Tülin şahinden yılbaşı makyajı

PaSikA

Yeni Üye
Üye
Tülin şahinden yılbaşı makyajı
Ünlü manken Sivaslı Cindy Tülin Şahinden yılbaşı makyajının ipuçları :tik:

Doğru bir şekilde uygulanan makyajla yılbaşı gecesinin yıldızı olmanız hiç de zor değil. Makyajınız kıyafetinizle de uyumlu olmalı. Makyajı da kıyafetime uygun tonlarda yaptım. Makyajda nelere dikkat edilmesi gerektiğini de adım adım anlattım.

yilbasi-makyaji-7551.jpg

Boynunuz ve kollarınız açıktaysa vücudunuzun bu bölgelerini de renklendirmeyi unutmayın. Aksi taktirde ton farkı çok belli olur.
Gümüş ve füme tonlarındaki makyaj için
göz kapağıma ve göz pınarlarıma silver far sürdüm. Gölgeyi ise koyu füme farla yaptım.

yilbasi-makyaji-1-1114.jpg

Bronz bir ten için ipuçları
Kış aylarında tenim çok beyaz duruyor. Gözlerime gümüş/füme tonlarında makyaj uygulamak için cildime bronz gösteren bir baz sürdüm. Böylece gümüş /füme göz makyajı beyaz tenimde kaybolmayacak. Doğal görüntüsü veren cilt makyajını uygulamak zordur. İşte size ipuçları: En açık renkten en koyu renge kadar içinde tüm tonları barındıran kapatıcı palete sahip olmalısınız. Bir büyük fondöten ve ince uzun bir kapatıcı fırça ile yüzünüzde çalışmalısınız. Rengi yüzünüze iyice yedire yedire çalışın aksi takdirde sahte durur.

yilbasi-makyaji-2-5305.jpg

Yüzümdeki makyajın uzun süre spot ışıkları altında dayanması için toz transparan pudrayla sabitledim. Normalde bunu pek yapmam. Ama sizin alnınız, çeneniz ve burun bölgeniz çok yağlanıyorsa bu yöntemi deneyebilirsiniz. Koyu füme farla çalışacağım için göz etrafıma daha ince ve dar bir fırçayla toz pudra yerleştirdim. Bilirsiniz koyu far göz altına dökülür ve leke bırakır. Bunu engellemek için toz pudra uyguladım. İşim bittiğinde pudrayı fırçayla dağıtarak düşen farları yok etmiş oldum

Kirpiklerime bol bol maskara sürdüm. Alt kirpik diplerimi siyah kalemle boyadım. Uzun süre dayanması için üzerine koyu füme far geçtim. Son olarak kirpik diplerime eyeliner sürdüm. Ruj olarak gül kurusu rengi tercih ettim. Gümüş /füme tonlarındaki göz makyajına çok yakıştırıyorum. Tabii sonsuz seçenek var. Kırmızı ruj da sürebilirdim ya da gözleri daha koyu yapıp açık renk ruj da kullanabilirdim. Ama makyajda da tıpkı kıyafetinizde olduğu gibi o anki ruh halinize göre seçim yapmalısınız. Ardından sıra geldi allık aşamasına. Bronz bir allık sürdüm ve tam elmacık kemiklerin üzerine çok hafif pembe tonlu allık uyguladım. Fazla kaçırdığınızda ‘boyalı’ durmamak için allığı sürerken çok dikkatli olmalısınız.

Ben ondan daha güzel yapıyorum makyaj ve cilt bakımımı:)
Paylaşım için teşekürler PasiKa

Fakat şunu söyleyeyim bu tür özel geceler için simli gözaltı kalemleri yada eyeliner kullanımında resimlerde pek güzel çıkmıyor. Oysa resimden başka heryerde muhteşem görünüyor gözlerimiz..

Geri