gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Trafik Polisi Ne İşe Yarar

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Trafik Polisi Ne İşe Yarar lütfen bu konuda da bilgi verin kızlar arkadaşalr bacılar

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

Trafik Polisinin Görevleri

- Araç ve sürücülerde gerekli belge ve gereçleri, sürücülerin ve karayolunu kullanan diğer kişilerin kurallara uyup uymadığını denetlemek,

- Duran ve akan trafiği düzenlemek ve yönetmek,

- Trafik kazalarında trafik kaza tespit tutanağı düzenlemek,

- Trafik suçu işleyenler hakkında tutanak düzenlemek,

- Trafik kazası neticesinde hastalanan veya yaralananların bakımlarını sağlayacak tedbirlerin süratle alınmasına yardımcı olmak ve yakınlarına haber vermek,

- Araçların tescil işlemlerini yaparak belge ve plakalarını vermek,

- Sürücülerin belgelerini vermek,

- Ülke çapında taşıtların ve sürücülerin sicillerini tutmak, teknik ve hukuki değişikliklerini işlemek, istatistiki bilgileri toplamak ve değerlendirmek,

- Trafik kazalarının oluş nedenleri ile ilgili tüm unsurları kapsayan istatistik verileri ve bilgileri toplamak, değerlendirmek, sonuçlarına göre gereken önlemlerin alınmasını sağlamak ve ilgili kuruluşlara teklifte bulunmak,

- Hasar tazminatı ödemelerini hızlandırmak amacıyla, sigorta şirketlerince istenecek gerekli bilgi ve belgeleri vermek,

- Ayrıca Karayolları Trafik Kanunu ve bu Kanuna göre çıkarılmış olan yönetmeliklerle verilen diğer görevleri yapmaktır.

Trafik Polisi Ne İşe Yarar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Trafik polisi..

Trafik polisi..

Trafik polisi...... :) Trafik polisi arabayi durdurmus ve egilip sormus: Ehliyet ruhsat lutfen Tabi buyrun demis sofor ve vermis. Polis bakmis bi problem yokPekii demis polis, cevre vergisi pulu? Burada, buyrun demis adam. Ilk yardim cantaniz var mi? demis polis. Tabii deyip bagaji acmis adam. Polis bakmis icinde eksik yok. Yangin sondurucu? Burada buyrun. Zincir? Derhal cikarayim...
  2. trafik polisi :)))))‏

trafik polisi :)))))‏

Trafik polisi arabayı durdurmuş ve eğilip sormuş -Ehliyet ruhsat lütfen -Tabi buyurun demiş şoför ve vermiş Polis bakmış bir problem yok -Pekii demiş polis, çevre vergisi pulu? -Burada, buyurun demiş adam. -İlk yardim çantanız var mı? demiş polis. -Tabii deyip bagajı açmış adam. Polis bakmış içinde eksik yok. -Yangın söndürücü? -Burada buyurun. -Zincir? -Derhal çıkarayım buyurun. Polis daha...
  3. Mayasılotu Ne İşe Yarar ?

Mayasılotu Ne İşe Yarar ?

Mayasıl otu Mayasılotu Yararları Mayasılotunun Faydaları Alternatif tıp tedavilerinde kullanılan şifalı bitkilerden mayasılotu bitkisi, özellikleri ve kullanımı ile ilgili bilgilerimiz şöyle melekler :) Mayasıl Otu Nasıl Kullanılır Bitki çiçekleriyle birlikte kaynamış suda demlenerek çay şeklinde veya haricen kullanılır. Mayasılotu Faydası Yüksek tansiyonu düşürür. Gaz söktürücüdür....
  4. trisequens ne işe yarar

trisequens ne işe yarar

trisequens kullananlar lütfen bana söyleeyebilir mi adet olamıyorum doktorum verdi bunu bana nasıl kullanacam kilo aldırır diyorlar doğru mu bilgi verirseniz sevinirim lütfeeeen.
  5. Kızılcık ne işe yarar ?

Kızılcık ne işe yarar ?

Kızılcık, zengin bir melatonin kaynağıdır; beynimizde bulunan epifiz bezi, hava karardıktan sonra melatonin adı verilen bir hormon salgılar. Yaşam ritmimizi ve uykumuzu bu hormona borçluyuz. Uyku beyni dinlendirir, güçlendirir, hücre yenilenmesini sağlar bağışıklık sistemini, oksidasyonu onarır ve tüm yaşam kalitesini yükseltir. Faydaları saymakla bitmiyor Öte yandan önemli hormonların...

Sayfayı Paylaş