gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Tuba Özay cezaevinde yazdığı şiirleri albümünde şarkı söz yapacak

Konu, 'Magazin' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

[FONT=Verdana, Geneva, Arial, Sans-serif]Tuba Özay cezaevinde yazdığı şiirleri Kasım ayında çıkaracağı albümünde şarkı sözü olarak kullanacak. Özay’ın sır gibi sakladığı çok özel şiiri “Vay seni adam görünen madam” Vatan gazetesi muhabirinin eline geçince hemen Tuğba Özay'ı aradı. Ünlü manken önce şaşırdı, sonra şarkı sözünün öyküsünü anlattı:[/FONT] [FONT=Verdana, Geneva, Arial, Sans-serif]“Gece saat 02.00’de kalemi kağıdı elime aldım. Doğrularımı yanlışlarımı sorguladım. O yaşamış olduğum sürecin esasında ne kadar basit bir şeyden büyük sonuçlar doğurduğunu düşündüm. Bütün buradaki sözlerin hepsi o dönem hayatımda olan insanla yaşadığım ilişkiyi anlatıyor. ’Seni adam görünümlü madam’sözleriyle bir erkeğin güçlü durması gerektiğinden bahsediyorum.[/FONT] [FONT=Verdana, Geneva, Arial, Sans-serif]Erkek olaylar karşısında başka şeylerin arkasına sığınmamalı, kadını ateşe atmamalı. Öncelikle kendi çıkıp aslanlar gibi bir takım şeyleri savunmalı. Ben içeri girmişim fakat sevdiğim erkek ortada yok. O dönemde bu duygular düşünceler içinde bu sözler çıktı. Ama sözleri sadece bizim ilişkimizi de anlatmıyor. İçerideki birçok kadın erkekler yüzünden ceza çekiyorlardı. Hatta bir Bulgar kız sırf erkek arkadaşı yüzünden 15 sene ceza aldı. Bu şiirde bütün kadınların yaşadıklarını anlattım. Sözleri kimse çalmasın diye noterden tasdiklettim.”[/FONT]
    İŞTE O ŞİİR
    Vay seni adam görünen madam

Sen değil miydin aşkından ayaklarıma kapanan

Karşımda kaybetme kaygısıyla ağlayan

Yokluğuma dayanamayıp kendini alkole vuran

Sen değilmiydin Tanrı’dan sonra bana tapan

Tüm şarkılarda beni bulan

Sevdayı ilk kez benimle tadan

Sen değilmiydin her kavganın sonunda ayrılmak istesem de bırakmayan

Ben kaçan sen kovalayan

Ben yorulan sen çılgınlaşan

Sen değilmiydin herkese kafa tutan

Güçlüye meydan okuyan benliğimde yüreğimde nefesimde can bulan

Sen değilmiydin bitsin dediğimde son bir şans için yalvaran

Çektirdiği çileye pişman olup kahrolan

Her sevişte içimde gözlerimde kaybolan

Sen değilmiydin mutlu bir yuvanın hayalini kuran

Hiç olmadık bir anda gözyaşlarıyla sevdasını haykıran

Beynimi yüreğimi bedenimi bulandıran

Tanımamışım be tanışmamışız meğerse

Duyguların yalandan sözcüklerin riyandan

Banaymış sadece şahlanman

Suçsuz yere özgürlüğümden olurken ben

Fare deliğine sığınman korkundan

Ne 40 kişilik koğuş ne tek kişilik hücre

Kaybolmuş kimliğinde

Yok olmuş benliğinde

Parçalanan yüreğimde

Senin cezan idam ADAM

Tuba Özay cezaevinde yazdığı şiirleri albümünde şarkı söz yapacak konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. niran ünsal sesler ve izler albümünden şarkı sözleri

niran ünsal sesler ve izler albümünden şarkı sözleri

bu aşk bize meleklerin hediyesi şarkı sözü Ben Yine Kendimle Adaletin can yakıyor Terazi senden yana Cesaretin yola çıkıyor Bilmediğim uzaklara Haklıdır giden aslında Kalmadıysa bu aşkta hiçbir hatıra Kalbini döndürsen bile güneşe Benzemez hiç ilkbahara Sen yine kendinle ben yine kendinle Savaştık yine kaybettik Aşk diye gururla sahte bir onurla Bu aşka yazık ettik Sen yine kendinle ben yine...
  2. Şarkı sözlerinden şiir

Şarkı sözlerinden şiir

Farklı farklı şarkı sözlerinden uzun bi şiir yazmaya ne dersiniz :) Başı yine ben getiriyorumm :) Meğer hiç tanımamışım Ne kendimi ne seni Görünenle yetinmişim Durup hiç dinlememişim Kalbimin nefesini Sevilmişim sevmişim Göz göre göre kaybetmişim
  3. ay_yıldızın kendi yazdığı  şarkı sözleri

ay_yıldızın kendi yazdığı şarkı sözleri

DİPSİZ KUYU Gittin boyunumu eğdin ağzından çıkan sözlerin ok gibi saplandı kalbime dipsiz kuyularda yüzdüm güneşsiz sabahlara uyandım dilinden çıkan her söze kilit vurdum kalbimi senden başkası açamaz hapsetim gözlerini benden başkası bakamaz ahh kolların benden başkasını saramaz bir AHH desen yıldız olup düşmezmiyim ellerine kor gibi yanarım yüreğinde BİR SU Bir su olsan bir...
  4. Özcan Deniz Son Albümünden Aklında Olsun Şarkısının Sözleri

Özcan Deniz Son Albümünden Aklında Olsun Şarkısının Sözleri

Özcan Deniz Aklında Olsun şarkı sözleri Özcan Deniz Aklında Olsun şarkısı sözü Sevgili melekler, Özcan Deniz Bi' Düşün albümünden Özcan Deniz Aklında Olsun şarkısı sözü ile ilgili bilgilerimizi paylaşmak istiyoruz sizlerle.. :) Özcan Deniz 3 Temmuzda yeni albümü Bi' Düşün'ü sevenleriyle buluşturacak. Aklında Olsun da bu albümde bulunan şarkılardan biri. Bu tarihten itibaren şarkı sözüne...
  5. Şevval Sam II Tek Albümünden Koklasam Saçlarını Şarkısının Sözleri

Şevval Sam II Tek Albümünden Koklasam Saçlarını Şarkısının Sözleri

Şevval Sam Koklasam Saçlarını Şarkı Sözleri Şevval Sam Koklasam Saçlarını Sevgili melekler, az önce son albümü II Tek 'ten Yine Bu Yıl Ada Sensiz şarklısının sözlerini paylaştığımız Şevval Sam Koklasam Saçlarını Şarkı Sözleri , merak eden tüm meleklerimiz ve sayın misafirlerimiz için geliyor... Koklasam saçlarını bu gece ta fecre kadar Acı duysam gözünün rengine dalsam da senin...

Sayfayı Paylaş