gebe
  1. KızılÖtesi

KızılÖtesi Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    9
    Ödül Puanları:
    38

TSK'DA BİR İLK Daha önce albay düzeyinde atama yapılan bir konuma kıdemli tuğgeneral

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında KızılÖtesi tarafından paylaşıldı.

Yüksek Askeri Şûra (YAŞ) kararı doğrultusunda 30 Ağustos’tan itibaren Genelkurmay Başkanlığı’nı üstlenecek olan Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral İlker Başbuğ, kendi dönemine ilişkin ilk önemli icraatı Genelkurmay İletişim Daire Başkanlığı’nda yaptı. Genelkurmay Genel Sekreterliği İletişim Daire Başkanlığı'na ilk kez bir tuğgeneral atandı. Atama, Genelkurmay Başkanlığı'nın basınla olan ilişkilerini öncelikli olarak ele alacağı şeklinde yorumlandı. Daha önce Genelkurmay Genel Sekreterliği İletişim Daire Başkanlığı'na albay düzeyinde atama yapılıyordu. Yeni iletişim daire başkanı ise, kıdemli tuğgeneral Metin Gürak oldu.

2006 yılında tuğgeneral olan Metin Gürak, Genelkurmay'ın medya ile ilişkilerinde yeni dönemde etkin rol alacak.

İletişim Daire Başkanlığı'na bir generalin atanması da Genelkurmay Başkanlığı'nın öncelik sıralamasına vurgu olarak yorumlanıyor.

Genelkurmay Başkanlığı'nda daire başkanlığı seviyesindeki diğer görevlerin de, tuğgeneral rütbesindeki komutanlar tarafından üstlenildiğine dikkat çekiliyor.

İletişim Daire Başkanlığı'nın bağlı olduğu Genel Sektereterlik; röportaj çekim ve taleplerini, askeri alanlarda çekim yapılmasını, Basın-Yayın kuruluşlarından, resmi ve sivil kurum ve kuruluşlar ile halktan gelen talepleri, Anıtkabir ziyareterini ve çekimlerini, Komutanlığın arşivinden yararlanma iznini düzenliyor.

habertürk

TSK'DA BİR İLK Daha önce albay düzeyinde atama yapılan bir konuma kıdemli tuğgeneral konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bir daha

Bir daha

Aşk gözlerde başlar kalpde büyürmüş… Gözlerine baktığımdan beri yüreğimde bir titreme var. İçimi aydınlatan bişey var. Adını daha koyamadığım bir duygu bu. Ölmekle ölmemek arası ,Sevmekle sevecek olmak arası bir şey. Ben senden hiç ayrı kalmamıştım uzun zamandır. Ne şarkılar dindiriyor içimdeki sızıyı nede senle geçirdiğimiz günlerin hayali… Hayallerde bir yerde toz bulutu olup kayboluyor...
  2. Bir Aşk Daha Tipiye Tutuluyor Daha İlk Dönemeçte.

Bir Aşk Daha Tipiye Tutuluyor Daha İlk Dönemeçte.

Dünyanın dışına atılmış bir adımdın sen Ömrümüzse karşılıksız sorulardı hepsi bu.. Şu samanyolu hani avuçlarından dökülen Kum taneleri var ya onlardan birindeyim.Yeni bir yolculuğa çıkıyorum kar yağıyor. Bir aşk tipiye tutuluyor daha ilk dönemeçte.. Çocuksun sen sesindeki tipiye tutulduğum Dönüşen ve suya dönüşen sorular soruyorsun. Sesin bir çağlayan olup dolduruyor uçurumlarımı. Kötü bir...
  3. Golden rose’dan bir ilk daha!

Golden rose’dan bir ilk daha!

GOLDEN ROSE’DAN BİR İLK DAHA! Dolgun ve çekici dudaklara sahip olmak artık çok kolay! Golden Rose’ dan çok fonksiyonlu kolajenli dudak dolgunlaştırıcı lipgloss: 3 özelliği bir arada bulunduran Extreme Lip Plumper ile dudaklarda; Anında dolgunluk ve parlaklık 29 günlük kullanımdan sonra kalıcı dolgunluk ve kontür belirginleştirme Nemlendirme Bu aydan itibaren 14,90 YTL fiyatla...
  4. Obama'dan bir ilk daha

Obama'dan bir ilk daha

ABD Başkanı Obama, görevdeyken bir talk-show'a katılan ilk ABD başkanı olacak. Barack Obama, Jay Leno'nun perşembe geceleri yayımlanan ''The Tonight Show'' programına katılacak ve bir talk-show programına görevdeyken katılan ilk ABD Başkanı olacak. Programın sözcüsü Tracy Saint Pierre, yazılı açıklamasında, ''Başkan Obama, 19 Mart'ta stüdyoda konukların bulunduğu bir talk-show programına...
  5. Angut" demeden önce bir kere daha düşünün!

Angut" demeden önce bir kere daha düşünün!

angut kuşu İnsanlarımızın çok yaptığı birşeydir bu; bir kelimenin aslını bilmeden kullanmak. Sadece birilerinin ağzından duymuştur ve kökeninni araştırmadan o da bunu kullanmaya başlamıştır. Böyle anlamını sapıtan bir çok örnek verebilirim bu çok iç acıtıcı bir durum. Bu kelmelerden birisi de "angut". Günlük hayatta birçoğumuz kullanıyor. Ama ben kullanmıyorum :D:D:D Gerçek diyorum...

Sayfayı Paylaş