gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

TİTAN'dan şekilsiz (resimli)

Konu, 'Bisküviler - Kurabiyeler' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

şekilsiz tarifi, resimleri, nasıl yapılır, kaya kurabiye, şekli bozuk, kurabiye çeşitleri, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz

Sevgili melekler,
    Şekilsiz benim annemden ilk öğrendiğim ve tadına hala doyamadığım hamurişi çeşitidir.Yapımı zahmetsiz ve sonucu garantili bu kurabiyeyi 1 tepsi yapmak için malzemelerimiz;

2 yumurta
    1 çay bardağı toz şeker
    1 çay bardağı sıvıyağ
    1 çay bardağı dövülmüş ceviz
    1 çay bardağı kuru üzüm
    1 paket kabartma tozu
    4,5 çay bardağı un
    1 paket kabartma tozu

Yumurta ve şekeri çırptıktan ve yağı ekledikten sonra kuru malzemelerimizi ekleyelim ve karıştıralım.Sakın hamur cıvık oldu diye un eklemeyin,bu miktar tam gelecek.Elinizden gayri muntazam şekilde hamurları parça parça tepsiye bırakalım.180 derecede pembeleşene kadar pişirelim.
    Bu kurabiyenin özelliği kıyır kıyır olmasıdır.Öyle olması için fırından çıktıktan sonra biraz öylece bekletelim.Yok fazla kurumasın derseniz hemen fırından çıkarıp soğumaya bırakalım.Hava almayan cam bir kavanozda 1 hafta kadar tazeliğini koruyacaktır.
    Afiyet olsun..:tik:

CeMoŞ ve GREY bunu beğendi.
  2. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113
    Lezetli görünüyor eline sağlık canım

3. CeMoŞ

CeMoŞ Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.110
    Ödül Puanları:
    113
    hakkaten şekilsizmiş hahaha elelrine sağlık titişkoo valla hamaratsınn maşallah:D:Daynı benn hahaha

TİTAN'dan şekilsiz (resimli) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. TİTAN'dan Lokumlu Kurabiye Tarifi (resimli)

TİTAN'dan Lokumlu Kurabiye Tarifi (resimli)

lokumlu kurabiye tarifi malzemeleri yapılışı reçetesi ile ilgili bilgiler burada melekler Bu kurabiyenin adını ilk duyduğum zaman nasıl olur acaba diye çok düşünmüştüm melekler :) Acaba lokum fırına girip çıkınca nasıl olur,kurabiye çok mu tatlı olur,lokum akar mı diye :) Bir ahbabımızda yedikten sonra kesinlikle yapmaya karar verdim ve bu güzel tarife sahip oldum :D:D Şimdi sıra...
  2. TİTAN'dan Gavurdağı Salatası (resimli)

TİTAN'dan Gavurdağı Salatası (resimli)

gavurdağı salatası, tarifi, yapılışı, malzemeleri, reçetesi, resimleri, ile ilgili bilgiler burada melekler Yemek kültürümüzün vazgeçilmezi salata çeşitlerimizden gavurdağı salatası karşınızda melekler :) Bu tadına doyulmaz salata,adını Gaziantep ve Adana arasında ki dağlardan aldığı için her iki yöre de bu salatayı benimsemiş. Değişiklik istiyorsanız,mutlaka deneyin,pişman olmazsınız...
  3. TİTAN'dan Pankek (resimli)

TİTAN'dan Pankek (resimli)

pankek, tarifi, malzemeleri, nasıl yapılır, reçetesi, resimleri, ile ilgili bilgiler burada melekler Pankek,bir nevi akıtma ya da krep tarzı birşey melekler :) Bizim yaptığımız üzümlü keke ya da cevizli keke benzemiyor ne tadı ne yapılışı.Ama hamura üzüm de katabilirsiniz onu da söyleyeyim :tik: Bu yiyeceği Amerikalılar kahvaltılarında tüketiyorlar.Bizdeyse çocukların canı kek...
  4. TİTAN'dan Üzümlü Kek Tarifi (resimli)

TİTAN'dan Üzümlü Kek Tarifi (resimli)

üzümlü kek, tarifi, malzemeleri, üzümlerin dibe çökmemesi için, püf noktası, yapılışı, resimleri, ile ilgili bilgiler burada melekler Kek mutfaklarımızda sıklıkla yaptığımız ,misafir sofralarımızın demirbaşıdır.Hele de bu konuda pratikleşenler için can kurtarıcıdır melekler :) Ben de çok sık kek yaparım ve hiç şaşmaz :) Mesela pek denenmeyen muzlu kekim de çok güzel olur :tik:...
  5. TİTAN'dan Nefis Gazozlu Poğaçalar (resimli)

TİTAN'dan Nefis Gazozlu Poğaçalar (resimli)

gazozlu poğaça tarifi yapılışı malzemeleri reçetesi resimleri ile ilgili bilgiler burada melekler Hiç gazozla poğaça yapmayı denediniz mi melekler? Nette gördükten sonra aklıma yattı benim.Sütlü poğaça,düğüm poğaça oluyor da gazozlu poğaça mı olmayacak dedim ve geçtim mutfağa melekler :) İşte malzemelerimiz; 1 su bardağı oda ısısında sade gazoz Yarım su bardağı ılık su 250 gr tereyağı...

Sayfayı Paylaş