gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

TİTAN'dan Ödüllü Gofret Pasta Tarifi (resimli)

Konu, 'Kekler - Pastalar' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

gofret pasta tarifi malzemeleri yapılışı resimleri ile ilgili bilgiler burada melekler

Gofret pasta yapma girişimim Turizm Otelcilikte okuyan kuzenimin okulunda düzenlenen yarışmayla başladı.Görselliği nedeniyle seçtiğim bu pastanın tadı da güzel olunca bu pastayla yarışmaya katıldık ve en güzel 5 mamülden biri seçildik melekler :)

Aslında aklımda balkabaklı muzlu pasta yapmak vardı ama gofret pastada karar kıldık.

Malzemelerimiz;

(25 cmlik kelepçeli kalıba göre)

2 litre süt

18 yemek kaşığı irmik

28 yemek kaşığı şeker

4 parça damla sakızı

Üzeri için 2 paket meyveli sos

Çilek

3 küçük kutu rulokat

Süt,şeker ve irmiği kaynatın.Damla sakızlarını ekleyip 4-5 dk beklettikten sonra ocaktan alın melekler :) 5 Dakika iyice mikserleyin.Kremamız hazır.

Kelepçeşi kalıbın dibine bir miktar ılımış krema dökün.Kenarlarına dik bir şekilde rulo katları sık sık dizin.Şunu da hatırlatalım,muhallebinin ılımasını beklemek rulokatların yumuşamaması için önemli melekler:tik: Kalan muhallebiyi kalıba boşaltın.

Diğer tarafta 1 paket meyveli sosu hazırlayın,soğutun.Pastanın üzerine dökün.Çileklerle süsleyin.Dolapta en az 3-4 saat bekletin.

Tatlınız servise hazır,afiyet olsun :tik:

Not:Bu tarifte irmikli krema yerine 2 ölçü prenses tatlısının muhallebisi de kullanılabilir.:tik:

SHOPISTIKPERI, Paee, karakuzu ve 6 kişi daha bunu beğendi.
  2. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113
    çok farklı geldi gözüme yemesi nasıl olur bilemem ama görüntüsü ile 10 üzerinden 10 veriyorum vallahi ben :=)

3. jupiter

jupiter Forum Okuru

hmmm mmmhhh valla süper görünüyo yaaa:D:D bende istiyom :hey: ödül almasa zaten jurileri bi gözden gecirmek gerekiyordu bence :D:D

4. ESDE

ESDE Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    204
    Ödül Puanları:
    0
  5. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Sosunu bol tuttuğun sürece yemesi çok keyifli ve hafif belencik. İçi yeterince katı ve dilimler pasta gibi çıkıyor.Sosuna bulayarak yemek çok çok güzel.Tadı da damla sakızlı katı bir irmik tatlısı yer gibi :tik:

Deneyin bir gün jupi, zevk meselesi tabi ama tam misafirlik :tik:

Ah esde kıyamam ya,keşke mümkün olsa:(

6. nese355

nese355 Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    183
    Ödül Puanları:
    43
    çok güzel görünüyor ellerinize sağlık eminim tadıda güzeldir denemek lazım:)

7. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Neşe ,sosunu bol tutmayı unutmazsan çok daha güzel,hatta ayrı bir kapta sos bulundurup dilimlerin üstüne isteyenlerin alması için ortaya koyabilirsin :tik:

8. karakuzu

karakuzu Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    476
    Ödül Puanları:
    113
    :24: kendimden gectim :S

TİTAN bunu beğendi.
  9. *EYLÜLMEHMETUTKU*

*EYLÜLMEHMETUTKU* Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    491
    Ödül Puanları:
    63
    süperrr ötesi olmuş yanlız nasıl dilimlenecek hahaha zor olur biraz

TİTAN bunu beğendi.
  10. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Bilakis çok kolay, istediğin kalınlıkta dilim ayarlayabiliyorsun, 2 gofretlik ya da 3, ya da 4 gofretlik bir dilim :D:D

