gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Titreşimli aletler yağ yakmıyor!

Konu, 'Herşeyin başı sağlık !' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

titreşimli aletler idrarla yağ atılırmı titreşim aletleri titreşim aleti titreşimli zayıflama aletlerinin zararları
    Formunu korumak veya incelmek isteyenlerin önüne sunulan seçeneklerin bir çoğu bolizma uzmanlarına göre sadece “sahte görüntü” sağlıyor

Gazi ÜniversitesiEndokrin, Diyabet vebolizma Bilim Dalı’ndan Prof. Dr. İlhanYetkin, egzersize dönük olan yöntemlerin dışındakilerin bolizmaya bir etkisinin olmadığı inancında. Prof.Yetkin, yağ hücrelerini idrarla dışarıya attığı iddia
    edilen yöntemlerin de yanıltıcı olduğunu belirterek şöyle diyor: “Ancak egzersiz ve egzersize dönük olan yöntemler bolizma üzerinde etkili olabilir. Onun dışında durduğu yerde kalın eşofmanlar giydirilerek terleyen kişide çok önemli bir değişiklik olmaz. “Yağ hücresi idrarla atılmaz” Bel korseleri, bantları gibi titreşimli aletlerin yağları eritme yönünde bir yararı olmaz. Çünkü vücudun yağı, yağ hücreleri içindedir.

Çeşitli yöntemleri tanıtırken yağların idrarla atıldığı yönünde insanları yanıltıyorlar. Bunların hiçbiri doğru değil. Yağ hücresinin içindeki yağ, hiçbir şekilde idrarla atılmaz. Vücutta kalır. Eğer vücutta kısa süre sonra görülen bir değişiklik varsa bu tamamen sahte bir görüntüdür. Vücudun biçimlenmesi ve su kaybına bağlıdır bu. En geç bir hafta içinde vücut tekrar eski şeklini alır. Tüm ağızdan alınan hapları, çayları, içecekleri değerlendirirsek bunlar bolizmayı hızlandırmaz. Olumlu etkileri ise son derece sınırlı. Dolayısıyla bunları zayıflama amacıyla kullanmak doğru değil.

Zararı ise şu; Bu maddelerin bir kısmı vücuttan su atıcı maddelerdir. “TV karşısında koşun!” Lida yasaklandı ama her gün yeni lidalar ortaya çıkıyor. Bu maddenin karaciğerine zarar verdiği çok hastamız oldu. Bazılarını karaciğer biyopsisine gönderdik.” Türkiye Yüksek İhtisas Hastanesi Kardiyoloji Kliniği’nden Doç. Dr. Ahmet Temizhan da sorduğumuz tüm yöntemler için “Doğru demek de yanlış demek de yanlış” değerlendirmesini yapıyor. Doç. Temizhan, şunları söylüyor: “Bu yöntemlerle ilgili bilimsel veri yok. Bu nedenle desteklememek lazım. Ancak insanların zayıflamak için gösterdiği her çabayı teşvik etmek gerekir. Bu nedenle heveslerini de kırmamalı. En kolay şey yürüyüş yapmak. Bazı uygunsuz egzersiz aletleri sakat bırakabilir. İnsanlar oturdukları yerde elektrikle, titreşimle incelmeyi bekliyor. Bu mümkün değil. Egzersiz ve diyetin bir arada yapılması gerekir. Bölgesel kilo vermeye yönelik uygulamalar değil, koşu bandı veya bisiklet tercih edilmeli. Kilo vermek isteyenler genelde ani bir kararla hızla zayıflamaya yöneliyor ancak hızlı verilen kilo çok çabuk alınıyor. İdeali ayda 3 - 4 kilo vermek. Eğer evde koşu bandı tercih ediyorsanız, koşu bandınızı televizyonun karşısına koyun"

2. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: Titreşimli aletler yağ yakmıyor!
    Verdiğin bilgiler için teşekkürler canım, ellerine sağlık. Neyseki titreşimli alet edevatlarla hiç işim yok :D

3. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

neden yanlış bilgilendirme yapıyorsunuz? ben profosyönel titreşim ailetiyle 2 benden inceldim . evet rejim falan yapmadan

4. seyfettin

seyfettin Forum Okuru

Yardim edin 23 yasindayim 65 kilom ust tarafim idare eder ama belden asagi feleket catlak selulutlu kilolu ck ktuyum 2 dogum yaptim zayialamak istiyorum ne olur yardim

Titreşimli aletler yağ yakmıyor! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Müzik aleti

Müzik aleti

Bakınız; Çalgı.
  2. Müzik aletleri

Müzik aletleri

Rüyada musikî aletlerinden her hangi birini çalmak muradiniza ermeye, parlak bir gelecege kavusmaya; piyano veya baska bir müzik aleti satin almak, güzel sanatlar alaninda beklediginizden daha büyük bir basariya; genç bir kiz bunlari rüyasinda görmüs ise evliliginin huzur ve mutluluk içinde geçecegini haber verir
  3. Alet

Alet

Kişinin elde edeceği mal ve rızıktır. ( Daha geniş tabir için iş ve sanatta kullanılan ilgili alet maddesine bakınız. Mesela, Keser'i keser maddesinde, Makas'ı makas maddesinde okuyunuz.)
  4. PS3'e titreşimli kumanda yolda

PS3'e titreşimli kumanda yolda

Sony, Tokyo'da devam eden Game Show 2007 fuarında, oyun konsolu pazarında Wii ve xBox ile olan rekabet de geriye düşen PlayStation 3 ile ilgili yeni açıklamalarda bulundu. Sony, yaptığı açıklamada uzun zamandan beri PS3 oyuncuları tarafından merakla beklenen titreşim özelliğine sahip Sixaxis kumanda kolununun kasımda Japonya, 2008'in başında ise ABD ve Avrupa pazarına sunulacağını belirtti....
  5. Titreşimli yastık

Titreşimli yastık

titreşimli yastık yastıkla ilgili icatlar yastıkla ilgili buluşlar masaj yapan yastık ile icatlar Sabahları nazlı bir şekilde uyanmak ister misiniz? Japon firma sabahları alarm sesinden rahatsız olanları düşünerek titreşimli yastık yapmış. Etrafınızı rahatsız etmeden sadece sizi uyandırıyor.

Sayfayı Paylaş