gebe
  1. @şK_MeLeĞ!.

@şK_MeLeĞ!. Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    0

Trafikte kim daha kötü? Kadınlar mı erkekler mi?

Konu, 'Kadınlar ve Erkekler' kısmında @şK_MeLeĞ!. tarafından paylaşıldı.

Trafikte kim daha kötü? Kadınlar mı erkekler mi?Erkeklerin bu dünyada kadınlara Almanya'nın ünlü kadın dergisi Brigitte'nin Frankfurt Otomobil Fuarı'nda "Kadınlar neden geri park edemez?" sorusuna yanıt aradığını yazmıştım. Üç gün boyunca düzenlenen panellere ilgi büyüktü. Sonuçta, sorunun yanıtı bulundu. Biz de meraktan kurtulduk. Aslında yanıt herkesin bildiği gibi Panelde konuşulanlar şöyle: - Kadınlar erkeklerden daha dikkatli araç kullanıyor. Bunun nedeni sahip oldukları sürücülük yetenekleri konusunda şüpheci olmaları.
    - Erkekler hata yaptıklarında suçu başkalarında arıyorlar. Kadınlar ise hatayı kendilerinde arıyorlar.
    - Erkekler trafikte sorumsuz davranıyorlar. Kadınlar ise annelik içgüdüsü nedeniyle, çevresindekiler için de kendilerini sorumlu hissediyor ve bu yüzden aşırılı dikkatli davranıyorlar.
    - Kadınların hızlı otomobil kullanmaktan korktuklarına dair bilimsel bir kanıt yok. Ancak, erkeklerin hız yaptığı ve herkesi sıkıştırdığı bir gerçek.
    - Kadınlar otomobil kullanırken daha dikkatli. Çünkü trafikte agresif değiller. Bu yüzden dikkatleri dağılmıyor. Doğası gereği güç gösterisi yapmıyorlar. Erkekler ise tam tersi. Trafikte güç gösterisi yapıyorlar. Hele yanlarında bir de kadın varsa, kendilerini adeta bir savaşın içinde hissediyorlar.
    - Erkekler kadınlara kıyasla ciddi kazalar yapıyorlar. Tipik erkek ve tipik kadın kazaları var. Aşırı hızla virajda yoldan çıkma ya da aşırı hızla otomobilin hakimiyetini kaybetme tipik erkek kazaları.
    - Virajda kaldırıma çıkma, geri park ederken çarpma ise tipik kadın kazala arasında gösteriliyor. Ayrıca kadınlar trafikte geçiş üstünlüğünü kendilerinde zannediyorlar. Erkeklerin kendilerine geçiş üstünlüğü vermesini bekliyor bu yüzden kaza yapıyorlar.
    Sanırım bu kadar yeterli. Aslında hem erkekler hem de kadınların sürücülükleri hakkında söylenecek çok şey var. Ama ben panelde Kadın Hakları Savunucusu Prof. Jutta Amendinger'in yaptığı ilginç konuşmaya takıldım. Günümüzde kadınların hayatın her alanında olduğunu belirten Amendinger, şöyle devam ediyor:
    "Erkeklerin bu dünyada kadınlara kaptırmadıkları iki kalesi kaldı. Bu iki kale ayakta işemek ve geri park etmek."

2. CaRiZmA

CaRiZmA Vip Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Trafikte kim daha kötü? Kadınlar mı erkekler mi?
    Bence kadinlar erkeklerden daha iyi araba kullaniyor, yani bence öyle, ben esimden daha dikkatli daha sakinim :D:D

3. ecege

ecege Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

herkezi aynı yere koymuyorum bende bi sürücüyüm çok dikkatli kullanan erkekte gördüm kadında ve bunun tersinide gördüm bentrafikte dikkatliyimdir eşim de öle ama eşimin yanında araba kullanmak benim için çok stresli hetşeye çok karışıyorrr ............. bende o kullanırken bi hata yaptıgında söyleyincede ben yaparım diyor....