11. Paee

Paee Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    46
    Ödül Puanları:
    0
    Ellerine saglik Titan nefis görünüyor

benimde sik yaptigim bi süsleme sekli

TİTAN bunu beğendi.
  12. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

O halde senin de ellerine sağlık paee :D:D

13. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    960
    Ödül Puanları:
    113
    Bune yaaa yemede yanında yat ellerine sağlık titan :D

TİTAN bunu beğendi.
  14. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113
    sn yemeğin yanında yatmazsınki yemek dururken homini gırtlak götürürsün ne varsa hahaha

SadmiN ve TİTAN bunu beğendi.
  15. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113
    Titanım bu arada ellerine sağlık enfes görünüyor:)

TİTAN'dan Ödüllü Gofret Pasta Tarifi (resimli) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Gofret Pasta

Gofret Pasta

rulokat pasta gofretli pastalar rulokatlı pasta gofretle yapılan tatlılar gofret pastası Malzemeler: 1.1 litre süt 2.9 yemek kaşığı irmik 9 yemek kaşığı toz şeker 3.1 adet damla sakızı Tatlımızı 2 ölçü hazırlıyoruz. üzeri için meyveli sos ve çilek,3 veya 4 paket rulokat Yapılışı: ·Bir tencere içerisine sütümüzü,şekerimizi ve irmiğimizi koyup kaynatıyoruz kaynadıktan sonra damla...
  2. TİTAN'dan Lokumlu Kurabiye Tarifi (resimli)

TİTAN'dan Lokumlu Kurabiye Tarifi (resimli)

lokumlu kurabiye tarifi malzemeleri yapılışı reçetesi ile ilgili bilgiler burada melekler Bu kurabiyenin adını ilk duyduğum zaman nasıl olur acaba diye çok düşünmüştüm melekler :) Acaba lokum fırına girip çıkınca nasıl olur,kurabiye çok mu tatlı olur,lokum akar mı diye :) Bir ahbabımızda yedikten sonra kesinlikle yapmaya karar verdim ve bu güzel tarife sahip oldum :D:D Şimdi sıra...
  3. TİTAN'dan Muzlu Balkabaklı Pasta (resimli)

TİTAN'dan Muzlu Balkabaklı Pasta (resimli)

muzlu balkabaklı pasta tarifi malzemeleri reçetesi nasıl yapılır resimleri ile ilgili bilgiler burada melekler Balkabağı seven tüm meleklere balkabaklı pasta tarifi geliyor melekler :) Görselliğiyle gözleri,tadı ve hafifliğiyle mideleri şenlendirecek bu pastanın yapılışı da gayet kolay.Tarif canım annemden :kiss: Malzemelerimiz; 2 kg balkabağı 1 kg şeker 2 paket petit...
  4. TİTAN'dan Üzümlü Kek Tarifi (resimli)

TİTAN'dan Üzümlü Kek Tarifi (resimli)

üzümlü kek, tarifi, malzemeleri, üzümlerin dibe çökmemesi için, püf noktası, yapılışı, resimleri, ile ilgili bilgiler burada melekler Kek mutfaklarımızda sıklıkla yaptığımız ,misafir sofralarımızın demirbaşıdır.Hele de bu konuda pratikleşenler için can kurtarıcıdır melekler :) Ben de çok sık kek yaparım ve hiç şaşmaz :) Mesela pek denenmeyen muzlu kekim de çok güzel olur :tik:...
  5. TİTAN'dan Muzlu Kek Tarifi (resimli)

TİTAN'dan Muzlu Kek Tarifi (resimli)

muzlu kek tarifi malzemeleri yapılışı reçetesi resimleri ile ilgili bilgiler burada melekler Geçen akşam çocuklar tutturdu kek isteriz diye.Aslında pankek yapmaya karar vermiştim ama , baktım ki evde ki muzlar (nasıl olup ta iki canavardan kaldıysa) kararmaya başlamış,nette gördüğüm muzlu kek tarifini denemeye karar verdim melekler :) Tabi bu muzlarla muzlu rulo pasta da yapabilirdim ama...

Sayfayı Paylaş