)

TİTAN'dan Üzümlü Kek Tarifi (resimli)

üzümlü kek, tarifi, malzemeleri, üzümlerin dibe çökmemesi için, püf noktası, yapılışı, resimleri, ile ilgili bilgiler burada melekler Kek mutfaklarımızda sıklıkla yaptığımız ,misafir sofralarımızın demirbaşıdır.Hele de bu konuda pratikleşenler için can kurtarıcıdır melekler :) Ben de çok sık kek yaparım ve hiç şaşmaz :) Mesela pek denenmeyen muzlu kekim de çok güzel olur :tik:...
  4. Muzlu Şölen Tarifi Resimli

Muzlu Şölen Tarifi Resimli

Muzlu Şölen Tarifi Resimli tarif verirseniz bana çok sevinirim ama detaylı yazın tarifi olur mu :)
  5. Resimli Sade Kek Tarifi

Resimli Sade Kek Tarifi

Resimli Sade Kek Tarifi Selam kızlar sizden sade kek nasıl yapılır diye bana yazmanızı rica ediyorum.

Sayfayı Paylaş