gebe
  1. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113

Topkek'i Kahveli Denediniz mi?

Konu, 'Tatlılar' kısmında ßeLeN tarafından paylaşıldı.

topkek, yapılışı nasıldır, neler gereklidir, kahveli topkek için gereken malzemeler ve yapılışı burada

Aslında yapıp evde durması lazım illa bu tarz şeyler yicem seviyorum napim :)
    Bakalım malzeme ve yapılış şekline melişlerim ..

Malzemeler,
    3 adet yumurta
    1 su bardağı toz şeker
    1 su bardağı sıcak süt
    1 su bardağı sıvıyağ
    3 su bardağı un
    6 tatlı kaşığı granül kahve
    1 paket kabartma tozu
    1 paket vanilya
    1 yemek kaşığı kakao​

Hazırlanışı,
    Sıcak sütün içine kahveyi ekleyip karıştırın, soğuması için bekletin.
    Derin bir kaba yumurta ve toz şekeri alıp köpürene dek çırpın.
    Sıvıyağ ve kahveli sütü ilave edip çırpmaya devam edin.
    Un, kabartma tozu, kakao, vanilyayı ekleyip kaşıkla birkaç kez karıştırın.
    Topkek kalıplarını hafifçe yağlayın.
    Kek hamurunu; kalıplarda bir parmak boşluk kalacak şekilde pay edin.
    Önceden ısıtılmış 180 derece fırında yaklaşık 20 dakika pişirin.
    Sıcak ya da soğuk olarak servis yapabilirsiniz.

Püf Noktası: Kekin içinin piştiğini kontrol etmek için kuru bir kürdan kullanın. Kek batırdığınız kürdan temiz çıkıyorsa; kek pişmiş demektir.

2. TaçSız PrenSeS

TaçSız PrenSeS Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    dolapta 2 yumurtam kalmış yoksa kalkıp yapacaktım hemen çay yanına ooohh süper gider =)))

Topkek'i Kahveli Denediniz mi? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Dua etmeyi denediniz mi?

Dua etmeyi denediniz mi?

Deniz kenarına oturmuş, gözlerinide ilerdeki bir noktaya dikmişti. Belki de bir saattir öylece duruyordu. Onun bu hâli, alışveriş için balıkçı sandallarının kıyıya dönmesini bekleyen bir ihtiyarın dikkatini çekti. Yaşlı adam, seke seke onun yanına gidip: - Merhaba delikanlı!. dedi. Bu gün deniz çok harika değil mi? Küçük çocuk, başını çevirmeden; - Ama rüzgârlı, dedi. Topum denize düşünce...
  2. Patchwork'ü denediniz mi?

Patchwork'ü denediniz mi?

Eğer elişi çalışmalarıyla ilgileniyorsanız ve evinizde kendi yaptığınız ürünleri kullanmayı seviyorsanız, bu çalışma tam size göre. Ya da bu işleri daha önce hiç denememiş ama merak içindeyseniz, o zaman bu yazı size de hitap ediyor. Çünkü kırkyama tekniği ile ilgili bilinmesi gereken her şey, bu yazıda. Kumaş seçerken dikkat etmeniz gerekenler Yapacağınız çalışmalarda...
  3. Çikolata Maskesi Denediniz Mi ?

Çikolata Maskesi Denediniz Mi ?

Birçok maske bakım türleri, kürleri var ama önemli olan size ugun olanını seçmek ve uygulayarak bulmak. Gerisi gelecektir. Düzenli bakımlarla cildiniz daha da güzelleşir, sağlığına kavuşur ve rahat olmanızı en önemlisi de kendinizi güzel hissetmenizi sağlar. Kendini güzel hisseden bir kadının özgüvenide tamdır. Aknelerden kurtulmak için sorumlu tuttuğumuz, bizi şişmanlattığı için suçladığımız...
  4. Buzlu kakao denediniz mi?

Buzlu kakao denediniz mi?

Meleklerim son bir haftadır yeni içecekler arayışındaydım eşim de ben de severiz farklı tatları. Denediğim ve bu gün misafirlerime ikram ettiğim çok beğenilen buzlu kakao tarifini sizlerin beğenisine sunuyorum meleklerim. Kesinlikle denemelisiniz ben soğuk kahve tarzı şeyleri pek sevmem derken buna bayıldım :D:D nefis cappuccino ikram ettiğinizde misafirlerinizin yüzünde oluşan mutluluk...
  5. Zebra pastayı denediniz mi?

Zebra pastayı denediniz mi?

Meleklerim hem farklı hem de pratik bir pasta yapmak istiyorsanız bu pasta tam sizlik. Sünger pandispanya tarifinden de yararlanabilirsiniz bu pasta için ancak tarifimiz oldukça pratik olduğu için mutlaka denemek isteyeceksinizdir :tik: Siz Meleklerim için ve sevgili ziyaretçilerimiz için çat kapı misafirlere hazırlanabilecek gösterişli bir tarif sunuyorum: MALZEMELER: 3 adet yumurta1,5...

Sayfayı Paylaş