gebe
  1. BöğüRTLen

BöğüRTLen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0

topuklu ayakkabı kemikleri bozuyor

Konu, 'Herşeyin başı sağlık !' kısmında BöğüRTLen tarafından paylaşıldı.

Topuklu ayakkabıdan birçok kadın vazgeçemiyor. Ancak topuklu giymek, 40'lı yaşlardan sonra ayak kemiğinde çıkıntı yaratıyor.. [​IMG] Güzel ve şık görünmek uğruna giyilen dar, sivri burunlu ve topuklu ayakkabılar; özellikle 40'lı yaşlardan sonra kadınların ayaklarında kemik çıkıntısına neden oluyor. Kadınlarda en sık görülen ayak sorunu 'halluks valgus' adını taşıyor. Ayağın genişlemesi ve kemikte çıkıntı oluşması sonucunda meydana gelen sorun, yürümeyi eziyet haline getiriyor. Medical Park Bahçelievler Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Doç. Dr. Erdem Bagatur,bu sorun ve tedavisi hakkında bilgiler verdi:

ÇIKINTI OLUŞUYOR
    * Halluks valgus nedir?
    Ayak başparmağının kendiliğinden ve kalıcı olarak dış yana doğru yönlenmesi, başparmağın tarak kemiği ile eklem yaptığı bölgede, ayağın iç yanında ağrılı bir kemik çıkıntısının oluşması ve tarak kemikleri bölgesinde ayağın genişlemesi ile kendini belli eden bir ayak hastalığıdır. Ağrı, yürümeyi güçleştirir. Ayağın genişlemesi ve kemik çıkıntısı da ayakkabı giymeyi zorlaştırır.

AMELİYAT ŞART!
    * Kimlerde görülür?
    Herkeste görülebilir; kadınerkek ayrımı yapmaz. Bazı insanlarda ayaklarının şekli ile ilgili özelliklerden dolayı, doğuştan halluks valgusa eğilim vardır. Dar, sivri burunlu ve topuklu ayakkabıların halluks valgusa yol açtığı bilinmektedir. Bu nedenle, özellikle kentlerde yaşayan, sivri burunlu ve topuklu ayakkabı giyen kadınlarda daha sık görülür. Yıllarca bu tür ayakkabılar giyen kadınlarda, özellikle 40' yaşlardan sonra görülür. Bazen genç yaşlarda da ortaya çıkabilir.

* Tedavisi nedir?
    Ameliyattır. Bu ameliyatları epidural anestezi yöntemiyle yapıyoruz. Hastaların ameliyat sonrasında ağrısı olmuyor. Hasta hastanede bir gün kalıyor ve ertesi gün ev içinde yürümeye başlıyor. 20 gün içinde de sokağa çıkabilir hale geliyor. Uygulanan çok sayıda ameliyat var. Hastaya hangi ameliyatın yapılacağına onun yaşına, sosyal durumuna, ayağının anatomik özelliklerine ve hastalığının ne kadar ilerlemiş olduğuna göre karar verilir.

* Ameliyattan sonra sorun tekrarlar mı?
    Doğru seçilmiş ve doğru uygulanmış bir ameliyat ile kesinlikle tekrarlamaz. Hastalar daha rahat ayakkabı giyerler ve daha rahat yürümeye başlarlar.

kaynak:sabah

2. İzmirella

İzmirella Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: topuklu ayakkabı kemikleri bozuyor
    paylaşım için teşekkürlerr..

topuklu ayakkkabıı sık

giymiyorumm ama dikkat etmekk

gerekir yinedee ..

3. CaRiZmA

CaRiZmA Vip Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    43
    Ödül Puanları:
    0

Paylasim icin sagol. Üff ben bekarken ne topuklu giyormusum ya sivri burun in ce uzun topuklu ayakkabilar evlendim kurtuldum bi isten esim benden sadece 3 cm uzun cok acayip görünüyordu yanimda onun sayesin düz tabanlilarinda cok hos ve cooook rahat oldugunu anladim :D

4. AZRA

AZRA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0

gerçektende düz taban çok rahat artık bnde düz taban giyorum

5. BöğüRTLen

BöğüRTLen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    rica ederim ;)

topuklu ayakkabı kemikleri bozuyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Topuklu ayakkabılar kemikleri bozuyor!

Topuklu ayakkabılar kemikleri bozuyor!

doç dr erdem bagatur erdem bagatur Topuklu ayakkabı biz bayanların vazgeçilmez tutkularından biri hiç kullanmayan kişi bile özel gün ve gecelerde abiyelerin altına genelde topuklu ayakkabıları tercih eder.Kimide işi icabı bu tarz ayakkabıları giymek zorunda kalır.Ama uzmanlar yüksek topuklu ayakkabılar konusunda bayanları bilhassa sağlığı olumsuz etkilemesi konusunda uyarıyorlar.Haberle ilgili...
  2. topuklu ayakkabı

topuklu ayakkabı

size çokk değişik bir kaç ayakkabı sunuyorum
  3. Topuklu Ayakkabı

Topuklu Ayakkabı

Taşımasını bilen bayanı ***** ve alımlı gösterir. Benim genellikle tercihimdir. :) ah bir de ayakları hemencik yormasa:(
  4. Renkli topuklu ayakkabı modelleri

Renkli topuklu ayakkabı modelleri

renkli ayakkabı modelleri 2012 renkli topuklu ayakkabılar renkli toğuklu ayakkabı modelleri 2012 trendleri burada arkadaşlar. Geçtiğimiz sezonda alışılagelmiş sihay ayakkabı modelleri ve kilasikleşen bir diğer renk olan kahve rengi ayakkabı modelleri bunun yanı sıra bir de beyaz ayakkabı modelleri artık daha da renklendi Melek'lerim. Çiçek desenli ayakkabı modelleri ve canlı renklerde ki...
  5. topuklu ayakkabı giyoyormusunuz

topuklu ayakkabı giyoyormusunuz

Topuklu ayakkabı modelleri topuklu ayakkabı kampanya Merhaba kızlar hamlelik döneminde hangi model ayakkabı giyiyorsunuz?

Sayfayı Paylaş