gebe
  1. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

Tuğçe Kazaz Nasıl Hristiyan Olduğunu Anlattı!

Konu, 'Magazin' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

tuğçe kazaz tuğçe kazaz haberleri

Sevgili melekler, bir dönem Kenan Doğulu'yla büyük bir aşk yaşayan, sonrasında Yunanlı Yorgo Seitaridis ile evlenerek hristiyanlığı seçerek Yunanistan'a yerleşen Tuğçe Kazaz o dönem hayli tepki çekmişti. Evliliğinin çatırdamasıyla sessiz sedasız ülkemize geri dönen ve boşanma işlemlerine başlayan Kazaz'ın bir dönem sesi soluğu çıkmadı. Boşanma davasının sonuçlanmasının ardından podyumlarda daha sık görmeye başladığımız Tuğçe Kazaz, Aysha dergisine verdiği röportajda neden ve nasıl hristiyan olduğunu anlattı..

2005 yılında Hıristiyanlık dinini seçerek Yunan Yorgo Seitaridis'le kilisede evlenen ve din değiştiren Tuğçe Kazaz'ın boşanmanın ardından budist olduğu iddia edildi. Kazaz bu iddialara "Tai Çai öğredim diye Budist mi oldum" diye cevap verdi. Kazaz son olarak yaptığı ''Namaz da kılıyorum, oruçta tutuyorum'' açıklamasıyla gündemdeydi. İşte hayatındaki bu dönüm noktalarını ve aldığı kararları Aysha dergisine anlattı.

Neden gözlerden uzak yaşamayı tercih ediyorsunuz?

- Hem mesleğim gereği hem de sosyal yaşamda yıllardır göz önündeydim. Bunun bende bıraktığı ağırlığı fark etmiş durumdayım. Bundan sonrası için sade ve mütevazı bir yaşamı seçtim ve öyle yaşıyorum.

Bir süredir kapalı bir kutu gibisiniz. Söylentiler dışında sizinle ilgili çok fazla bir şey bilmiyoruz. Yunanistan'dan dönüşünüzle birlikte hayatınızda neler değişti?

- Kendimdeki dönüşüm sonucunda düşünce şeklim, yaşam tarzım, bakış açım, amaçlarım; neredeyse hayatımın tamamı değişti. Ama bu samimi ve gerçek bir dönüşüm, değişim oldu. Göstermelik değil.

Size getirilen en büyük eleştiri din değiştirmeniz konusundaydı. Hangi duygularla İslamiyet'i bırakıp Hıristiyan olmaya karar verdiniz?

- O günün şuur seviyesinde, evlenmeye karar verdiğim insan için ve aşk duygusunun güdümünde böyle bir karar almıştım.

Tuğçe Kazaz daha önce bir tesettür defilesinde böyle görüntülenmişti
    ''NEDEN HIRİSTİYAN OLDUM''

Bu kararı vermek zor olmadı mı?

- Az şey bildiğinizde karar vermek daha kolaydır. Ben de o dönem İslamiyet hakkında çok bilgiye sahip değildim. İç çatışma içindeydim. Hıristiyanlığı seçmemin ilk nedeni arayışlarımdı, aşk vesile oldu. Ancak Hıristiyan olduktan sonra da arayışlarım son bulmadı, tatmin olmadım. İslamiyet'i doğru bulmadığım için reddetmiş değilim. Sadece kaynaşamamıştım. İnanç ve din üzerine çok bedel ödedim. Öğrenmeye başladıkça İslamiyet'le yeniden bütünleştim.

''YARADAN TEKTİR''

Vaftiz olurken neler hissettiniz?

- Farklı bir dini ritüel olduğu için heyecanlanmıştım. Merak etmiştim, acaba bunu yapmakla yaradanımı kızdırmış mıydım? Sonra düşündüm ki; yaradan tektir. Bu din de onun dinidir. Ben kendime bir başka tanrı yaratmıyorum. Bu düşünce beni biraz rahatlatmıştı.

Binlerce hayranı olan bir model olarak, gelecek ağır tepkilerden hiç korkmadınız mı?

- Korkmadım çünkü bedelini ödemeyi kabullenmiştim baştan. Ancak üzüldüğüm bir şey vardı; bu konuda kendimi tam olarak ifade edememekten dolayı yanlış anlaşılmaktı.

Hıristiyan olmanızın nedeni yaşadığınız dönüşüm müydü, yoksa aşk mıydı?

- Temel neden; arayışımdı ancak aşk da bu olayın tetikleyicisi oldu.

''AŞK DENGESİZLİK, DELİLİK HALİ''

Aşkta fedakarlığın sınırları olmalı mı?

- Aşk kavramının taşıdığı genel özelliklere bakarak söyleyebiliriz ki, o bir dengesizlik hatta akıl ötesi bir çeşit delilik halidir. Sınırları akıl koyduğuna göre aşkta sınır yoktur. Aşkın uçuşan pervanelerin göz göre göre ateşin içine doğru uçarak kendilerini yakmaları gibi bir şey olduğunu söylerler. Bunda akıllı bir taraf var mı?

