gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Tüketici olarak haklarımız nelerdir?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Selamlar. Bir alışveriş sırasında hatalı mal resmen bize kazıklandı ve ben bu malı iade edip parasını çatır çatır almak istiyorum.Eşimse alamazsın geçti artık 1 bardak su iç diyor.Hayır ama bu kadar kolaymı?Tüketici olarak haklarımı öğrenmek istiyorum yardım edermisiniz bu konuda?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    -Temel İhtiyaçların Karşılanması Hakkı
    Barınma,ısınma, aydınlanma, içecek ve kullanacak su bulma,haberleşme, ulaşım tüketicilerin en temel ihtiyaçlarıdır. Her tüketici, bu temel ihtiyaçların karşılanmasını talep edebilir.

- Sağlık Ve Güvenlik Hakkı

Satışa sunulan her türlü mal ve hizmetin insan yaşamı ve sağlığı açısından kullanıcısına

- Eğitilme Hakkı:

Tüketicinin hak ve çıkarlarını koruyabilmesi, tüketici bilincine sahip olması için eğitim kurumlarında eğitilmesidir.

- Tüketicinin mal ve hizmeti satın alırken doğru karar verebilmesinin sağlanması için tüketicinin gerekli bilgilere ulaşabilmesi ve zararlı, yanıltıcı reklamdan, etiketten, ambalajdan korunmasıdır.

-Seçme Hakkı

Tüketicilerin çeşitli ürün ve hizmetlere istedikleri zaman ulaşabilmeleri anlamındadır. Rekabetin tam olarak işlemediği pazarlarda devlet aksaklıların giderilmesi için yapacağı düzenlemeler ile uygun kalite ve fiyatlarda mal ve hizmetlerin tüketicilere sunulmasını sağlamalıdır.

-Zararların Giderilmesi Hakkı

Satın alınan mal veya hizmetten dolayı tüketicinin uğramış olduğu zararın giderilmesi, o mal veya hizmetin yeniden tüketiciye ulaştırılmasıdır.

-Ekonomik Çıkarların Korunması Hakkı

Tüketiciye kıyaslama imkanı verecek çeşitte mal ve hizmetin en uygun fiyattan sunulması, satış sonrası her türlü teknik destek ve servisin tüketiciye ulaştırılmasıdır.

3. bernam07

bernam07 Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    52
    Ödül Puanları:
    28
    şekerim alo 175 diyorsun geliyor arkadaşlar paket yapıyorlar sahtekarları ceza yazarak

Tüketici olarak haklarımız nelerdir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. tüketici hakları nelerdir?

tüketici hakları nelerdir?

abiler ablalar tüketici hakları ne
  2. Tüketici hakları nelerdir hakkında bilgi

Tüketici hakları nelerdir hakkında bilgi

tüketici hakları nelerdir tüketici hakları numarası tüketici hakları hakkında bilgi Merhaba Melek'ler, bu yazımızda bir misafirimizin soprusu üzerine tüketici hakları hakkında bilgiler sunuyor ve tüketici hakları nelerdir diyenler için gerekli tüm bilgileri paylaşıyoruz. Tüketici hakları Nedir? Nelerdir, Tüketici Hakları Yasası, Tüketici Hakları Hakkında Bilgi, Tüketici Hakları Kanunu:...
  3. Tüketici Hakları Danışma Hattı

Tüketici Hakları Danışma Hattı

Tüketici Hakları Danışma Hattı kaç acaba lütfen hat nosunu burdan bana acil olarak yazın kızlar.
  4. tüketici hakları

tüketici hakları

tüketici hakları nedir merak ediyorum
  5. Garanti kapsamındaki malların arızalanması durumunda tüketicinin diğer hakları nelerdir?

Garanti kapsamındaki malların arızalanması durumunda tüketicinin diğer hakları nelerdir?

tüketicinin satın aldığı mal garanti kapsamındayken arızalanırsa başka hakları var mıdır,garanti belgesi kapsamındaki malların garanti süresi içerisinde arızalanması ,garanti kapsamında satın aldığım mal arızalanırsa diğer haklarım nelerdir,garantili malın arızalanması durumunda tüketicinin diğer hakları hakkında bilgiler, Tüketici onarım hakkını kullanmışsa garanti süresi içerisinde sık...

Sayfayı Paylaş