Tülin İriş'ten Tunus İşi Boyunluk ve Bere Modelleri

Konu, 'Örgü, Dikiş & Nakış' kısmında THESECRET tarafından paylaşıldı.

 1. THESECRET

  THESECRET "Adalet olunca yiğitliğe lüzum kalmaz"

  Kayıt:
  16 Temmuz 2014
  Mesajlar:
  2.146
  Beğenilen Mesajlar:
  223
  Ödül Puanları:
  63
  Şehir:
  İstanbul
  tülin iriş,tülin iriş örgü modelleri,tülin iriş boyunluk modelleri,tülin iriş bere modelleri ve yapımı,tülin iriş tunus işi bere modelleri,tülin iriş tunus işi boyunluk modelleri
  Bereler ve boyunluklar çift taraflı kullanılabiliyor.
  Bütün hanımların bildiği gibi herhangi bir model ile istediğimiz boyunluğu ve bereyi örebiliriz. Berenin farkı ve özelliği olmalı işte araya batılan tunus işi tekniği ile yapımı.

  Bere yapımı için öncelikle başımızın çevresini zincir çekiyoruz ve bunun içinde tunus şişi kullanıyoruz. Tunus şişinin iki tarafında baş var.

  Zincirin başını birleştirip her zincirin arasına batırın ve ilmeği yukarı çekin. Uzun eşit ilmekler çekin.

  Zincirin başına bir iplikten bağlayın burada 2 iple çalışılıyor. Bu dikişsiz boyunluk ve bereler yapmayı sağlayacak.

  İlmekleri toplamada zorlanacağınızdan dolayı diğer uca bağladığınız iple ilmekleri geri gelerek toplayın. Alabildiğiniz kadar alın. Diğer ucuyla tekrar zincirin aralrına batarak ilmek alın.

  İkinci sırada araya batılarak 4 sıra daha örülür.
  5 sıra bu şekilde örüyoruz ve 5 sıradan sonra artırmaya başlanacak 5 ilkmekte bir çift alınır. 15 cm. olunca kesmeye başlıyoruz kesmeyi düz tarfatan yapmıyoruz 5 ilmekte bir ilmek çift alınır. 5 tek 1 çift alınarak kesmeye başlanır.

  4 kere 5 ilmekte bir çift ilmek alınır.

  2 sıra 3 ilmekte bir çift alınır.

  2- 2 alınarak bitirilir.

  Atkı için 25 cm başlayarak 1,5 m. araya batılarak yapılan tunus işi yapılır. İçi farklı doku iki taraflı kullanılabilir.

  Boyunluk için 25 cm. zincir çekilir ve hiç eksiltmeden dümdüz çıkılır. Araya batarak tunus işi yapılır. Uzunluk size kalmış.
  farklı-model-örgü-boyunluk.jpg hqdefault.jpg indir (1).jpg

   
 2. Melekler Mekanı

  Melekler Mekanı Tavsiye İçerikler Üye

  Benzer İçeriklerimiz:
   
Tülin İriş'ten Tunus İşi Boyunluk ve Bere Modelleri konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Tunus İşi Atkı-Bere Takımı

  tunus işi atkı tunus işi atkı modelleri bere bere modelleri Yapılışı: Atkıyı 45 zincir üzerine başlayın. 200 sıra kadar örün. Kulak kısımlarında 8 sıra oklavaya geçirip, sonradan 10 sıra uzunluğunda örün. Ve üzerine mavi iple zincir işiyle göz işleyin. Ağız için pembe ipi düz şekilde işleyin. Atkının her iki tarafına da bundan yapın. Tamamlayınca uç kısımlara püskül yapın. Bere için; 80...
 2. Tunus İşi Atkı Bere Takımı

  tunus işi bere modelleri tunus işi patik örnekleri Tunus işiyle yapılmış bebekler için atkı bere takımını ve takımın açıklamalı yapılışını sizler için paylaşıyor, hamarat hanımlara şimdiden kolaylıklar diliyorum. Atkıyı 45 zincir üzerine başlayın. 200 sıra kadar örün. Kulak kısımlarında 8 sıra oklavaya geçirip, sonradan 10 sıra uzunluğunda örün. Ve üzerine mavi iple zincir işiyle göz işleyin....
 3. Harika Tunus İşi Patik Modelleri

  tunus işi patik tunus işi örgü patik tunus işi örgü patik modelleri Kimi meleklerin hava sıcak ta olsa soğuk ta olsa ayakları bir türlü ısınmaz melekler :) Biz de bu meleklerimizi düşünerek kışın bu soğuk günlerinde örüp giyebilecekleri birbirinden güzel tunus işi patik modellerini sizlerle paylaşmak istiyoruz :) İlk resimden tunus işinin nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz :tik:
 4. Tunus İşi Örgü Modelleri

  Tunus İşi Örgü Modelleri arıyorum biri bana Tunus İşi Örgü Modelleri sunarsa çok sevinirim lütfen
 5. Harika Tunus İşi Örgü Modelleri

  tunus işi örgü tunus işi bebek örgüleri tunus işi örgü modelleri Bebeğiniz için birbirinden güzel tunus işi ile yapılmış yelek ve hırka modelleri sunuyoruz sizlere melekler :)

Sayfayı Paylaş