gebe
  1. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

Törpünüzü Seçerken Nelere Dikkat Edeceksiniz?

Konu, 'El ve Ayak Bakımı' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Bu sayfa; Törpünüzü Seçerken Nelere Dikkat Edeceksiniz konusu hakkında bilgiler vermektedir.

Sevgili melekler, el ve ayak bakımında en çok kullandığımız malzemelerden biri törpüdür. Tırnaklarımzıı kısalttıktan sonra etrafa takılmamaları ve düzgün uzamaları için kullandığımız törpüleri gelişigüzel almamalı, bazı özelliklerine dikkat etmeliyiz. Eğer bu özellikleri merak ediyorsanız buyrun makalemize geçelim...

Günlük tırnak bakımını yapmak için kullanılabilecek 4 çeşit törpü bulunur. Bu törpülerden metal olanlar tırnak yüzeyini şekillendirmek için kullanılır. Bunun dışında aynı zamanda kağıt törpü de kullanılabilir. Bu törpü yardımıyla tırnak yüzeyini şekillendirirken bakımınızı da yapabilirsiniz.

Küp törpüler tırnak yüzeyinde çeşitli nedenlerden dolayı meydana gelen sararmaları gidermek için kullanılabilir. Küp törpünün siyah kısmıyla oluşan sarı lekeler temizlenir, gri kısmıyla tırnak üzerinde oluşan çıkıntılar alınır ve beyaz bölümüyle de tırnak parlatılır.

Topuk törpüsü ise pedikür yapılırken topuklarda biriken ölü deri hücrelerinin temizlenmesi ve bu sayede topukların yumuşatılması için kullanılır. Törpü seçerken bazı noktalara dikkat etmek gereklidir.

Ele ağırlık vermemesi, üzerindeki zımparanın tırnağa zarar vermeyecek ölçüde olması ve esnek olması önemlidir. Aksi takdirde tırnak yüzeyi aşınır ve istenmeyen durumlar söz konusu olabilir.

Törpünüzü Seçerken Nelere Dikkat Edeceksiniz? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Tüp Bebek Merkezi ya da Doktorunuzu Seçerken Dikkat Edeceğiniz Hususlar

Tüp Bebek Merkezi ya da Doktorunuzu Seçerken Dikkat Edeceğiniz Hususlar

ssk anlaşmalı tüp bebek merkezleri ssk ile anlaşmalı tüp bebek merkezleri tüb ile anlaşmali sgk Tüp bebek ekibinin tecrübesi ve başarı durumu Kısırlıkla ilgili tedavi edebildikleri hastalık türleri Ne tür destek sağlayabildikleri (psikolojik , ilaç ,konaklama v.s.) Eve çocuk götürme oranları nedir ? Tüm bu işlemlerin ilaçlar dahil maliyeti ne kadardır ? Önden avans isteyip...
  2. Mobilya Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Mobilya Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Mobilya Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz? Mobilya sektöründe kalite, tasarım ve markalaşma yolunda önemli adımlar atıldığı ve sektörün günden güne büyürken, kafalardaki mobilya anlayışının da değiştiği belirtildi. Aldora Mobilya Karadeniz Bölge Bayii Barınlar Limited Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Barın, tüketicinin beklentilerinin artık değiştiğini hem göz hem de ruh estetiğine...
  3. Anaokulu seçerken nelere dikkat etmeli ?

Anaokulu seçerken nelere dikkat etmeli ?

Ana okulu seçerken nelere dikkat etmeliyiz, neleri araştırmalıyız arkadaşlarım. Bu yıl ana okuluna gidecek küçük böceğim için ana okulu araştırıyorum da, yardım edebilir misiniz ?
  4. Fondöten Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz ?

Fondöten Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz ?

fondöten nasıl seçilir fondöten seçimi nasıl olmalı Makyaj yaptığınızda cildinizin bir mermer gibi pürüzsüz ve lekesiz bir görünüm almasını istiyorsanız öncelikle fondöteninizi iyi seçmeli ve uygulamalısınız melekler :) Bunun için de fondöten çeşitleri içinden sizin cildinize en uygun olanını seçmelisiniz. Bu konuda bir güzellik uzmanından yardım alabilirsiniz. Biz bu yazımızda genel olarak...
  5. Kreş Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Kreş Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

kreş seçimi, kreş nasıl seçilmeli, kreş seçerken dikkat edilmesi gerekenler Çalışan annelerin en büyük sorunları işe gittiklerinde çocukları güvenli kişiye ve ortamlara bırakmak... Ben de çalışan bir anne olarak 2 yaşına kadar bakıcıyı tercih ettim. Fakat uzmanlar 3 yaştan itibaren artık çocukların sosyalleşmeleri adına kreşi öneriyorlar. Dünyanın en kıymetli varlığı çocuklarımız değilmidir?...

Sayfayı Paylaş