gebe
  1. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113

Topitop Tatlısı Nasıl Yapılır?

Konu, 'Tatlılar' kısmında ßeLeN tarafından paylaşıldı.

topi**** tatlısı, tarifleri, neler gereklidir, yapılışı nasıldır, tatlı tarifleri burda bulabilirsiniz
    Meleklerim hiç duydunuz mu bu tatlıyı Topitop tatlısı :)

Malzemeler:

2 paket pötibör bisküvi
    1 bardak süt
    2 kaşık kakao
    4 kaşık pudra şekeri
    ½ paket sana yağı
    1 Vanilya
    Dövülmüş fındık veya ceviz

Yapılışı:

Öncelikle bisküvileri ufalıyoruz. Sanayağını eritip bisküvilerin içine döküyoruz. Kakao ve cevizi ilave edip, yoğuruyoruz ve yuvarlayıp top haline getiriyoruz. İsteğe göre hindistan cevizine de batırabilirsiniz. Hazırladıktan sonra toparlanması için buzdolabına koyuyoruz. Resimdeki tarifimizde üzerlerine çikolata sosu döktükten sonra servise sunduk.

Afiyet olsun melekler..

nese355 ve siyahinci50 bunu beğendi.
  2. Aselin Annesi

Aselin Annesi Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    [ı]margarın agır olmazmıı !!!!!! Deneyen varmı acaba????[/ı]

3. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113
    Ben kurabiyeleri hep margarinle yapıyorum içine cok az mıktarda sıvı yağdakatıyorum gayette güzel oluyor. Tavsiye ederim.

Topitop Tatlısı Nasıl Yapılır? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Gökkuşağı Tatlısı nasıl yapılır

Gökkuşağı Tatlısı nasıl yapılır

Gökkuşağı Tatlısı gökkuşağı tatlısı ben irmikli tatlıları çok severim buda onlardan biri ve oldukça kolay ve güzel bir tatlı daha seveceğinizi umuyorum:) Malzemeler: * 3 yumurta * 1 çay bardağı şeker * 3 çay bardağı yoğurt * 1 çay bardağı sıvıyağ * 3 çay bardağı irmik * 3 çay bardağı un * 2 paket kabartma tozu şerbeti: * 3,5 su bardağı su...
  2. Demir tatlısı  nasıl yapılır?

Demir tatlısı nasıl yapılır?

Bu konu; demir tatlısı nasıl yapılır ile ilgili bilgi vermektedir. Meleklerim bu tatlıyı hiç deneyen yada yiyen var mı bilmem ama bir denerseniz bir daha vazgeçemezsiniz. :tik: Aslında yapımı kolay olan bu tatlı oldukça gösterişli oluyor. Annem ben küçükken bu tatlıyı üzerine toz şeker ekleyerek okul dönüşlerimize hazırlardı ve çok beğenerek yerdik (her ne kadar ağabeyim beni kandırıp daha...
  3. İncir tatlısı nasıl yapılır?

İncir tatlısı nasıl yapılır?

Meleklerim evde incirimiz var ve değerlendirmek istiyordum farklı bir tarifim olsun istedim Aydınlı bir öğretmen arkadaşım bana şahane bir tarif verdi tabi siz meleklerimle paylaşmadan edemedim işte tarifimiz :hayal: Bildiğimiz kek malzemesini kullanacağız sadece yağ biraz daha az ve içine 8tane kuru inciri ıslatıp küçük küçük doğrayarak ekliyoruz,bir su bardağı iri çekilmiş cevizle de...
  4. Pepeçura Tatlısı Nasıl Yapılır?

Pepeçura Tatlısı Nasıl Yapılır?

pepeçura tarifi, pepeçura malzemeleri, pepecura nasıl yapılır Daha tarifini ve lezzetini bile bilmeden ismini sempatik bulduğum pepeçurayı sizlerle paylaşmak istedim. Görüntüsü oldukça lezzetli görünen ve özellikle hafif tatlı sevenler için oldukça ideal olan pepeçuranın malzemeleri ile birlikte tarifini sizlerle paylaşıyorum. 1 kg. siyah üzümü iyice yıkayalım.6 su bardağı suyla...
  5. Uğut Tatlısı Nedir? Nasıl Yapılır?

Uğut Tatlısı Nedir? Nasıl Yapılır?

uğut tatlısı, uğut tatlısı nedir, uğut tatlısı yapılışı Sevgili melekler, Prof.Dr.Erkan Topuz'un tavsiyesi ugut tatlısı tam bir şifa kaynağı. İnsanlığın temel besin kaynağı olan buğday, evinize sadece beyaz ekmek ve aşurelik tane olarak giriyorsa çok şey kaçırıyorsunuz demektir. Çünkü buğday, ev ortamında çok basit yöntemlerle çimlendirilerek tanesiyle veya uzayan çimlerinin tüketilmesiyle...

Sayfayı Paylaş