gebe
  1. laetitia

laetitia Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    0

Toplar

Konu, 'Zeka Soruları' kısmında laetitia tarafından paylaşıldı.

Meleklerim sizlere bir zeka sorusu çözebilicek olacakmı bakalım.
    Bir suçluya iki kutu ve 10' u siyah, 10'u beyaz olmak üzere 20 top verilir. Kral suçluya şöyle der: "Bu topları kutulara istediğin gibi yerleştirebilirsin, ben daha sonra senin yanına gelip kapakları kapatılmış bu iki kutudan birini seçeceğim. Daha sonra seçtiğim bu kutudan gözlerim kapalı olarak rastgele bir top seçeceğim. Seçtiğim top siyahsa öleceksin, beyazsa yaşayacaksın."

Siz olsaydınız yaşama şansınızı mümkün olduğu kadar arttırmak üzere topları kutulara nasıl koyardınız?
    X
    x
    x
    x
    x
    x
    x
    x
    x
    x
    x
    x
    x
    x
    x
    x
    x
    x
    x

cevap:bir kutuya tek bir beyaz **** kalan bütün toplar (9 beyaz+10 siyah) diğer kutuya konmalıdır

2. $ul€

$ul€ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    424
    Ödül Puanları:
    0
    tamda plan yaparken cvbı gördüm:) bnde öyle yaptım....

3. laetitia

laetitia Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    ben dalgınlıkla tüm soralara cevaplarıda ekledim yaaaaaaaa

4. $ul€

$ul€ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    424
    Ödül Puanları:
    0
    :D:D:D bişi olmaz bu kolaydı zaten :A:A:A:

5. laetitia

laetitia Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    :D:D..........

6. Dj Aşık

Dj Aşık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    cevap:bir kutuya tek bir beyaz **** kalan bütün toplar (9 beyaz+10 siyah) diğer kutuya konmalıdır ne güzel cewabıda vermişler

Toplar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Topuz

Topuz

Şiddet ve sıkıntıya, ümitsizliğe; durumuna uygun arkadaşa, Sapı olmayan topuz menfaatsiz hizmete, eşyasız kadına delalet eder.Topuz görmek, üst makamlarda bulunan, güçlü bir kimseden her zaman yardım göreceğinizi bildirir. Topuz görmek, üst makamlarda bulunan, güçlü bir kimseden her zaman yardım göreceğinizi bildirir. Rüyada topuz görmek, ümitsizlik, siddet ve sikintidir. Eger topuz sap ve...
  2. lezzetli toplar

lezzetli toplar

lezzetli toplar lezzet topları lezzetli toplar patates krem peynir maydanoz pul biber havuç patatesleri haşlayın onların püre yapın içine 3 yada 4 tane krem peynir ekleyin(üçgen Peynir)az karabiberde eklenebilir top top yapın isteğe göre rende havuca,pıl bibere, maydanoza bulayın.servis ederken isteğe göre limon yanında bulunursa iyi olur. afiyet olsun..
  3. Şekerlemeli Toplar

Şekerlemeli Toplar

1 adet muz 8 adet bebe bisküvi 1/2 paket çikolata Kremelı bisküvi 1/2 su bardağı süt 50 gr bitter çikolata Pasta şekeri Öncellikle muzu rendeleyip derin bir kaba alın . üzerine robotta çekilmiş bisküvileri koyun .Çikolatayı benmari usulü ( tenceredeki suyun üzerine çikolatayı başka bir kapta koyarak)eritin ve yarım su bardağı sütle birlikte muzlu karışıma ekleyin .Kaşıkla iyice karıştırın...
  4. Mayonezli Toplar

Mayonezli Toplar

mayonezli patates topları patates topları mayonezli Malzemeler: 4 adet patates 1 yemek kaşığı sıvı yağ Tuz, pulbiber, nane, karabiber Mayonez Yapılışı: Patatesleri haşlayıyoruz, kabuklarını soyuyoruz. Tuzunu baharatlarını yağını ilave edip iyice eziyoruz. Elimizi hafif ıslatıp yumurta büyüklüğünde patatesleri yuvarlıyoruz. Ortasına parmağımızla hafif bir çukur...
  5. Topuz modelleri

Topuz modelleri

hollywood topuz modelleri uzman topuz modelleri 2011 toplu saç

Sayfayı Paylaş