Tükürükten ovülasyon testi kullanımı

Uzman SühaN

Administrator
Tükürükten ovülasyon testi kullanımı
Hiç bir neden yokken hamile kalamıyormusunuz ? O zaman yapmanız gereken tek şey ovülasyon testi kullanarak , olası yumurtlama gününüzü tespit edip gebe kalma şansınızı artırabilirsiniz.

Ovülasyon testleri hem idrardan hemde tükürükten yapılmaktadır. İkiside doğru sonuç vermektedir. Fakat idrar dan olan ovülasyon testleri kullandığınız ilaçlardan etilenip yanıltıcı sonuç verebilir. Ayrıca idrar dan ovülasyon testleri tek kullanımlıktır.

Tükürükten ovülasyon testlerinin kullanımı oldukça kolaydır. Ve en doğru sonucu verir. Bu testi kullanmadan önce sabah uyanır uyanmaz yapmanız daha etkili olucaktır. Diş fırçladıktan sonra bu testi yapmayın. Ayrıca Cola, çay kahve vs gibi içecekleri içtikten sonra testi yapmayın. Şayet dişlerinizi fırçaladınız , çay , kahve cola gibi içecekleri tükettiyseniz ağzınızı çarkalayıp 15 dk sonra testi uygulayınız. Bu verdiğim bilgileri her yerde bulamazsınız. Önerilerimi dikkate alın.
Tükürükten ovülasyon testini uygularkan tükürüğünüzü lens yüzeyine bırakın.Tükürüğü baloncok yapmadan. Çok az bekleyin kurumaya yakın , lensin altındaki düğmeye basarak inceleyin.

Testte nokatalar ve düz çizgiler varsa yumurtlama döneminde değilsiniz. Küçük noktalar ve eğrelti otu desenleri varsa ovülasyona yaklaşmışsınız demektir. (GEÇİŞ DÖNEMİ)

Üretken olduğunuz dönem yani yumurtlamanın olduğu dönemde kristalimsi ve eğrelti otlarını sıklıkla görüceksiniz. Aşağıdaki linkten görüntüleri yakından inceleyebilirsiniz.

Ovülasyon testi nasıl kullanılır?

(Resimler bana aittir)

20160924_112539.jpg

Tükürüğünüzü gördüğünüz siyah lens yüzeyine bırakın.Kurumaya yakın inceleyin.

20160924_112834.jpg

Tükürüğü bıraktıktan sonra alttaki siyah düğmeye basın. Işık görevi gören bu düğme sayesinde yukarda anlattığımız şekilcikleri görüceksiniz.

Yumurtlama dönemim ne zaman, yumurtladığımız nasıl anlarım ? Bu sorular bizlere sıklıkla gelmekte. Yumurtlama dönemi için otomatik hesaplayıcılar olsada , %100 etkili olmadığını belirtelim. Hesaplayıcılar yaklaşık bilgiler vermekte. Oysa yukarda anlattığımız tükürükten ovülasyon testi ile yaklaşık en doğru sonucu alırsınız.Kullanımı kolay olan bu küçük testi kullanarak,yumurtlama gününüzü saptayıp , gebelik şansınızı artırabilirsiniz. Tükürükten ovülasyon testi ile ilgili sorularınızı bizlere bu başlık altından sorabilir, sorularınıza en kısa sürede yanıt alabilirsinz..

Iyi akşamlar Beyza hanim testten aldım fakat hiç bir şey göremiyorum yardımcı olurmusunuz? Test baya pahallıymıs teşekürler.

Merhaba,
Test ömürlük olduğun dan fiyatı pahallı değil bilakis hesaplı.Herhangi bir desen göremiyorsanız yukarda anlattığım gibi ürünün altın da siyah küçük bir düğme var.Bakarken o düğmeye basıcaksınız..

çok teşekkür ederim beyza hanım nihayet gördüm. böyle kar tanesi görünümünde bir şeyler var yumurtlama olmuşmu bugün 15 gün.

Rica ederim .Evet ovülasyon gerçekleşmiş. Eğrelti otu görünümün de kristalimsi olan bu görüntüyü yumurtlama bitene kadar görüceksiniz. Bu günlerde birlikteliğe özen gösterin..

Merhaba ,
Tükürüğe dayanan bu üretkenlik testi doğru sonuç verir. Bu testle ovülasyon günlerinizi çok kolay belirleyebilirsiniz..Fiyatı 125 TL dir.

Herkezee meraba ben bu yazıyı okuduktan sonra testti aldım .Eczanede bulamadım internetten aldım .Geçen ay hüsran oldu bu ay tuttu çok teşekkür ederim size darısı hepinizin başına olsun . Hiç üzülmeyin kızlar Allah ol diyince zamanı gelince oluyor

Geri