gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Titizlik çocuğu astım yapıyor

Konu, 'Çocuk Sağlığı ve Eğitimi' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

titizlik oyunları titiz oyunları Her zaman temiz ve hijyen işe yaramıyor yapılan araştırmalar çok fazla titiz davranan kişilerin çocuklarında astım ihtimalinin daha yüksek olduğu ortaya çıktı haberin devamına geçiyorum [​IMG]
    İngiliz bilim adamları tarafından yapılan araştırmalar; temizliğine aşırı dikkat edilen ve çok sık yıkanan çocukların, astım hastalığına yakalanma riskinin arttığı ve egzama tehlikesinin yüksek olduğunu gösterdi.

Bilim adamları, 14 bin çocuk üzerinde yaptıkları araştırmanın, sık banyo ile egzama arasında bir bağ olduğu sonucuna vardı.

Astım ve egzama gibi rahatsızlıkları olan çocukların büyük bölümünün, günde en az bir ya da iki kez yıkandıklarının belirlendiği kaydedildi.

Bilim adamları, “Özellikle egzama örneğinde çocuğun banyo sayısı arttıkça, hastalığa yakalanma oranının da yükseldiğini görüyoruz. Bu nedenle banyo sayısına dikkat edilmeli.” dedi.

Titizlik çocuğu astım yapıyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. çocuklardaki alerjik astım!

çocuklardaki alerjik astım!

Astım nedir? Astım, hava yollarının çeşitli uyaranlara artmış yanıtının söz konusu olduğu, tekrarlayıcı, kendiliğinden veya tedavi ile tamamen veya kısmen geri dönüşümlü öksürük, hırıltı, nefes darlığı gibi belirtilerinin yer aldığı bir hastalıktır. Neden olur? Çocukluk çağında % 90 oranında allerjik kökenli olduğu bilinmektedir. Yıl boyu maruz kalınan ev içi allerjenlerin bronşlarda...
  2. Kıskançlık, çocukları saldırgan yapıyor

Kıskançlık, çocukları saldırgan yapıyor

Hayatın her döneminde görülen kıskançlığın çocuklarda biraz daha yoğun yaşandığını belirten psikolog Filiz Yakmaz, ailelerin yeni bir çocuk sahibi olurken onların psikolojilerini de göz önünde bulundurmaları gerektiğini bildirdi. Yakmaz, "Yeni bir kardeşin doğumu çocukta ilgi ve koruyuculuk, sıkıntı ve kıskançlık gibi çelişkili duygular yaşanmasına sebep olur. Kıskançlık kimi zaman...
  3. Çocuklarda Allerjik Astım

Çocuklarda Allerjik Astım

ALERJİYE KARŞI ENFEKSİYON Alerjik astımla ilgili olarak gerçekleştirilen araştırmalar yepyeni bir gerçeği ortaya çıkardı ; anne karnında alerjiye yatkın bir ortamda gelişen bütün bebekler, doğduktan sonra alerjik olup olmamaya karar veriyor. Bazı bebeklerin bağışıklık sistemi enfeksiyonlarla uğraşırken, bazı bebekler alerjiyi tercih ediyor. Neşe, keyif ve eğlence mevsiminin ardından...
  4. Çocuklarda Astım

Çocuklarda Astım

Çocuklarımızın her türlü hastalıktan uzak olmasını isterken, maalesef ismi bile ürkütücü gelen bazı hastalıklar çocuklarda sık görülmekte.Bunların başında "Bronşial Astım" dediğimiz hastalık gelmektedir. Astım, okul devamsızlığına neden olan hastalıklar arasında ilk sırayı almaktadır. Astım, ağırlık düzeyine gore kendi kendine veya tedavi ile düzelebilmektedir. Solunum yollarının...
  5. Çocuklarda Astım / Astımlı Çocuk

Çocuklarda Astım / Astımlı Çocuk

Çocuğunuzda devam eden öksürük,hava değişiminde rahatsız olma ya da baharda hapşurmalar varsa bir doktora başvurmanızda fayda var.Buyurun meleklerim çocuklarda astım: Çocuklarda Astım / Astımlı Çocuk Astım nedir? Astım, hava yollarının çeşitli uyaranlara artmış yanıtının söz konusu olduğu, tekrarlayıcı, kendiliğinden veya tedavi ile tamamen veya kısmen geri dönüşümlü öksürük,...

Sayfayı Paylaş