gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

TİTAN'ın fırından yeni çıkmış açmaları (resimli)

Konu, 'Hamur İşleri' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Açma tarifi, nasıl yapılır, nasıl pişirilir, malzemeleri, resimleri, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz

Sevgili melekler,
    Mis gibi pastane açması için malzemelerimiz;

1 paket kuru maya (ya da 1 küp yaş maya)
    2.5 bardak süt ya da sulu süt
    1 bardak sıvıyağ
    5 tatlı kaşığı şeker
    3 tatlı kaşığı tuz
    Alabildiği kadar un
    İçine sürmek için katıyağ
    Üstüne sürmek için yumurta sarısı
    Üstüne çörekotu

(Yaş maya kullanacaksak mayayı ılık sütümüzün içinde eritelim.)
    Süt,tuz şeker,sıvıyağ,kuru maya ve unu ele hafif yapışacak bir hamur elde edene kadar iyice yoğuralım.Yani ne kulakmemesi olacak ne de cıvık bir hamur olacak.Üstünü nemli bir bezle örtüp saralım,ılık bir yerde en az yarım saat bekletelim.
    Hamurumuz iki katı kadar olduğunda mayalanmış demektir.İri topaklar alıp masanın ya da büyük düz bir tabağın içinde elimizle dikdörtgen şekline uzunlamasına açıp biraz katıyağ sürelim.(İsterseniz bu aşamada zeytin ezmesi,peynir,haşhaş ta ilave edebilirsiniz.)Yukarı doğru hamuru rulo yapıp,iki tarafından hafif hafif çamaşır sıkar gibi buralım ve iki ucu sıkıca birbirine yapıştıralım.
    Yağlanmış kağıt serili tepsimize dizdiğimiz açmalarımızı tepside de biraz mayalanmaya bırakalım.15-20 dk sonra üstlerine biraz pudra şekeri ya da yağ karıştırılmış yumurta sarılarını sürüp,çörekotu serpelim.
    Önceden ısınmış 220 derece fırında nar gibi kızarana kadar pişirelim.
    Afiyet olsun..:tik:

Not:Yumurta sarısına katılan pudra şekeri ya da sıvıyağ daha güzel kızarmasını sağlar.

2. GREY

GREY Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    362
    Ödül Puanları:
    63
    Titan abla çok güzel gözüküyor :D:D Benim salata ile iyi gidir :D:D

3. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Yanına da bir çay demledik mi,tamamdır:D

GREY bunu beğendi.
  4. GREY

GREY Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    362
    Ödül Puanları:
    63
    Akşam sizdeyim titan abla salatamı alıp geliyorum :D:D

5. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0
    TİTAN akşam bende sizdeyim valla açımda açmalar acayip güzel görünüyor :D:D

6. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Buyruunnnn..:tik:

7. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Buyruunnnn..:tik:

GREY bunu beğendi.
  8. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113
    Vayy Maşallah ne güzel kabarmış..Eline sağlık titan

9. VİŞNE

VİŞNE Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    52
    Ödül Puanları:
    28
    karnım acıktı eve gidince hemen yapcam cnm istedi

10. Misafir

Misafir Forum Okuru

Titan sofrayı kur yettim garii hahaha Ay ben hamur işlerine bayılırım, asla hayır diyemem çok severim :D:DHele birde sıcaksa offff offf tam bana göre hahaha Ay yutkunmaya başladım, ağzımın suları akıyor hahaha Ellerine sağlık tatlım, harika görünüyorlar eminim elinin lezzeti ile tadıda enfestir:D:D

11. ASİMELEK

ASİMELEK Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2.192
    Ödül Puanları:
    113
    titan abla telif hakkı saklı değilse çaldım tarifiini :A:A:A bende yapacam bende yapacam :A:A

valla çok lezizzzzzzzzzz çok nefisssssss çok güzel gözüküyo yaaa kimbilir tadı nasıldırrrr offfff offfffff acıktımmmmmmmmm:uhu:

