gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

TMSF, Mazhar Zorlu Holding'e el koydu

Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

TMSF'nin el koyduğu EGS Bank ve Toprakbank'a olan 50 milyon YTL borcu nedeniyle İzmirli Mazhar Zorlu Holding'e haciz uygulandı TMSF'nin İzmir merkezli Mazhar Zorlu Holding'in EGS ve Toprakbank'a olan 50 milyon YTL'lik borcu nedeniyle haciz ve muhafaza işlemi başlattı.
    TMSF yetkilileri holdingin, Ege Yıldız, Egeplast, Ege Sökteks, Ege Basteks, Egepamtur, Ege Sigorta Acenteliği, Alsancak Turizm ve Güçbirliği Holding'in merkezlerinde eşzamanlı haciz ve muhafaza işlemi yaptı.
    İşlemlerin grup yönetiminin evlerinin de bulunduğu Urla ilçesinde de sürdüğü öğrenildi.
    Tespit edilen menkuller muhafaza altına alındı. Borçlu firmalar ve kefilleri hakkında yapılan malvarlığı araştırması neticesinde, borçlulara ait olduğu tespit edilen tapu ve araç trafik kayıtlarına, banka ve şirketlerdeki hisse, mal, hak ve alacaklarına da haciz konuldu.

Zorlu: Bu ay ödeyeceğiz

Mazhar Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Zorlu, TMSF'ye 50 milyon YTL değil, 4 milyon dolar borçlarının olduğunu, bunu da bu ay içinde ödeyip bitireceklerini söyledi.
    Kemal Zorlu, "Borcu inkâr etmedik. Mutabakat sağlamak için görüşmeler yaptık. Bu ay içinde ödeme olacak. TMSF işlemi haklı" dedi.
    TMSF yetkilileri ile görüşen Kemal Zorlu, ekim ayı sonuna kadar borcu ödeyebileceklerini belirtirken, Fon yetkilileri bu durumda şirketlerdeki haciz işlemlerini geri çekebileceklerini bildirdi.

Kaynak

TMSF, Mazhar Zorlu Holding'e el koydu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Mazhar Fuat Özkan (MFÖ) - Ele Güne Karşı

Mazhar Fuat Özkan (MFÖ) - Ele Güne Karşı

Arayıp sormasan da unuttum seni sanma Dünya bir yana sen bir yana Aşık ettin beni kendine sonra da terkettin gizlice Aradım seni her yerde hiç kimselere soramadım Bekledim dön diye dönmedin bile bile Bile bile sevdiğimi korkundan gelmedin Arayıp sormasan da unuttum seni sanma sakın Dünya bir yana sen bir yana [Nakarat] Ele güne karşı yapayalnız böyle de olmaz ki Nasıl da gittin...
  2. "Konu yargının elinde yürüyor..."

"Konu yargının elinde yürüyor..."

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Ergenekon soruşturmasıya ilgili yorum yapmaktan çekinerek, konunun ''yargının elinde yürüyen bir iş'' olduğunu söyledi. Atalay, bir televizyon programına katılarak gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Yargı sürecinde bir konu olduğu için hükümet olarak bu konuda konuşmadıklarını, değerlendirmede bulunmadıklarını söyleyen Atalay, "Ama bunun belli...
  3. Amerika'nın TMSF'si 9. Bankaya El Koydu

Amerika'nın TMSF'si 9. Bankaya El Koydu

AMERİKA’nın TMSF’si F.D.I.C şimdi de Kansaslı bir bankaya el koydu. Columbian Bank and Trust Company adlı bu banka Topeka merkezli ve 752 milyon dolarlık varlık yönetiyor. 622 milyon dolar mevduata sahip olan banka bu yıl FDIC tarafından el konulan 9’uncu finans kuruluşu oldu. 2007 yılında sadece 3 bankaya el koyan FDIC’in bu yıl sayıyı dokuza çıkartması birçok kesimde büyük rahatsızlık...
  4. TMSF, Garipoğlu'nun oteline el koydu

TMSF, Garipoğlu'nun oteline el koydu

TMSF, Hayyam Garipoğlu’nun Bakırköy’deki İstanblue Oteli’ne alacaklarına karşılık el koydu. Otele gelen TMSF görevlileri, otel yöneticilerine kararı tebliğ etti. TMSF ayrıca Hayyam Garipoğlu’na ait Aura Otelcilik Hizmetleri A.Ş. ve Aura Turistik Hizmetleri Organizasyon Limited’in yönetim ve denetim kurullarına denetim için görevli atadı.
  5. facebook herşeyimize el koydu!!!!!!!

facebook herşeyimize el koydu!!!!!!!

winamp temaları Sevgili melekler bu haberi okuduktan sonra kontrol ettim. Bazı bilgilerimiz isteğimiz dışında görüntüleniyor. Ayarlardan profil ayarlarını sadece arkadaşlarım görsün diye işaretledim kaydettim. Geri dönüp kontrol ettim. Malesef bazı yerleri görüntülememe şansı verilmemiş. (NOT: nasıl ayarlara bakacağınızı 1 mesaj sonra anlattım. Lütfen kontrol edin) Haber 15/12/2009 tarihli...

Sayfayı Paylaş