gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

trabzon hurması lekesi acil yardımm:S

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Trabzon hurması aldım bugün tadını merak ettim, etmez olaydım üstüme döktüm hem de beyaz gömleğime nasıl çıkarabilirim, çamaşır suyu demeyin gömleğim ipekli :S

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Trabzon Hurmasının Lekesi nasıl çıkartılır kısaca bu konuda sizleri bilgilendirmek istiyorum.Eğer Pamuklu ve keten kumaşlardaki meyve lekesi olmuş ise bunu kaybatarak çıkartmayı denemelisiniz.Kaynar suda çıkmayan lekeyi oksijenli ya da çamaşır suyu katılmış suda yıkayınız.
    Yünlü ve ipekli kumaşlarda meyve lekesini amonyaklı suda ıslatıp sodyum perboratlı suya batırıp yıkayın.Renkli ve sentetik kumaşlardaki meyve lekesini sabunlu suyla yıkayınız. Leke çıkmazsa limon katılmış sıcak suda bir süre bekletip normal yıkayınız. Elinizdeki meyve lekesini sirke ile ovun Yeni olmuş meyve lekesini hemen ve kolayca çıkarmak istiyorsanız lekelenen kısmı bir tencerenin üzerine gererek kaynar su dökün.Ayrıca Pamuklu giysilerdeki taze meyve lekesini anında bol akarsuyun altında yıkayarak çıkartabilirsiniz.

trabzon hurması lekesi acil yardımm:S konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Trabzon hurması her derde deva

Trabzon hurması her derde deva

trabzon hurması her derde deva trabzon hurması çekirdeği KTÜ Bahçe Bitkileri Bölümü Başkanı Prof. Dr. Turan Karadeniz, ''Trabzon hurması, yaygın olarak görülen kanserden korunmada önemli yer tutmaktadır'' dedi. Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Ordu Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölümü Başkanı Prof. Dr. Turan Karadeniz, ''Trabzon hurması, yaygın olarak görülen kanserden korunmada...
  2. Büyük Meyveli Trabzon Hurması - Laz Hurması (Diospyros kaki)

Büyük Meyveli Trabzon Hurması - Laz Hurması (Diospyros kaki)

trabzon hurması her derde deva hurma yemek trabzon Diospyros kaki - Büyük Meyveli Trabzon Hurması - Laz Hurması Kışın yaprağını döken, geniş tepeli, seyrek dallı, 15 metreye kadar boylanabilen bir ağaçtır. Vatanı Çin olduğu tahmin edilmektedir. Çin ve Japonya'da kültüre alınmış, 18. yüzyılda Avrupa'ya getirilmiştir. Türkiye'de başta Karadeniz sahilleri olmak üzere, ılıman bölgelerde...
  3. trabzon hurması ve yararları

trabzon hurması ve yararları

trabzon hurması faydaları trabzon hurmasının faydaları kaki hurmanın hurmanın hurması her derde deva Trabzon hurması mini bir mucize ...Yemekte fayda var... Uludağ Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü Başkanı Prof. Dr. Ömer Utku Çopur, Trabzon hurmasının anavatanının Çin olduğunu, bu ülkenin yıllık 1 milyon 655 bin ton ile dünya üretiminin yaklaşık yüzde 70'ini karşıladığını...
  4. acil yardımmm ltfen

acil yardımmm ltfen

meraba.istanbulda bir okulda okuyorum üniversitede.bu ikinci okulum.ilk okulmdan yasadıgım bir bunalım sebebiyle ayrıldım.daha dogrusu tecavüze ugradım ve hayala ilşkimi kestim yaklaşık üç yıl.en büyük hayallerimdendi evlenmek cocuk sahibi olmak.kim temiz kalır ki böyle bir olaydan sonra.kimsenin artık beni istemiyecegini düşünüyordum.üç yıl sonunda yeniden bir okula kaydoldum ve...
  5. Trabzon hurması faydaları

Trabzon hurması faydaları

selam Trabzon hurmasının faydaları hakkında bilgi verirmisiniz

Sayfayı Paylaş