gebe
  1. _BaLıM_

_BaLıM_ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    0

Tropik salata tarifi

Konu, 'Salatalar' kısmında _BaLıM_ tarafından paylaşıldı.

Melişlerim güzel bir lezzet yemeklerinizin yanında sunabileceğiniz bir salata tarifi:) Malzemeler

5 domates
    1 kutu palmiye içi
    3 avakado
    100 gr siyah zeytin

SOS

1 çorba kaşığı hardal
    1/2 bardak zeytinyağ
    1/3 bardak sirke
    1 adet limon
    tuz
    karabiber

HAZIRLANIŞI

Domatesleri yıkayıp 4 e bölün .Palmiye içlerini halka halka kesin .Halkalar kalınca olsun.Avakadoları soyun çekirdeklerini çıkarıp küçük parçalara bölün ve kararmalarını önlemek için üzerine limon suyu gezdirin.Sos malzemelerini karıştırın ve avakado palmiye karışımına dökün.Üzerlerini siyah zeytinle süsleyip soğuk servis yapın

2. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83
    Teşekkürler tatlım

Tropik salata tarifi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. mucize salata tarifi

mucize salata tarifi

salatalar tarifleri salatalar tarifi Malzemeler: 1 adet göbek marul yarım paket light dil peynir 5-6 adet mantar 6-7 adet kurutulmuş domates yarım çay bardagı kuru üzüm yarım demet dereotu 2 adet küçük boy salatalık sos için: 2 adet pancar turşusu yarım bardak pancar suyu 4 çorba kaşıgı light yogurt 1 tatlı kaşıgı zeytin yagı hazırlanışı: göbek marul yapraklarını iri parçalar halinde...
  2. Light salata tarifleri

Light salata tarifleri

Light salata tarifleri ALL GREEN SALATA (1kişilik) Masculin Akdeniz Yeşillikleri Roka 30 gr taze fesleğen yaprakları Zeytinyağı (1 tatlı kaşığı) Citrus sos (limon, turunç, portakal suyu) Zeytinyağının aromayı alması için, bir gün öncesinden taze fesleğen yaprakları zeytinyağının şişesine eklenir. Tüm yeşillikler iyice yıkandıktan sonra karıştırma kabına alınır. Tüm salata...
  3. afrodizyak salata tarifi

afrodizyak salata tarifi

Afrodizyak salata tarifi ve nasıl yapıldığını araştırıyorum bulamadım lütfen birisi bana anlatabilir mi ?
  4. Brokolili Salata Tarifi Resimli

Brokolili Salata Tarifi Resimli

Brokolili Salata Tarifi Resimli Merhaba sizden Brokolili Salatasının yapılışını rica ediyorum sarımsaksız olursa sevinirm.
  5. Leziz Salata Tarifleri

Leziz Salata Tarifleri

Lezzetli Salata Tarifleri Farklı Salata Tarifleri Sofralarımızın olmazsa olmazı, birbirinden çeşitli ve leziz salata tariflerinden bazılarını sizlerle paylaşıyoruz melekler :) Akdeniz Salatası Akdeniz Salatası Malzemeler 2 demet akdeniz yeşillikleri 1 demet roka 10 kurutulmuş domates yarım demet maydanoz 150 gr eski kaşarpeynir 2 çorba kaşığı dolmalık fıstık 4 çorba kaşığı sızma...

Sayfayı Paylaş