topuk kanında tsh yüksekliği nedir kızlar korkuyorum

• Konbuyu başlatan Kayıtsız Üye
  • Başlangıç tarihi
K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
topuk kanında tsh yüksekliği nedir kızlar korkuyorum
Kızlar 13 günlük bir oğlum var. bebeğimden doğduktan sonra topuk kanı aldılar. Neyse ertesi hafta sağlık ocağına götürdük ordanda bir topuk kanı daha aldılar. bizi dün aradılar ve oğlumuzun tsh hormonunun yüksek çıktığını ve bi daha kan vermemiz gerektiğini söylediler. Çok korkuyorum. Bu tsh si yüksek çıkan hiç bir arkadaşımız var mı burada. Yok ise lütfen bu tsh neyin belirtisidir ne demek oluyor bu bana yardımcı olur musunuz lütfen.

Sayın misafirimiz,
Öncelikle şunu belirtelim ki ilk topuk kanı değerlendirmesinde yüksek tsh değeri çıktığı oluyor. Zaten bu değeri teyit etmek için ikinci kanı istiyorlar. Bu yüksek değer annenin hormonlarından ya da doğum sırasında bebeğin yaşadığı stresten olabiliyor. Hatta bazı durumlarda 2. 3. testlerde normale dönebiliyor. Hemen endişeye kapılmayın lütfen. Ancak yine de konu ile ilgili bilgi almak istiyorsanız Bebeklerde Topuk Kanı adlı konumuzu inceleyebilirsiniz :)

Kızlar 13 günlük bir oğlum var. bebeğimden doğduktan sonra topuk kanı aldılar. Neyse ertesi hafta sağlık ocağına götürdük ordanda bir topuk kanı daha aldılar. bizi dün aradılar ve oğlumuzun tsh hormonunun yüksek çıktığını ve bi daha kan vermemiz gerektiğini söylediler. Çok korkuyorum. Bu tsh si yüksek çıkan hiç bir arkadaşımız var mı burada. Yok ise lütfen bu tsh neyin belirtisidir ne demek oluyor bu bana yardımcı olur musunuz lütfen.
canım bu hormonlarda ki düzensizliktir.dr un vereceği ilaca hemen başlamalısınız.benim kızımdada tsh düşüklüğü var ilaç alıyoruz.endişelenme fakat sakın tedavisini de aksatma geçmiş olsun

Geri