gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

tüketici hakları konusunda nereye başvurmalıyım?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Melekler, merhaba.Adı lazım değil bir digital platform artık bana illallah ettirdi şikayet edecem ama tüketici haklarıyla ilgili olarak nereye müracaat etmem gerekiyor ?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Tüketici olarak haklarınızı aramak ve şikayette bulunmak için her ilde bulunan Tüketici hakları hakem heyetlerine başvuruda bulunabilirsiniz.
    Öncelikle şikayette bulunduğunuz ürünün satıcısı ile temasa geçmeniz önemlidir. Bu görüşmede önemli olan karşı tarafa haklarınızı bildiğinizi ifade etmektir.

Bu görüşmelerden bir sonuç alamazsanız mal ya da hizmeti satın aldığınız yerde bulunan;

Tüketici Sorunları Hakem Heyetlerine,
    Tüketici Mahkemelerine,

başvurmalısınız. Hakem Heyetleri illerde Sanayi ve Ticaret Müdürlüğü, ilçelerde ise Kaymakamlık binalarındadır.
    81 İl Müdürlüğü ile 851 ilçede Tüketici Sorunları Hakem Heyetleri bulunmaktadır.Tüketici Mahkemeleri ise her il ve ilçenin Adliye binalarında bulunmaktadır.

tüketici hakları konusunda nereye başvurmalıyım? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Evrensel Tüketici Hakları

Evrensel Tüketici Hakları

tüketici hakları evrensel beyannamesi ile ilgili haberler tüketici hakları evrensel beyannamesi haberleri hakkında haberler beyannamesine ve tüketicilere yönelik bilgiler içeren 1. Temel gereksinimlerin giderilmesi hakkı: Tüketicilerin yeme, içme, giyinme, barınma gibi biyolojik temel gereksinimlerinin karşılanması için alınan önlemler. Ve hatta günümüzde güncelliği ve ciddiyet boyutları...
  2. tüketici hakları nelerdir?

tüketici hakları nelerdir?

abiler ablalar tüketici hakları ne
  3. Tüketici Hakları Danışma Hattı

Tüketici Hakları Danışma Hattı

Tüketici Hakları Danışma Hattı kaç acaba lütfen hat nosunu burdan bana acil olarak yazın kızlar.
  4. tüketici hakları

tüketici hakları

tüketici hakları nedir merak ediyorum
  5. Tüketici olarak haklarımız nelerdir?

Tüketici olarak haklarımız nelerdir?

Selamlar. Bir alışveriş sırasında hatalı mal resmen bize kazıklandı ve ben bu malı iade edip parasını çatır çatır almak istiyorum.Eşimse alamazsın geçti artık 1 bardak su iç diyor.Hayır ama bu kadar kolaymı?Tüketici olarak haklarımı öğrenmek istiyorum yardım edermisiniz bu konuda?

Sayfayı Paylaş