gebe
  1. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113

Tonik siz Bir Bakım Olmaz!

Konu, 'Cilt Bakımı' kısmında ßeLeN tarafından paylaşıldı.

Tonik olmadan cilt temizliği olmaz! Evet melekler olmaz önerilerihep beraber okuyalım güzeliz daha da güzelleşelim :)
    Cilt temizliği tonik kullanmadan olmaz..
    Makyaj yapmanın en zahmetli tarafı, özellikle yatmadan evvel temizlenmesinin zorunluluk olması.
    Bütün gün iyi görünmenize hizmet eden makyajı temizlemek bazen zor gelse de ihmal etmeyin. Cildinize dinlenmesi için fırsat verin. Makyaj artıklarını yüzünüzden uzaklaştırmak için çok sayıda temizleyici üründen cildinize uygun olanı seçin. Sonra da tonikle temizleme işlemini bitirin.

Toniği yalnızca makyaj temizliğinde değil, cildinizin rutin günlük temizliğinde, sabah akşam kullanmanızda fayda var.
    Tonikler cilt bakımının önemli ürünlerinden. Cildinizi ve makyajınızı temizlemek için kullandığınız malzemeleri durular. Temizliği tamamlar, gözenekleri sıkıştırır. “Bunun için neden su yetmiyor?” diye aklınıza bir soru gelebilir. Sular sert olabiliyor. İçeriğindeki yüksek orandaki kalsiyum, yüzde birikmeye ve kötü görünüme yol açabiliyor.
    Tonikler ayrıca cildi diğer bakım ürünlerine hazırlıyor. Temizleme ürünleri ciltteki yağ ve suda eriyebilen maddeleri çözüyor. Ancak etkili arınma için bu yetmiyor. Kir ve ölü cilt hücreler gibi erimeyen partiküller tonikle silinerek uzaklaştırılıyor. Temizlik ürünlerinin artıkları da…
    HANGİ TONİK HANGİ CİLDE
    Tonikler içeriklerine göre, rahatlatıcı, canlandırıcı, arındırıcı, antiseptik özellikler taşırlar. Alkol içeren ve içermeyen türleri vardır. Seçiminizi cilt tipinize göre yapmanız gerekir.
    Hafif alkollü tonikler: Genç, yağlı ve akneli ciltlerde fazla sebumu (cilt yağı) temizlemeye, gözeneklerin tıkanmasını önlemeye yarar.
    Alkolsüz tonikler: Yağlı olmayan cilt tipleri için uygun. Sebum sorunu olmadığından tonik sadece ölü hücreleri temizler. Kuruma ve pullanmanın önüne geçer.
    TEMİZLİKTE SIRALAMA ÖNEMLİ
    Toniği mutlaka temizlik işleminden sonra kullanın. Ayrıca:

Nemli makyaj pamuğunu tonikle ıslatın. Yavaşça, hafif ovalayarak cildinizi silin. Eğer pamuk hala makyaj artıklarıyla kirleniyorsa, temizleme işlemi yetersiz demektir. İşlemi tekrarlayın.
    Sildikten sonra cildi suyla durulayabilirsiniz. Ya da tonik yüzünüzde kalabilir.
    Bakımınızı tamamlamak için nemlendiricinizi sürün. Ardından da diğer bakım kremlerinizi.
    Kullandığınız tonik size uygun mu?
    Tonikten sonra hafif bir yanma ve ferahlık hissi duymanız normal. Bu his kısa süre sonra kaybolur. Ancak devam ederse, ciltte aşırı kuruma ve gerginlik hissederseniz toniğiniz size uygun değil demektir. Değiştirin.
    Sprey tonikler de var
    Sprey toniklerin kullanımı kolay. Ancak uzmanların önerisi mekanik temizlik. Yani toniğin, ölü hücreleri ve diğer erimeyen partikülleri temizleyebilmek için pamuğa sıkılarak uygulanması. Hassas cilde sahip olanlar sprey olarak cilde sıkarak da kullanabilirler.
    Termal sular kutulandı
    Son zamanlarda termal suların sprey formları da tonik gibi, durulama amaçlı kullanılıyor. Cilt temizlendikten sonra püskürtülüyor. Birkaç dakika beklendikten sonra peçeteyle kurulanıyor. Termal sular, akne bakımı, güneşlenme, tıraştan sonra, hassas ciltlerde yatıştırıcı, ferahlatıcı, kızarıklık giderici olarak da işe yarıyor. Bildiğimiz maden sularını da aynı amaçla kullanabilirsiniz.

