gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Trafikte kavşak dönüşleri nasıl olmalı ?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Melekler merhaba, benim size sorum ehliyet sınavımla ilgili. Trafikte kavşak dönüşleri nasıl olmalı bana ayrıntılı olarak yazabilir misiniz ?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Sayın misafirimiz,
    Trafik kazalarının yoğun olarak meydana geldiği yerlerden biri de kavşaklardır. Kavşaklarda oluşan trafik kazalarının başlıca nedeni de, dönüş manevralarının yanlış yapılması ve ilk geçiş hakkı kurallarına uyulmamasıdır.
    O halde dönüş manevralarının doğru biçimde yapılması ve geçiş hakkı kurallarına uyulması, kavşaklardaki kazaları büyük oranda azaltacaktır.

GÜVENLİ VE DOĞRU BİR DÖNÜŞ İÇİN

Dönüşlerin güvenli ve doğru yapılmasının ilk koşulu, kavşağa yaklaşırken, yol ve trafik durumu da göz önünde tutularak şu noktalara dikkat etmektir:

Zamanında karar vermek,
    Bu kararı diğer sürücülere bildirmek,
    Taşıt yolunun uygun bölümüne ya da şeridine yerleşmek.

Trafikte kavşak dönüşleri nasıl olmalı ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Trafikte nasıl stres azaltırız?

Trafikte nasıl stres azaltırız?

trafik kazalarını nasıl azaltabiliriz Trafik yoğun da olsa, karşılıklı anlayışla düzgün ilerlemek, gereksiz yere korna çalmamak ve şerit değiştirmemek stresi biraz da olsa azaltıyor. Sakin bir müzik, atıştırmalıklar ve nefes alıp verme teknikleri en zor anlarda kurtarıcı oluyor. Trafikte dikkatsiz araba kullanan diğer sürücüler de bir stres nedeni midir? Bu konuda neler yapılabilir? Trafikte...
  2. Trafik Polisi Nasıl Olunur

Trafik Polisi Nasıl Olunur

Trafik Polisi Nasıl Olunur lütfen bu konuda bilgisi olan arkadaşlarım bana da bilgi yazsın.
  3. trafikte kavşakta geçerli olan kurallar neler

trafikte kavşakta geçerli olan kurallar neler

Ehliyet sınavı için çalışmaya bşladım. Aldığım kitapta tam anlatmıyor trafikte kavşak kuralları hakkında bilgi verebilirmisiniz teşekkür ederim şimdiden
  4. Dönüşüm Diyeti Nedir ve Nasıl Yapılır?

Dönüşüm Diyeti Nedir ve Nasıl Yapılır?

dönüşüm diyeti, dönüşüm diyeti nedir, dönüşüm diyeti Sevgili melekler, sağlıklı beslenmek için ilk şart bilinçlenmektir. Besin gruplarını tanıdıktan sonra kişilerin kendi yemek gruplarını ayarlayabildiklerini söyleyen Uzman Diyetisyen Simge Çıtak, bu sayede kilo veriminin kolaylaşacağını belirtiyor. Çıtak'ın anlattığı şey Dönüşüm Diyeti. Bakın dönüşüm Diyeti neymiş... Vermeye...

Sayfayı Paylaş