''ESKİ EŞİMLE GÖRÜŞMÜYORUM''

Eski eşinizle görüşüyor musunuz?

- Boşanma sürecimiz iki ülke arasındaki bürokrasiden dolayı gereğinden fazla uzun sürdü. O süreçte görüşüyorduk. Artık görüşmüyoruz.

Hıristiyanlığa boşanmanızla birlikte mi veda ettiniz yoksa yaşadığınız zaman içinde mi uzaklaştınız?

- Boşanma öncesinde içime sinmediğini anlamaya başlamıştım.

Diyelim ki şimdi karşınıza farklı dinden bir erkek çıktı. Siz ona şart koşar mıydınız?

- Hayır. Şartla yapacaksa yapmasın. Kendi seçimi ve idraki ile olmalı.

Yeniden evlenmeyi düşünür müsünüz?

- Evliliği kişisel bir aşk için değil, aile olabilmek için düşünürüm...

2. Asena_Sule

Asena_Sule Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    990
    Ödül Puanları:
    163
    zaten hep bi boşlukta olmak insanı u hale getiriyor gerçekten inanan biri asla dininden dönmezz yada yeni bi din arayışına girmez umarum duoğru yolu bulur.

Tuğçe Kazaz Nasıl Hristiyan Olduğunu Anlattı! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Tuğçe Kazaz "Yorgo'dan boşanmadım"

Tuğçe Kazaz "Yorgo'dan boşanmadım"

Tuğçe Kazaz yakın bir arkadaşına, "Yorgo'dan boşanmadım" dediği öğrenildi. Üç yıl önce Yunalı oyuncu Yorgos Seitaridis'e ilk görüşte aşık olan ve bu aşk uğruna din değiştirerek evlenen Tuğçe Kazaz'ın, eşinden boşandığı iddia ediliyor. Bir ayı aşkın bir süredir İstanbul'da bulunan ve Suadiye'de ailesiyle birlikte kalan Tuğçe Kazaz, evliliğiyle ilgili sorulara yanıt vermekten...
  2. Tuğçe Kazaz suyunu çıkardı

Tuğçe Kazaz suyunu çıkardı

Yunan sevgilisiyle evlenip Hristiyanlığı seçmişti. Eşinden boşanınca yeniden Müslümanlığa döndü. Kazaz değişimin suyunu çıkardı! Uğruna Hıristiyan olduğu eşinden boşanma kararı alan Manken Tuğçe Kazaz, Kelime-i Şehadet getirip yeniden Müslüman oldu. 'VATANIM YUNANİSTAN' DEDİ 2005'te kilisede evlendiği Yunan oyuncu Yorgo Seitaridis için Hıristiyan olan Tuğçe Kazaz, bu uğurda ailesini...
  3. Tuğçe Kazaz Boşanıyor

Tuğçe Kazaz Boşanıyor

sevgilisi uğruna dinini değiştiren Tuğçe Kazaz bu seferde çok sevdiği uğruna dininden vazgeçtiği eşinden ayrılma aşamasında... TUĞÇE KAZAZ’IN ÜÇ YASAKLI SÖZCÜĞÜ! BOŞANMA AŞAMASINDA OLDUĞU YUNAN EŞİ YORGO SEİTARİDİS’LE GÖRÜŞMEK VE DURUMLARINI NETLEŞTİRMEK İÇİN ATİNA’YA GİDEN TUĞÇE KAZAZ, SON DÖNEMDE YAPTIĞI RUHANİ AÇIKLAMALARLA DİKKAT ÇEKİYOR.... Kazaz’ın son açıklaması, kullanmayı...
  4. Tuğçe Kazaz bir türlü boşanamıyor

Tuğçe Kazaz bir türlü boşanamıyor

tuğçe kazaz hıristiyan eşi boşanma davası haberleri burada arkadaşlar. Yunan Yorgos Seitaridi ile evlenen Tuğçe Kazaz din değiştirmesiyle gündemi meşgul etmişti. Bir çok tartışmaya neden olan Tuğçe Kazaz hıristiyan olmuş ve daha sonrada uğruna din değiştirdiği eşinden boşanmak istemişti. Geçtiğimiz günlerde Tuğçe Kazaz ve eşi arasında ki olayı konu almış iki ülke arasında ki bazı prosedürler...
  5. Tuğçe Kazaz Yakında Umreye Gidiyor

Tuğçe Kazaz Yakında Umreye Gidiyor

Bu konu, Tuğçe Kazaz Yakında Umreye Gidiyor konusu hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, podyumların en aranan mankenlerinden biriyken Yunan Yorgo Seitaridis ile evlenerek din değiştirdiğini açıklayan Tuğçe Kazaz yakında umreye gidiyor. Seitaridis'den boşandıktan sonra bir süre ortalarda görünmeyen Kazaz, şimdilerde kıyafetlerine dikkat etmeye başlamış. Namaz kılmaya başladığı da...

Sayfayı Paylaş