gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

topuk kanında tsh yüksekliği nedir kızlar korkuyorum

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Kızlar 13 günlük bir oğlum var. bebeğimden doğduktan sonra topuk kanı aldılar. Neyse ertesi hafta sağlık ocağına götürdük ordanda bir topuk kanı daha aldılar. bizi dün aradılar ve oğlumuzun tsh hormonunun yüksek çıktığını ve bi daha kan vermemiz gerektiğini söylediler. Çok korkuyorum. Bu tsh si yüksek çıkan hiç bir arkadaşımız var mı burada. Yok ise lütfen bu tsh neyin belirtisidir ne demek oluyor bu bana yardımcı olur musunuz lütfen.

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Sayın misafirimiz, Öncelikle şunu belirtelim ki ilk topuk kanı değerlendirmesinde yüksek tsh değeri çıktığı oluyor. Zaten bu değeri teyit etmek için ikinci kanı istiyorlar. Bu yüksek değer annenin hormonlarından ya da doğum sırasında bebeğin yaşadığı stresten olabiliyor. Hatta bazı durumlarda 2. 3. testlerde normale dönebiliyor. Hemen endişeye kapılmayın lütfen. Ancak yine de konu ile ilgili bilgi almak istiyorsanız Bebeklerde Topuk Kanı adlı konumuzu inceleyebilirsiniz :)

3. deniz-07

deniz-07 Rüya Tabiri Editörü

Beğenilen Mesajlar:
    271
    Ödül Puanları:
    0
    canım bu hormonlarda ki düzensizliktir.dr un vereceği ilaca hemen başlamalısınız.benim kızımdada tsh düşüklüğü var ilaç alıyoruz.endişelenme fakat sakın tedavisini de aksatma geçmiş olsun

topuk kanında tsh yüksekliği nedir kızlar korkuyorum konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Çocuklarda kan basıncı yüksekliği

Çocuklarda kan basıncı yüksekliği

çocuklarda kan yüksekliği bebeklerde kan yüksekliği nedir Çocuklarda kan basıncı yüksekliğine dikkat! Adnan Menderes Üniversitesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Çocuk Nefrolojisi Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ferah Sönmez, Türkiye’de çocuklarda kan basıncı ölçümünün erişkinlerde olduğu gibi fizik...
  2. Kızlar boşanmaktan korkuyorum

Kızlar boşanmaktan korkuyorum

Kızlar ben her gün dayak yemekten bıktım bir çocuğum var belki ailem bana sahip çıkar kardeşlerim vs ama kimseye de birşey diyemiyorum kan çıkmasın diye ben boşanmak istiyorum tam olarak ne yapmam lazım bıktım usandım çocuğumun önünde dayak yemekten. Allah rızası için bana bir akıl melekler noluuuuur.
  3. Kortizol Yüksekliği Nedir?

Kortizol Yüksekliği Nedir?

Önemli vücut fonksiyonlarının gerçekleştirilmesinde etkili olan kortizol seviyeleri yükseldiğinde günlük hayatı etkileyen sağlık sorunları yaşanabilmektedir. Bu sorunlar arasında aşırı kilo alımından cilt sorunlarına, sürekli sinirlilik halinden paranoyaya, kadınlarda kısırlıktan bağışıklık sistemi sorunlarına kadar fiziksel ve ruhsal problemler sayılabilir. Adrenal korteks tarafından üretilen...
  4. TSH T3 ve T4 nedir?

TSH T3 ve T4 nedir?

Tiroid bezi, boynun ön orta hattında, gırtlağın hemen altında bulunan; sağ ve sol olmak üzere iki lobtan oluşan ve normalde 15-25 gram ağırlığında bulunan kelebek şeklinde bir bezdir. Sağ ve sol loblar istmus denen bölümde birbirine bitişik olarak bulunur. Sağlıklı bir yetişkinde, her lob yaklaşık olarak 4-5 cm uzunluğunda ve 1-2 cm enindedir.Tiroid bezi, gelişim ve metabolizma için gerekli...
  5. Çocuklarda TSH yüksekliği sebepleri

Çocuklarda TSH yüksekliği sebepleri

TSH hormonu vücudumuz için en gerekli hormondur. Çünkü, vücudumuzda özellikle enerji sağlanması için gerekli olan tiroid hormonları olan T3 ve T4 hormonları TSH salgısı ile olur. TSH salgısının yüksek olması, tiroid bezinin az salgılanması durumunda oluşur. Özellikle yeni doğan bebeklerde topuk kanı ile yapılan TSH testi, tiroidler ile ilgili bilgi verir. Troid yetmezliği kendini TSH...

Sayfayı Paylaş