gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Torba yasa emeklilik biraz bilgi verir misiniz

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Selamlar. Sigortalıydım, sonra bağkura giriş yaptım ve 4 yıl sonra bağkurdan çıktım. Hiç para yatırmamıştım, taksitlendirebilirmiyim? Bir de sgk da var. Ben ne zaman emekli olacağımı nasıl öğrenebilirim ?Torba yasa ile erken emeklilik durumu barmış.Bilgi verebilir misiniz ?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Sayın misafirimiz,

2011 yılında uygulamaya konulan torba yasa ile erken emeklilik hakkın getirildi. Emekliliğiniz ve tarihi ile ilgili SGK'dan bilgi alabilirsiniz.

Torba Yasa Tasarısına eklenen yeni madde memuriyetten atılanlar ile ilgiliydi. . .Bu maddeye göre memuriyetten atılanlar emekli olabilecekler. Detay ise şu şekilde: 1999-2005 arasında memuriyetten atılanlara emeklilik imkanı tanınacak.

Yapılan düzenleme ile memuriyetten atılan memurlara emeklilik hakkı tanınanacak… Borçlanarak emekli olma şansı tanınacak. Daha çok askerlik görevi ile ilişiği kesilenleri ilgilendiriyor.136 maddeden oluşan tasarının ( 7 maddesi geçici ) sadece 4′ü kabul edilen maddeler arasında yer aldı. Diğer maddelerin görüşmeleri ise devam ediyor.

Yeni torba kanun ile yapılan değişiklikler

Başkent Doğalgaz’ın özelleştirilmesi gündemde

ÖSYM tarafından yapılacak sınavlar için yapılacaklar ihale dışında tutulacak

Kamu kurum ve kuruluşları sorgulama yapabilecek

Kamu binalarının özürlüye uygun hale getirme şimdilik ertelendi

Yurtdışına giden öğrencilerin dönmesi için teşvik desteği verilecek

Sayıştay denetimi ile ilgili yeni düzenlemeler getirildi

ÖSYM şirket kurabilecek

YURT-KUR Yönetim Kurulu, yurt ihtiyacını karşılamak 15 yıl kiralama yapabilecek.

TÜBİTAK’ın görevleri de yeniden belirlendi

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Fonu’ndan yapılan yardımlar haczedilemeyecek

Evsahibi ve kiracılarla ilgili düzenlemeler şimdilik ertelendi

Medya hizmet sağlayıcıları elde ettikleri gelirlerini beyan edecek

İşsizlik Sigortası Fonu gelirlerinden yapılan vergi kesintileri için dava açılmayacak.

Askeri okuldan ayrılanların tazminatlarının hesaplanması yeniden düzenlendi.

Torba yasa emeklilik biraz bilgi verir misiniz konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Animizm nedir bilgi verir misiniz

Animizm nedir bilgi verir misiniz

Animizm nedir, animizm dini hakkında bilgisi olan, hangi ülkeler animizm dinini kullanıyor yada yaşıyor bilgi verirseniz sevinirim.
  2. Bekir Coşkun Kimdir Kısaca bilgi verir misiniz

Bekir Coşkun Kimdir Kısaca bilgi verir misiniz

Selam millet aranızda acaba Bekir Coşkun Kimdir bilen var mı? Eğer ki Bekir Coşkun Kimdir bilen var ise bana Bekir Coşkun hakkında kısaca bilgi verirse çok sevinirim.
  3. Fatiha Suresi Faydası hakkında bilgi verir misiniz

Fatiha Suresi Faydası hakkında bilgi verir misiniz

Merhaba arkadaşlar öncelikle hepinize hayırlı ramazanlar diliyor ve sizden bir konuda bilgi rica ediyorum. Mümkünse Fatiha Suresi Faydası hakkında bilgi paylaşır mısınız?
  4. Olimpiyatlarla İlgili Bilgiler Verir misiniz ?

Olimpiyatlarla İlgili Bilgiler Verir misiniz ?

Her yapıldığında olimpiyatları ağzımız açık izliyoruz. Bizim ülkemizde de olsa diye iç geçiriyoruz ama çok büyük bir altyapı, hazırlık ve para gerekiyor mutlaka. Onun için bize daha zor gelir. :) Benim sizden isteğim olimpiyatlarla ilgili biraz bilgi vermeniz...Teşekkürler...
  5. Yaşa takılanlar erken emeklilik torba yasa çıktı mı?

Yaşa takılanlar erken emeklilik torba yasa çıktı mı?

2014 torba yasa erken emeklilik çıktımı,erken emeklilik çıkıyormu,erken emeklilik çıkarsa ne zaman emekli olurum,yaşa takılanlar için emeklilik çıktımı,erken emeklilik çıkacakmı,2014 torba yasa erken emeklilik hakkında bilgiler Önümüzdeki günlerde yasalaşacak torba tasarı, çalışan annelere, borçlu Bağ-Kur'lulara, madencilere ve gurbetçilere erken emeklilik imkanı getiriyor Yaklaşık 20...

Sayfayı Paylaş