12. SaBıR MeLeĞi

SaBıR MeLeĞi Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    47
    Ödül Puanları:
    28
    nasılda enfes görünüyorlar ellerine sağlık canım titancığım :D:D

13. $ul€

$ul€ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    424
    Ödül Puanları:
    0
    Harika bayıldım gerçekten tamda pastane açması gibi görünüyor. Ellerine sağlık adminim

14. ESDE

ESDE Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    204
    Ödül Puanları:
    0
    Ayyy su yemek bolumune girmiyeyim diyorum hep ama ne yapayim elim otomatik gidiyor bir sure sonra :) bak simdi gorunce bu tarifi ki resimde oyle guzelki adminim:) yeee beeeniiiiii diye bagiriyor :) hele cayla offff :) aklima girdi bikere mecbur yapicam :)) su hamileligim nerdeyse hep mutfakta geciyor zaten hahaha ellerine saglik Titan adminim, simdi hamuru yogurmaya gidiyorum, istikten sonrada yorumumu kesin yazicam :)

15. ESDE

ESDE Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    204
    Ödül Puanları:
    0
    iste yaptimm bendeeeeee:) super oldu hakikaten herkes denemeli hem pratik hem yumusacik mis gibi acma, Titan adminim tarif icin birkez daha tesekkurler:)

BEYZA21 bunu beğendi.
TİTAN'ın fırından yeni çıkmış açmaları (resimli) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. TİTAN'dan şekilsiz (resimli)

TİTAN'dan şekilsiz (resimli)

şekilsiz tarifi, resimleri, nasıl yapılır, kaya kurabiye, şekli bozuk, kurabiye çeşitleri, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Şekilsiz benim annemden ilk öğrendiğim ve tadına hala doyamadığım hamurişi çeşitidir.Yapımı zahmetsiz ve sonucu garantili bu kurabiyeyi 1 tepsi yapmak için malzemelerimiz; 2 yumurta 1 çay bardağı toz şeker 1 çay bardağı sıvıyağ...
  2. TİTAN'dan Gavurdağı Salatası (resimli)

TİTAN'dan Gavurdağı Salatası (resimli)

gavurdağı salatası, tarifi, yapılışı, malzemeleri, reçetesi, resimleri, ile ilgili bilgiler burada melekler Yemek kültürümüzün vazgeçilmezi salata çeşitlerimizden gavurdağı salatası karşınızda melekler :) Bu tadına doyulmaz salata,adını Gaziantep ve Adana arasında ki dağlardan aldığı için her iki yöre de bu salatayı benimsemiş. Değişiklik istiyorsanız,mutlaka deneyin,pişman olmazsınız...
  3. TİTAN'dan Pankek (resimli)

TİTAN'dan Pankek (resimli)

pankek, tarifi, malzemeleri, nasıl yapılır, reçetesi, resimleri, ile ilgili bilgiler burada melekler Pankek,bir nevi akıtma ya da krep tarzı birşey melekler :) Bizim yaptığımız üzümlü keke ya da cevizli keke benzemiyor ne tadı ne yapılışı.Ama hamura üzüm de katabilirsiniz onu da söyleyeyim :tik: Bu yiyeceği Amerikalılar kahvaltılarında tüketiyorlar.Bizdeyse çocukların canı kek...
  4. TİTAN'dan Nefis Gazozlu Poğaçalar (resimli)

TİTAN'dan Nefis Gazozlu Poğaçalar (resimli)

gazozlu poğaça tarifi yapılışı malzemeleri reçetesi resimleri ile ilgili bilgiler burada melekler Hiç gazozla poğaça yapmayı denediniz mi melekler? Nette gördükten sonra aklıma yattı benim.Sütlü poğaça,düğüm poğaça oluyor da gazozlu poğaça mı olmayacak dedim ve geçtim mutfağa melekler :) İşte malzemelerimiz; 1 su bardağı oda ısısında sade gazoz Yarım su bardağı ılık su 250 gr tereyağı...

Sayfayı Paylaş