gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

topuklu ayakkabınızı giydinizde ayaklarınız ağrıyor ve yorgun mu hissediyorsunuz?

Konu, 'Moda Güncel' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

[​IMG] İşte ağrısız yüksek topuklu ayakkabı giymenin püf noktaları...
    Yüksek topuklu ayakkabılar çoğu kadının tutkusudur. Vitrinde oldukça güzel duran ve beğenerek aldığınız yüksek topuklu ayakkabınızı giydinizde ayaklarınız ağrıyor ve yorgun mu hissediyorsunuz? İşte ağrısız ve yorgun hissetmeden yüksek topuklu ayakkabı giymenin püf noktaları!

1. Yüksek topuklu ayakkabı giymek istiyorsanız önce evinizde deneyin. Evde dolaşırken, iş yaparken yüksek topuklu ayakkabınızı giyin. Böylece yüksek topuklu ayakkabı giymeye daha çabuk alışır ve ayağınızı rahatsız edip etmediğini daha çok anlayabilirsiniz. Evde giymek sizi rahatsız etmeye başlayınca çıkartın. Yüksek topuklu ayakkabınızı dışarı çıkmadan 4-5 saat önce evde deneyin.

2. Haftada en az 2-3 kez yüksek topuklu ayakkabı giyin. Düz tabanlı ayakkabılar giyen biriyseniz, ilk başta yüksek topuklu ayakkabı giymek sizi rahatsız edebilir, ayağınızı tahriş edebilir. Özellikle yaz döneminde sürekli düz sandalet, terlik giyiyorsanız, ayaklarınız genişleyebilir ve dar kalıplı ayakkabıları giymekte zorlanabilirsiniz.

3. Ayakkabı giymeden önce ayaklarınıza e vitamini ya da aloe vera özlü nemlendirici sürün. Bu cildinizi nemlendirir ve burkulmalardan korur. Ayak cildinizin tahriş olduğunu farkettiğiniz zaman sürmek için yanınızda losyon bulundurabilirsiniz.

4. Her zaman yapıştırıcı taşıyın. Ayakkabınızın rahat olmadığını hissettiğinizde, bir iki hafta içinde topuğunuzun çıkacağını, kırılacağını aklınızda bulundurun. Rahatsız hissettiğiniz zaman ayakkabınızı gözden geçirin ve yapıştırıcıyla tamir edin. Bu sizi bir süre daha idare edebilir.

Öneriler

Uzun boyluysanız yüksek topuklu ayakkabı giymeyin. Sizin için en uygun seçenek orta yükseklikteki topuklu ayakkabılardır.

Yüksek topuklu ayakkabının içine ince çorap giyin. Bu ayakkabının derisinin ya da materyalinin ayaklarınızı vurmasını önleyebilir.

İçi yumuşak olan yüksek topuklu ayakkabıları tercih edin.
    Yüksek topuklu ayakkabılarınızı sadece çok yürümeyeceğiniz ya da çok ayakta kalmayacağınız zamanlarda giyin. Yüksek topuklu ayakkabılar için en uygun yerler özel davet ve organizasyonlardır.

Dik yürüyün.

Giydiyseniz arabayla gidin.

Orta yükseklikteki yüksek topuklu ayakkabıları tercih edin.
    Ayakkabılara çok para harcamayın.

Uyarılar

Yüksek topuklarla yürürken dikkatli olun, bir yere takılıp düşebilir ve incinebilirsiniz.

Kirli ve kaygan zeminlerde, açık alanlarda yüksek topuklu ayakkabı giymeyin.

Bilmeniz gerekenler

Yüksek topuklu giyseniz bile bacaklarınız olduğundan daha seksi görünmez.

Yükseklik her zaman iyi ve zayıf görüneceğiniz anlamına gelmez.

topuklu ayakkabınızı giydinizde ayaklarınız ağrıyor ve yorgun mu hissediyorsunuz? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. yorgun mu hissediyorsunuz?

yorgun mu hissediyorsunuz?

Kendinizi Yorgun mu Hissediyorsunuz ? Bu mevsimde doğduğum içindir mi bilmiyorum, hayatımda en sevdiğim mevsim hep ilkbahar mevsimi olmuştur. Ve ilkbaharın bu ilk ayı gelince kendimi ve zihnimi daha rahat hissederim. İlkbaharda heryer yeşil olur. Havadaki berraklık ve doğanın yeniden doğuşu öylesine güzeldir ki adeta insanın içi huzur dolar. Çiçekler olanca güzellikleriyle tüm renklerini bu...
  2. Ayaklarınız ve ayakkabınız

Ayaklarınız ve ayakkabınız

ayak sağlığı, ayakakbı seçimi, hakkında bilmeniz gerekenler burada akradaşlar. Ayaklarınızın sağlığı konusunda başrol oynayan ayakkabınız ve psikolojiniz hakkında şaşkınlıkla okuyacığınız bilgileri, bu makalemizde sunuyoruz Melek'ler. ▪Çizmeler insana güven ve güç duygusu verir. ▪Topuklu ve abiye ayakkabılar kadınlara kendini daha dişi hissettirir. Hele bu yaz vitrinleri dolduran...
  3. Kendimi çok yorgun ve uykulu  hissediyorum neden acaba kızlar ?

Kendimi çok yorgun ve uykulu hissediyorum neden acaba kızlar ?

Kızlar kendimi inanılmaz yorgun uykulu hissediyorum. Genelde bu durumla karşılaşan varmı bu mevsimsel geçiştenmidir nedir ya deli olacam çenem ayrılıp duruyor. Yardım edin lütfeeeeeeeeeen
  4. Ayak Sağlığı Açısından Topuklu Ayakkabının Zararları

Ayak Sağlığı Açısından Topuklu Ayakkabının Zararları

topuklu ayakkabının zararları ayak sağlığı Sevgili melekler, şıklık ve zerafetine düşkünlüğümüzden giydiğimiz birbirinden şık topuklu ayakkabı modellerinin aslında uzun vadede ayak sağlığı açısından son derece olumsuz sonuçlar verdiğini biliyor muydunuz melekler ? İstanbul Üniversitesi (İÜ) Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tahir Ögüt,...
  5. Kendimi yorgun hissediyorum nedeni nedir?

Kendimi yorgun hissediyorum nedeni nedir?

Tüm günü evde hiçbir şey yapmadan geçirmiş olsanız da, yine enerjinizin düşüklüğünden ve sürekli yorgun hissetmekten şikayet edebilirsiniz. Bu sorunla başa çıkmak için ilkin enerjinizi nelerin düşürdüğünü öğrenmelisiniz. İşte enerjinizin düşmesine neden olan etmenlerden bazıları… Uyku düzensizliği: Tıpkı bir pilin şarj olması gibi vücudumuzun da şarj olmaya ihtiyacı vardır. İyi bir gece...

Sayfayı Paylaş