gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Trabzon hurması faydaları

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

selam Trabzon hurmasının faydaları hakkında bilgi verirmisiniz

2. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.218
    Ödül Puanları:
    113
    Merhabalar Trabzon hurması faydaları hakkında bilgiler sizlerle...
    A vitamini ve karbonhidratlarca çok zengindir. Kalp-damar sistemi hastalıklarının tedavisinde şifalıdır. Bağışıklık sistemini kuvvetlendirmekte, sindirim sistemi hastalıklarına iyi gelmektedir. Aynı zamanda, günümüzde yaygın olarak görülen kanser hastalıklarından korunmada önemli bir yer tutmaktadır. Genel olarak Trabzon hurması zayıflığın giderilmesine, kansızlığa, vitamin eksikliğine, mide-bağırsak hastalıklarına iyi gelmektedir.

Bu meyve yenmeye devam edilirse ishali kesmekte, iştahı açmakta, mideyi kuvvetlendirmekte, safranın hararetini gidermekte, mide gastritini önlemekte, bağırsak iltihabını iyileştirmektedir. Trabzon hurmasının yaprakları kaynatılıp sık sık saçlar yıkanırsa saçlara iyi gelir ve sık sık yüzler yıkanırsa cildi güzelleştirmektedir.

Gastrit şikayeti olanlara
    *Bağırsak florası için (bakterilerin dengelenmesi)
    *Kabızlık için mükemmel destekleyicidir.
    *Oniki parmak bağırsağı şikayeti olanlar içinde çok faydalıdır.
    *Cennet meyvesinin(trabzon hurması) dış kabuğu soyulduktan sonra yumuşak olarak tüketilmesi gerekir.
    *Aynı zamanda ülsere karnabaharda faydalıdır.Mide kanserini önleyici olarak bilinen karnabaharı çok az suda haşlayıp tüketebilirsiniz.

Trabzon hurması faydaları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Trabzon hurması her derde deva

Trabzon hurması her derde deva

trabzon hurması her derde deva trabzon hurması çekirdeği KTÜ Bahçe Bitkileri Bölümü Başkanı Prof. Dr. Turan Karadeniz, ''Trabzon hurması, yaygın olarak görülen kanserden korunmada önemli yer tutmaktadır'' dedi. Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Ordu Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölümü Başkanı Prof. Dr. Turan Karadeniz, ''Trabzon hurması, yaygın olarak görülen kanserden korunmada...
  2. Trabzon Hasırı

Trabzon Hasırı

trabzon hasirlari trabzon hasırları . hiç sevmem ama bir kenarda durmalı:D
  3. Büyük Meyveli Trabzon Hurması - Laz Hurması (Diospyros kaki)

Büyük Meyveli Trabzon Hurması - Laz Hurması (Diospyros kaki)

trabzon hurması her derde deva hurma yemek trabzon Diospyros kaki - Büyük Meyveli Trabzon Hurması - Laz Hurması Kışın yaprağını döken, geniş tepeli, seyrek dallı, 15 metreye kadar boylanabilen bir ağaçtır. Vatanı Çin olduğu tahmin edilmektedir. Çin ve Japonya'da kültüre alınmış, 18. yüzyılda Avrupa'ya getirilmiştir. Türkiye'de başta Karadeniz sahilleri olmak üzere, ılıman bölgelerde...
  4. trabzon hurması ve yararları

trabzon hurması ve yararları

trabzon hurması faydaları trabzon hurmasının faydaları kaki hurmanın hurmanın hurması her derde deva Trabzon hurması mini bir mucize ...Yemekte fayda var... Uludağ Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü Başkanı Prof. Dr. Ömer Utku Çopur, Trabzon hurmasının anavatanının Çin olduğunu, bu ülkenin yıllık 1 milyon 655 bin ton ile dünya üretiminin yaklaşık yüzde 70'ini karşıladığını...
  5. trabzon hurması lekesi acil yardımm:S

trabzon hurması lekesi acil yardımm:S

Trabzon hurması aldım bugün tadını merak ettim, etmez olaydım üstüme döktüm hem de beyaz gömleğime nasıl çıkarabilirim, çamaşır suyu demeyin gömleğim ipekli :S

Sayfayı Paylaş