gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Trafikte biz yayalara ne gibi görevler düşüyor

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Trafikte yaya olmak ta araç kullanmak ta zor iş vesselam. Araç kullananların yapmaları gerekenleri aşağı yukarı biliyoruz. Peki ya yayalara ne gibi görevler düşüyor ? Sıralayabilirmisiniz?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Sayın misafirimiz, Yayalar, trafiğin en önemli unsurlarındandır. Günümüzdeki trafik kazalarının bir kısmı, yayaların trafik kurallarm, iyi bilmemeleri ve uygulamamalar,, dikkatsiz davranmaları nedeniyle olmaktadır.

yayalar;

Yaya kaldırımında,

Yaya kaldırımı yoksa bisiklet yolunda veya bankette,

Yaya kaldırımı, banket ve bisiklet yolunun bulunmadığı iki yönlü trafiğin işlediği kara yolunda, gidiş yönüne göre taşıt yolunun sol tarafında yürümelidirler.

Karşıya geçmek için yaya geçitlerini , trafik polisi, ışıklı trafik işaret cihazlarının bulunduğu yerleri, alt ve üst geçitleri kullanmalıdırlar

Trafikte biz yayalara ne gibi görevler düşüyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hamilelik döneminde ayaklarınıza daha büyük görev düşüyor

Hamilelik döneminde ayaklarınıza daha büyük görev düşüyor

hamilelikte düşmek hamilelikte yüksek topuk hamileyken düşmek gebelikte hamilelik düşme Hamilelik te ayaklarımız çok şişiyor.Valla benim davul gibi oldu diyebilirim.Ayakkabı olarakta hep spor ayakkabıyı tercih ediyordum.Çok rahat oluyordu.Ama hamilelik döneminde ayaklarımızın daha büyük önemi olduğunu aşşağıda ki yazıyı okuyunca anladım ve sizlerle paylaşıyorum.Bence mutlaka okuyun. Gün...
  2. yayaların güvenli geçiş yerleri güzergahları nelerdir

yayaların güvenli geçiş yerleri güzergahları nelerdir

güvenli geçiş yerleri ile yayaların güvenli geçiş yapabilecekleri yerler nelerdir bunun hakkında bilgi rica ediyorum.
  3. Yayaların Trafikte Yaptığı Hatalar Nelerdir ?

Yayaların Trafikte Yaptığı Hatalar Nelerdir ?

Yayaların trafikte hataları nelerdir yayaların trafikte yaptığı hatalar yayaların hataları yayaların yanlış davranışları ile ilgili bilgiler burada melekler. Trafikte araç kullanmak kadar yaya olmak ta beraberinde bazı sorumlulukları getiriyor melekler :) Yani kurallar sadece araçlar için yok. Yayaların uyması gereken kurallar da aklımızın bir köşesinde olmalı ve bu kurallara uygulamalıyız....
  4. trafik polisinin görevleri nelerdir ?

trafik polisinin görevleri nelerdir ?

Trafik polisinin asli görevleri nelerdir arkadaşlarım neler yapıyorlar ?
  5. Trafik Polisinin Görevleri Nelerdir

Trafik Polisinin Görevleri Nelerdir

Trafik Polisinin Görevleri Nelerdir bir zahmet yazın bu sayfaya

Sayfayı Paylaş