gebe
  1. Dişeps

Dişeps Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    7
    Ödül Puanları:
    0

Tümm çikolata severleri bekliyorum..bakın ne faydalıymış

Konu, 'Bi Dakka Acayip Bi Fikrim Geldi :)' kısmında Dişeps tarafından paylaşıldı.

ritter sport türkiye bitter çikolata :eco::eco:SEVGİLİ MELİŞLER ben tam anlamıyla bir çikolata manyağıyım...Okadar çok çikolata tüketiyorumki şimdiye kadar kendim gibi birine henüz raslamadım.ama her bayan az yada çok çikolatayı sever diye düşünüyorum.Çikolatanın zararlı olduğnada inanmıyorum.Tabi çikolata diye kalitesiz şekerlemeler yersen o başka.onlar tabikide zararlıdır.TÜM ÇİKOLATA SEVERLERİ BURAYA BEKLİYORUM YAZ GELDİĞİ İÇİN DONDURMALARIDA ES GEÇMEYELİM TABİİİ..Kim hangi çikolatadan hoşlanıyor..yorumlarınızı bekliyorum.:ehi:[​IMG][​IMG]Guardian gazetesi çikolataya ilişkin bilinmeyenleri açıkladı...
    ** Kolesterolü artırmıyor: *
    çikolatada yer alan yağ, doymuş yağ yani 'iyi yağ' olarak biliniyor. Bu yağ

vücuda girdiğinde kötü kolesterol artışına sebep olmuyor hatta düşmesine

yardımcı oluyor. Ancak bu günde bir gofret yiyerek kolesterolünüzü

düşürebilirsiniz anlamına gelmiyor. Çünkü bu tür çikolata barları sadece

yüzde 20 oranında kakao yağı içeriyor. çikolata ne kadar siyah olursa

içerdiği kakao yağı miktarı da yüksek oluyor. Bu da kolesterolü düşürmesi

anlamına geliyor.

** Kalbi koruyor: *

kırmızı şarap ve yeşil çayda bulunan ve kalbi koruduğu tespit
    edilen Flavonoid maddesini içeriyor. Bu maddenin antioksidan etkisinin de

kalbi koruduğu Amerikan Kalp Vakfı tarafından kanıtlanan bir gerçek. Ancak

çikolatada yer alan antioksidan miktarı sebze ve meyvelerde bulunanlara göre
    çok daha az.

** Vitamin deposu: *

E ve B vitaminleri, demir, magnezyum, potasyum yönünden zengin bir

gıda. Bu nedenle vücudun ihtiyaçlarının karşılanması açısından da zengin bir

kaynak.
    ** Aşk etkisi yaratıyor:*
    Çikolatanın afrodizyak etkisi de bilinen bir gerçek. Ayrıca

içerdiği phenylethyamine maddesiyle 'aşk etkisi' yaratıyor. Yani yiyen insan

daha kolay aşık oluyor.
    Çikolata yemenin, beynin matematik işlemlerini yapabilme kabiliyetini geliştirdiği bildirildi.
    İngiltere’deki bir araştırmada açıklanan araştırma sonucuna göre, bol miktarda çikolata ve mamüllerini tüketenlerin; zihin hesaplarını daha kolay yaptıklarıbelirlendi. Ayrıca tüketenlerin bu işlemleri yaptıktan sonra kafa olarak kendilerini daha az yorgun hissettikleri ortaya çıktı.
    Ek olarak da konferansta, çikolata içinde bulunan bir kimyasal maddenin beyindeki kan dolaşımını hızlandırdığını kaydetti.

2. Dişeps

Dişeps Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Bu arada bende favorilerimi söylim.Antep fıstıklı çikolata nestelenin.Vde nestle damak müthişyaa..Birde ritter sport a bayılıyorum.şimdilik bukadar..:ehi:
    [​IMG][​IMG]

Son düzenleme: 13 Mayıs 2010
  3. HaYaL

HaYaL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    229
    Ödül Puanları:
    83
    Ben beyaz çikolataya bayılıyormm:)Bi de Kinder sürpriz yumurtanın çikolatasına :)

4. Dişeps

Dişeps Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    hayalcim ewt sürpriz yumurtanın çikolatası citten lezzetli ama ritter sporu bikez ye mmmm...onun hikayesini okumuştum.rusyadan aldığımın arkasında yazıyordu burda satılanlarda yazmıyor.ritter ailesi varmış eski zamanlarda bir köyde.birgün annesi küçük oğluna çikolata pişirmiş.ama tarifini kendi uydurmuş derken köyün çocukları bunu tatmışlar.hepsi bayılmış tadına...ama kimsenin annesi onun gibi leziz yapamamış bayan ritterda yapıp satmaya başlamış.soonrada kocaman fabrikaları olmuş..:meri:

5. HaYaL

HaYaL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    229
    Ödül Puanları:
    83
    Hiç görmedim canım Türkiyede de satılıyo mu ?

