gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

TİTAN'dan Rengarenk Patates Topları (resimli)

Konu, 'Salatalar' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

renkli patates topları tarifi yapılışı malzemeleri reçetesi resimleri ile ilgili bilgiler burada melekler

Bir ziyafet sofrası düşünün melekler :) Bir yanda zeytinyağlı yaprak sarması,bir yanda çerkes tavuğu :) Ana yemekleri hiç saymıyorum.Mevsim salatasının yanında bir de renkli patates topları olsa nasıl olur? Bence çok güzel olur :) O halde malzemelerimize geçelim;

8-9 tane patates

1-2 kaşık tereyağı

1 yemek kaşığı süzme yoğurt

Tuz

Pulbiber , çörekotu, kekik, rende havuç, çörekotu, mor lahana.. (isteğinize kalmış)

Patatesleri haşlayıp ezin.Sıcakken tereyağı ,yoğurt ve tuz ilave edip karıştırın.Ayrı tabaklara döktüğünüz kaplama malzemenize bulayıp,servis tabağına alın.

Afiyet olsun melekler :tik:

karakuzu ve PaSikA bunu beğendi.
  2. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0
    Çok güzel görünüyorlar yapmasıda çok basit hemen denemem lazım Ellerine sağlık adminim :)

3. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113
    Misafir alırken çok işime yarıyacak :D:D

4. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Sizlerle paylaşmak büyük bir keyif pasim adminim :D:D

Görsellik süper ,tadı desen mükemmel,hadi sıva kollarını belen :D:D

5. karakuzu

karakuzu Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    476
    Ödül Puanları:
    113
    Pazar gunu camimizde kermes var birseyler yapip goturmek istiyorum ama kolay ve lezzetli olsun istiyorum eh tabii bi o kadarda hos gorunmeli. Bu patatesli toplari cok begendim. Bundan yapacagimi saniyorum:)

TİTAN'dan Rengarenk Patates Topları (resimli) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. TİTAN'dan şekilsiz (resimli)

TİTAN'dan şekilsiz (resimli)

şekilsiz tarifi, resimleri, nasıl yapılır, kaya kurabiye, şekli bozuk, kurabiye çeşitleri, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Şekilsiz benim annemden ilk öğrendiğim ve tadına hala doyamadığım hamurişi çeşitidir.Yapımı zahmetsiz ve sonucu garantili bu kurabiyeyi 1 tepsi yapmak için malzemelerimiz; 2 yumurta 1 çay bardağı toz şeker 1 çay bardağı sıvıyağ...
  2. TİTAN'dan Gavurdağı Salatası (resimli)

TİTAN'dan Gavurdağı Salatası (resimli)

gavurdağı salatası, tarifi, yapılışı, malzemeleri, reçetesi, resimleri, ile ilgili bilgiler burada melekler Yemek kültürümüzün vazgeçilmezi salata çeşitlerimizden gavurdağı salatası karşınızda melekler :) Bu tadına doyulmaz salata,adını Gaziantep ve Adana arasında ki dağlardan aldığı için her iki yöre de bu salatayı benimsemiş. Değişiklik istiyorsanız,mutlaka deneyin,pişman olmazsınız...
  3. TİTAN'dan Pankek (resimli)

TİTAN'dan Pankek (resimli)

pankek, tarifi, malzemeleri, nasıl yapılır, reçetesi, resimleri, ile ilgili bilgiler burada melekler Pankek,bir nevi akıtma ya da krep tarzı birşey melekler :) Bizim yaptığımız üzümlü keke ya da cevizli keke benzemiyor ne tadı ne yapılışı.Ama hamura üzüm de katabilirsiniz onu da söyleyeyim :tik: Bu yiyeceği Amerikalılar kahvaltılarında tüketiyorlar.Bizdeyse çocukların canı kek...
  4. TİTAN'dan Üzümlü Kek Tarifi (resimli)

TİTAN'dan Üzümlü Kek Tarifi (resimli)

üzümlü kek, tarifi, malzemeleri, üzümlerin dibe çökmemesi için, püf noktası, yapılışı, resimleri, ile ilgili bilgiler burada melekler Kek mutfaklarımızda sıklıkla yaptığımız ,misafir sofralarımızın demirbaşıdır.Hele de bu konuda pratikleşenler için can kurtarıcıdır melekler :) Ben de çok sık kek yaparım ve hiç şaşmaz :) Mesela pek denenmeyen muzlu kekim de çok güzel olur :tik:...
  5. TİTAN'dan Nefis Gazozlu Poğaçalar (resimli)

TİTAN'dan Nefis Gazozlu Poğaçalar (resimli)

gazozlu poğaça tarifi yapılışı malzemeleri reçetesi resimleri ile ilgili bilgiler burada melekler Hiç gazozla poğaça yapmayı denediniz mi melekler? Nette gördükten sonra aklıma yattı benim.Sütlü poğaça,düğüm poğaça oluyor da gazozlu poğaça mı olmayacak dedim ve geçtim mutfağa melekler :) İşte malzemelerimiz; 1 su bardağı oda ısısında sade gazoz Yarım su bardağı ılık su 250 gr tereyağı...

Sayfayı Paylaş