gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

TİTAN'dan Nefis Gazozlu Poğaçalar (resimli)

Konu, 'Hamur İşleri' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

gazozlu poğaça tarifi yapılışı malzemeleri reçetesi resimleri ile ilgili bilgiler burada melekler

Hiç gazozla poğaça yapmayı denediniz mi melekler? Nette gördükten sonra aklıma yattı benim.Sütlü poğaça,düğüm poğaça oluyor da gazozlu poğaça mı olmayacak dedim ve geçtim mutfağa melekler :)

İşte malzemelerimiz;

1 su bardağı oda ısısında sade gazoz

Yarım su bardağı ılık su

250 gr tereyağı (oda ısısında)

30 gr yaşmaya ya da 1 çorba kaşığı toz maya

1 çorba kaşığı şeker

1 tatlı kaşığı tuz

Un

İçine peynir,patates,sosis..vs istediğiniz bir malzeme

Üstüne çörekotu

Yaşmayayı ılık suda eritip 15 dk bekletin melekler.Tabi toz maya kullanacaksanız direk una katacaksınız bunu unutmayın.

Yaşmayaya gazoz,şeker ve tuz ilavesiyle karıştırın.2 bardak un ekleyip karıştırmaya devam edin.

Hamura tereyağını katıp,az az un ilavesiyle yoğurun.Yumuşak bir hamur haline getirin.Bu hamuru yarım saat mayalandırın.4 parçaya bölüp,her birini az unlu zeminde merdaneyle tatlı tabağından büyük açın.12 parçaya bölün,tıpkı sigara böreği için yufkayı keser gibi melekler :)

İçlerini koyup yuvarlayarak kapatın.Yağlı kağıt serilmiş tepsiye dizin.Yarım saat te orada mayalandırın.Yumurta sarısı sürüp çörekotu serpin.

Hafif ısınmış fırında 180 derecede pişirin.

Afiyet olsun melekler :tik:

nese355 bunu beğendi.
  2. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113
    Aaaa bak bu harika oluyor. Bizim iş yerindeki pastahanede kolalı, gazozlu poğaça yapılıyor. Tadı damağımda kalıyor. Tarif için tşk canım Titanım.

3. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Belencik kolalı mı dedin ,bak bu çok ilginç :D:D Sen de onun tarifini alsan da bizlerle paylaşsan ne güzel olur, herhalde tadı değişik olur ne de olsa kolanın kendine has bir tadı var gazoz gibi değil :tik:

ßeLeN bunu beğendi.
  4. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113
    Tabi tarifi aşırıyım ustalardan yazıcam :)

TİTAN'dan Nefis Gazozlu Poğaçalar (resimli) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. TİTAN'dan şekilsiz (resimli)

TİTAN'dan şekilsiz (resimli)

şekilsiz tarifi, resimleri, nasıl yapılır, kaya kurabiye, şekli bozuk, kurabiye çeşitleri, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Şekilsiz benim annemden ilk öğrendiğim ve tadına hala doyamadığım hamurişi çeşitidir.Yapımı zahmetsiz ve sonucu garantili bu kurabiyeyi 1 tepsi yapmak için malzemelerimiz; 2 yumurta 1 çay bardağı toz şeker 1 çay bardağı sıvıyağ...
  2. TİTAN'dan Gavurdağı Salatası (resimli)

TİTAN'dan Gavurdağı Salatası (resimli)

gavurdağı salatası, tarifi, yapılışı, malzemeleri, reçetesi, resimleri, ile ilgili bilgiler burada melekler Yemek kültürümüzün vazgeçilmezi salata çeşitlerimizden gavurdağı salatası karşınızda melekler :) Bu tadına doyulmaz salata,adını Gaziantep ve Adana arasında ki dağlardan aldığı için her iki yöre de bu salatayı benimsemiş. Değişiklik istiyorsanız,mutlaka deneyin,pişman olmazsınız...
  3. TİTAN'dan Pankek (resimli)

TİTAN'dan Pankek (resimli)

pankek, tarifi, malzemeleri, nasıl yapılır, reçetesi, resimleri, ile ilgili bilgiler burada melekler Pankek,bir nevi akıtma ya da krep tarzı birşey melekler :) Bizim yaptığımız üzümlü keke ya da cevizli keke benzemiyor ne tadı ne yapılışı.Ama hamura üzüm de katabilirsiniz onu da söyleyeyim :tik: Bu yiyeceği Amerikalılar kahvaltılarında tüketiyorlar.Bizdeyse çocukların canı kek...
  4. TİTAN'dan Üzümlü Kek Tarifi (resimli)

TİTAN'dan Üzümlü Kek Tarifi (resimli)

üzümlü kek, tarifi, malzemeleri, üzümlerin dibe çökmemesi için, püf noktası, yapılışı, resimleri, ile ilgili bilgiler burada melekler Kek mutfaklarımızda sıklıkla yaptığımız ,misafir sofralarımızın demirbaşıdır.Hele de bu konuda pratikleşenler için can kurtarıcıdır melekler :) Ben de çok sık kek yaparım ve hiç şaşmaz :) Mesela pek denenmeyen muzlu kekim de çok güzel olur :tik:...
  5. Gazozlu Trüf Tarifi Resimli yapılışı

Gazozlu Trüf Tarifi Resimli yapılışı

Gazozlu Trüf Tarifi Resimli Gazozlu Trüf Tarifi Merhaba Sevgili Melek'ler ve bizi ziyaret eden siz sevgili misafirler, bu yazımızda benim gibi çikolata seven tüm arkadaşlarımız için, şahane bir lezzet tarifi veriyor ve gazozlu trüf yapılışı hakkında bilgiler aktarıyoruz. Malzemeler -4 yemek kasığı sade gazoz -50 adet çikolata kap -50'şer g sütlü ve bitter çikolata -250 g beyaz...

Sayfayı Paylaş