4. @şK_MeLeĞ!.

@şK_MeLeĞ!. Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    0

bızım arabamız bıle erkeklerden daha iyidır bu bır kesın.zaten bız herşeyde daha çok dıkkatlıyız benceee

5. kiraze

kiraze Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    bence kişine göre değişiyor kadın erkek alakası yok

6. ebraryksl

ebraryksl Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    evet bencede erkekler trafikte daha iyiler.çünkü yukarıdada değinildiği gibi kadınlar tarfikte daha dikkatli davranıyor.yol bomboş ama bayan şoför yavaş gidiyor.yani olması gereken hızda.ama arkasındaki bi erkek şoför yol boş diye canı çıkıyor hız limitini aşıyor ve bayanın kötü kullanmasını öne sürüyor.

bunun yanında bide bayanlarda pratik sanki daha az .yani bizde öyle.bu yüzdende eşim benden daha ii araba kullanır.

Trafikte kim daha kötü? Kadınlar mı erkekler mi? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kadınlar mı? erkekler mi? )))

Kadınlar mı? erkekler mi? )))

günün birinde üç erkek ormanda yürürlerken karşılarına büyük ve > vahşi > bir nehir çıktı. Ama erkeklerin, nehrin karşı kıyısına mutlaka > geçmeleri gerekiyordu. > > Peki bunu nasıl başaracaklardı > > Birinci erkek dizlerinin üstüne çöktü ve Tanrıya dua etti > Tanrım, lütfen nehrin karşı kıyısına geçebilmem için bana güç ver > Pppppfffffuuuuuffffff.... > >...
  2. Erkekler mi daha zeki kadınlar mı ??

Erkekler mi daha zeki kadınlar mı ??

Erkekler mi kadınlar mı ??? Londra'daki University College'ta görevli Professor Adrian Furnham tarafından yapılan araştırmada erkeklerin kadınlardan daha zeki olduğu kanıtlandı. Yetenek testlerinde erkeklerin kadınlardan az da olsa daha başarılı olduğu, aynı zamanda erkeklerin kendilerinin daha zeki olduklarını düşündükleri için kadınlara karşı bir psikolojik avantajları da bulunduğu ortaya...
  3. Kim daha kötü?

Kim daha kötü?

kim daha kötü kime daha çok kızıyoruz kim daha kötülük yapıyor kimi görünce cinlerimiz tepemize geliyor onu bir kaşık suda boğasımız geliyor:D Şaka bir yana kim rolunun hakkını veriyor Melişler hadı seçelim..
  4. Kadınlar Erkekten Daha mı Güçlü?

Kadınlar Erkekten Daha mı Güçlü?

erkeğin gücü,erkeğin üstünlüğünü savunanlar,kadın ile erkeğin gücü birmidir,erkek gücü, kadının gücü, kadınlar daha güçlü Pek çok insan erkeklerin gücünün, kadınlara oranla daha fazla olduğunu düşünür; ve yanında erkek var ise, korkmayan kadınların sayısı oldukça fazladır. Ancak bu sadece olayın bilinen yüzü. Bir de bilinmeyen yüzü var: o ise, bazı durumlarda ise, kadınların erkeklere...
  5. Kadınlar mı Erkekler mi Daha Uykucu

Kadınlar mı Erkekler mi Daha Uykucu

erkek, erkekler, kadın, kadın erkek ilişkisi, kadın sağlığı, Kadın-Erkek İlişkileri, kadınlar, kadınlar ve sağlık, Sağlık, sağlık haberleri, Uyku Alışkanlıkları, Uyku Araştırmaları, uyku süresi İngiliz uzmanlar, ‘kadınlar mı yoksa erkekler mi daha çok uyuyor’ sorusunun yanıtını buldu! Buna göre, kadınlar erkeklerden 20 dakika daha fazla uykuya ihtiyaç duyuyor. Loughborough...

Sayfayı Paylaş