gebe
  1. EspanOL

EspanOL Forum Okuru

Trichogaster trichopterus (Üç Noktalı Gurami)

Konu, 'Akvaryum' kısmında EspanOL tarafından paylaşıldı.

üç noktalı gurami [​IMG]
    Boy:En fazla 15 cm ye kadar büyüyebilirler.

Sıcaklık:Sıcaklık 26-27 derece olmalıdır.Tüm labirentli balıklarda bu sıcaklık uygundur.

Ph:7.0 uygundur.

Su sertliği:Yumuşaktada rahat yaşar ortadada.Ama yumuşak su tüm labirentliler için en uygun olanıdır.

Üreme:1000 e kadar yumurta dökebilme yetenekleri vardır.Üç noktalıların üremeleri ilginçtir.Erkek atmosferden suyun yüzeyine çıkıp kendiden doğru oksijeni alır ve akvaryumun en köşesinde oksijenleri bırakır.Köpükten yuva yapar.Köpükler misket büyüklüğündedir.Erkek yuvayı yaptıktan sonra dişiki kendine doğru çekmeye çalışır ve çiftleşme işlemini köpükğün tam altında uygularlar.Dişi yumurtaları döker.Yumurtalar tam 5. günde çatlar.Erkek bu süreçte agresif olduğu için erkeği çıkarmakta fayda vardır.

[COLOR=red][B]Yavru gelişimi:[COLOR=black][B]Yavrular birbirinden çok dengesiz gelişirler.Biri 2 cm iken diğeri daha 1 cm bile olmayabilir bu durum normaldir.Sadece yapacağınız küçükleri oradan çıkarmaktır.Eğer bu balıkları besliyorsanız akvaryumunuzda hiç akım bulunmaması son derece önemlidir.Akum onları strese sokar.Atmosferden oksijeni daha zor alır.

[COLOR=red][B]Davranış Biçimi:[COLOR=black][B]Aslında oldukça barışçıl bir balıktır.Ama akvaryumunuza ondan daha küçük bir balık attığınızda ona karşı agrasif davranış.Hep kovalar.Zamanla geçtikçe alışır.Genelde barışçıl bir tutum içerisindedir.[/B][/COLOR][/B][/COLOR][/B][/COLOR][/B][/COLOR]

Trichogaster trichopterus (Üç Noktalı Gurami) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Trichogaster leerii (İnci Gurami)

Trichogaster leerii (İnci Gurami)

Boy:15 cm ye kadar büyüyebilirler. Sıcaklık:Sıcaklık tüm labirentlilerdeki gibi 26 derece uygundur.Üremede 2 derece arttırmakta fayda var. Ph:Aynı üç noktalı guramiler gibi 7 onlar için en uygun olanıdır. Su sertliği:Labirentler genellikle yumuşak suyu severler.Tabiki orta sertlikte olabilir ama yumuşak olması balığın üremesi açısından önemli bir rol oynar. Üreme:Üremeleri oldukça...
  2. Bal gurami

Bal gurami

bal gurami Bal gurami Bal gurami (Colisa chuna): Anavatanı Hindistan ve Bangladeş olan bu balık, cüce guraminin çok yakın akrabasıdır. Farklı olarak vücudunda tatlı sarı bir bal rengi hakimdir.6 cm. boya ulaşabilir. En az 100 litrelik bir akvaryumda bakılması gerekir. Bakımı biraz tecrübe ister. pH 6,7 olmalıdır. 26°C sıcaklık idealdir.Su yüzeyine köpükten yuva yaparlar.
  3. İnci gurami

İnci gurami

inci gurami gurami İnci gurami İnci gurami (Trichogaster leeri): Anavatanı Malezya, Borneo, Sumatra'dır. 12 cm. boya ulaşabilen bu balıklar skin ve barışçıldır, karma akvaryumlarda bakılabilirler.Etçil ve otçuldur.pH 6-7 arasında olmalıdır. 24-30°C sıcaklık uygundur.Su yüzeyine köpükten yuva yapar.En az 100 litrelik bir akvaryum gerekir. Bakımı biraz tecrübe ister.
  4. üç benekli gurami

üç benekli gurami

gurami balığı gurami bakımı fiyatları altın balığı fiyatları üç benekli gurami Anavatanı Tayland ve Borneo olan bu balık 15 cm. boya ulaşabilir.En az 150 litrelik bir akvaryumda bakılması önerilir. Bakımı tecrübe gerektirir.pH 6,8 olmalıdır. 27°C sıcaklık idealdir.Diğer labirentliler gibi su yüzeyine köpükten yuva yaparlar.Altın gurami ve mermer gurami, üç benekli guraminin değişik...
  5. üç noktaLı cümLeLer biriktirirdim senin için...

üç noktaLı cümLeLer biriktirirdim senin için...

Ne kir üç noktaLı cümLeLer biriktirirdim senin için... Ne de toz.. Yıllar birikmiş paçalarımda.. Sıralı dağlar ardına koşturduğum senli düşler düşünceler vardı ceplerimde.. Her sana ulaşma isteği içimde belirdiğinde ellerime alır serperdim yüzünü yeryüzünün dört bir yanına.. Her taraf senin düşlerinle dolardı her düşünce sana varırdı Yollar sana çıkar gözler sana bakar birikmiş yıllar bir sana...

Sayfayı Paylaş