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

Çok güzel bilgiler. Tşkler Belen:)

ßeLeN bunu beğendi.
  3. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113
    Rica ederim ayrıca senin güzellik bilgileinin yanında benimki solda sıfır kalıyor..

Ben güzellikle ilgili bir konuya bakıyorsam googleyi açıyorum güzellik, saç, tırnak yada cilt ***** yazıyorum direk sen çıkıyorsun hahaha :D kolayını buldum :):D hahaha

4. AşkaimtisaL

AşkaimtisaL Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    bu güzel bilgiler için teşekkürler.. yalnız yazı tipini 1-2 boy daha büyütürseniz daha sağlıklı olur sanırımm, hafif bozuk olan gözlerim yazıyı okurken iyice bozuldu sanırım....:)

5. ilkimsu

ilkimsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    abartılı makyajı sevmiyorum ama yeri geldiğinde yapınca tonikle siliyorum :)

6. minel

minel Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    bilgiler cok güzel ve güzellik için yapılması gerekenlerın ilk sırasında bence kullanırdım ama bu kadar önemli olduğunu bılmıyordum teşekkürler Belen..

Tonik siz Bir Bakım Olmaz! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ben bayıldım birde siz bakın:)

Ben bayıldım birde siz bakın:)

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  2. siz hiç bir akrebin gözlerine baktınız mı?

siz hiç bir akrebin gözlerine baktınız mı?

akrebin gözleri varmı akreplerin gözü varmı akrebin gözü gözleri var mı akrep burcu duygusal mıdır Hiç bir akrebin gözlerine baktınız mı?Bakmamanız elde değil. Çünkü onlar gözleri ile hemen dikkat çeker.Konuşmasına gerek yoktur. Yaşadığı derin duygular,içine gömdüğü hisleri , 6. hissiyle herşeyi anlaması , kuvvetli hafızası , Tanrı vergisi çekiciliği , seksapelliği , tam bir sırdaş...
  3. sizden bir ricam var lütfen bakın

sizden bir ricam var lütfen bakın

ricali gayb duası ricali gayp duası selam arkadaşlar aranızda kuran bilen varmı varsa sadece 1 yasin okurmusunuz çocuğu olmayanlar için 500 yasin okutturuluyo ve herkez sadece 1 yasin okuyabiliyo benimkini dağıttık ama kardeşiminkini bitiremedik lütfen yardım edinde bitsin sadece 1 tane okuycaksınız ama bana bildirmeniz lazım bekliyorum sağolun şimdiden
  4. Bir kahvaltının olmazsa olmazı

Bir kahvaltının olmazsa olmazı

Evet soru açık :D Bir kahvaltıda ne yoksa kahvaltıyı tamamlamamış hissedersiniz ? :D
  5. Olmazsa olmaz  güzellik bakım ürünleri

Olmazsa olmaz güzellik bakım ürünleri

güzellik bakım ürünleri, sırları, bilgileri burada arkadaşlar. Kadınlar için, olmazsa olmaz olan güzellik ve bakım ürünleri hakkında muhteşem bilgiler sunuyoruz bu yazımızda Melek'ler. Göz çevresi hassas bir yapıya sahip olduğu için 20'li yaşların sonuna doğru ince bir tabaka halinde antioksidan içeren göz kremleri ve jelleri kullanmaya başlayabilirsiniz. Özellikle göz jelleri şiş göz...

Sayfayı Paylaş