6. Dişeps

Dişeps Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    ewet hayalcim satılıyor ama ilk evlendiğmizde bende bulamadığım için annemler geldiklerinde getiriyorlardı yok diye çok üzülmüştüm.heryerde bulmak zor.sonra rasgele karşılaştım migrosta gözlerime:abo:inanamadım ben migrostan alıyorum..büyük alışveriş merkezlerindede bulunuyor

7. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113
    Çikolotanın her türlüsünü severim ama bitter çikolata ve soğuk çikolatalı tatlılar başta geliyor tercihimde=)

8. Misafir

Misafir Forum Okuru

Biri çiko mu dedi :D:D Ben çikolata yiye yiye çikolata olmuşum be :D:D Bitter ve fındıklı her türlüsünü yerim :D Nestle'nin ve Ülker'in çikoları da tercihlerimin başında gelir :D:D

Küçükken çikolatan bir evim olsun hayal ederdim masal kitaplarındaki gibi :D:D Tüü Allah kahretsin bahsedince krize girdim iyi mi hahaha

9. Dişeps

Dişeps Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    [​IMG]öyleyse bu bitter çikolata benim size hediyem olsun adminim.afiyet şeker olsun.:ehi:

10. Dişeps

Dişeps Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    ***** adminim o evi bulduğnuzda bana bir çağrı atın koşar geliri hemen:ehi:

11. cadi_91

cadi_91 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    ben pek yemiyorum ama artık yiyceem :D

12. Dişeps

Dişeps Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    cadıcım şimdiye kadar çok bile beklemişsin:ehi:

Son düzenleme: 13 Mayıs 2010
  13. ilkimsu

ilkimsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    allah allah hem dişleri çürütüyor dediler hemde yağ yapıp kilo falan :D:D:D

14. Dişeps

Dişeps Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    [​IMG]ilkimsucum Çikolata neredeyse her derde deva. İnanması zor ama, dişleri de çürütmüyor, tam tersi çürümesini bile önleyebiliyor. Sorun yalnızca hangi tür çikolata yiyeceğimizi bilmiyoruz. Çikolata sadece muhteşem lezzetli bir yiyecek değil, aynı zamanda yararlı da. Çikolata`nın kanseri önlemede, kalp hastalıklarını engellemede, bağışıklık sistemini kuvvetlendirmede rol oynadığı belirtiliyor. Aynı zamanda duygusal anlamda da kendimizi iyi hissetmemizi sağlıyor. ÇİKOLATA`YI KARŞI KONULMAZ YAPAN NE?
    Bazen çok şiddetli bir şekilde çikolata arzu ederiz. Bazen kızgın ya da depresif olabiliriz. Fakat biraz çikolata yiyince, kendimizi daha iyi hissederiz. Çikolata phenethylamine (PEA) içerir. Phenethylamine ise sinir sistemini uyarır, bazı salgıların salıverilmesinin tetikler, ağrıları dindirir ve insanın kendini iyi hissetmesini sağlar.:ehi:

15. sılam_nisa

sılam_nisa Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    1.024
    Ödül Puanları:
    113
    AYYYYYY!!!!!BİRİ ÇİKOLATA MI DEDİ:ehi:
    HİÇ DAYANAMAMMMMM HERHALDE HAMİLE OLDUĞUMDA EN ÇOK YİYECEĞİM ŞEY O OLUR YAZARKEN BİLE AĞZIM SULANIYORRR!!!BENDE ŞU YUKARIDAKİNİ GÖRÜNCE DAYANAMIYOM NASIL?

Tümm çikolata severleri bekliyorum..bakın ne faydalıymış konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. erkekleri neden severiz?

erkekleri neden severiz?

neden severiz 1. Omuzları ergonomiktir. 2. Ne kadar gereksiz detaylar içerirse içersin, anlattığımız her şeyi dinlerler. 3.İltifat edip güzel ve akıllı hissetmemizi sağlarlar. 4.Peşimizden koşturup özgüvenimizi arttırırlar. 5.Traş olduklarında yanakları yumuşacık olur. 6.Hesabı ödemek için istekli olular. 7.Büyüyünce bize bakma hayalleri kurarlar. 8.Çiçek alırlar. 9.Her...
  2. Çikolata Severlere Özel Otel Odası

Çikolata Severlere Özel Otel Odası

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  3. Saç bakım ürünleri ne kadar faydalı?

Saç bakım ürünleri ne kadar faydalı?

Her banyonun bir köşesinde bir çok saç bakım ürünü yer almaktadır. Bunların başında, şampuan, saç kremi, saç bakım yağları vs vs... yer almaktadır. Peki bu ürünler ne kadar faydalıdır; gelin bu yazımızda bilgi sahibi olalım Melek'lerim. Şampuanlar Şampuansız saçlarınızın nasıl görüneceğini bir düşünün. Havada uçuşan toz toprak içinde, kafa derinizin ürettiği yağlarla ve kullandığınız...
  4. M.K.Atatürk halkını neden severdi?

M.K.Atatürk halkını neden severdi?

M.K.Atatürk halkını neden severdi? NOLUR HIZLI CEVAPLAYIN
  5. Normal Doğum Neden Faydalı?

Normal Doğum Neden Faydalı?

bu konu normal doğumun faydaları hakkında bilgilere yer vermektedir. Son yıllar da doğum yöntemlerinden sezeryan doğum tercih edilsede adından da anlaşılacağı gibi herşeyin normalinin güzel olduğu gibi doğumun da öyledir. Eğer doğumla ve bebekle ilgili bir sorun yoksa uzmanlar anne adayına normal doğumu öneriyorlar. Merak edenler için normal doğumun faydaları hakkında genel bilgileri sizler...

Sayfayı Paylaş